Mladá Boleslav - Kladno, Matějovský, Gecov

Mladá Boleslav - Kladno, Matějovský, Gecov | foto: Radek Cihla, MF DNES

Boleslav už podruhé ztratila doma

• 1
Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi uhráli v domácím ligovém duelu s Mostem pod novým koučem Zdeňkem Ščasným pouhý bod za hubenou remízu 1:1. Středočeši už od 6. minuty prohrávali, ještě do přestávky vyrovnali, ale i přes převahu ve druhé půli už na vítěznou trefu neměli. Po prohře se Žižkovem domácí podruhé doma ztratili.

Most, kde Ščasný v minulém soutěžním ročníku působil, vedl gólem Pilaře, alespoň bod zajistil domácím Rajnoch.

Hosté remízu udrželi, přestože závěr museli odehrát bez vyloučeného Bogdanova.

V Mladé Boleslavi se těšili, že nástup rázného kouče Ščasného, který se týmu ujal minulou středu, tápající mužstvo probere, ale v souboji s Mostem došlo k pravému opaku.

Začátek ovládli Severočeši: nejprve se jejich nejlepší střelec Toleski trefil po rychlém brejku jen z ofsajdu, ale v 6. minutě se k trestnému kopu postavil Pilař a svůj pokus z pravé strany zakroutil přesně za záda brankáře Millera.

Mostecky středopolař tak mohl zažívat dokonalou satisfakci, protože během loňské sezony s ním Ščasný v Mostě přestal počítat a Pilař musel vzít zavděk angažmá ve druholigových Blšanech.

Inkasovaný gól prohloubil trápení Středočechů, v jejich hře se dál kupily nepřesnosti, usměrnit ji nedokázal ani reprezentační záložník Matějovský.

Most pozorně bránil, ale v 31. minutě Boleslav přece jenom v jeho defenzivní hrázi našla volné okénko. Holub přesným centrem našel Rajnocha, který zblízka pohodlně vyrovnal.

Při nástupu do druhého poločasu se Most málem stejně jako v úvodu zápasu připravil šokující úder. V 52. minutě se míč v nepřehledné situaci odrazil ke kopačkám Toleského, ale makedonskému reprezentantovi pokazil radost z šesté letošní branky reflexivním zákrokem Miller.

Mladá Boleslav se ve druhé půli jen marně nadechovala k závěrečnému náporu, z nějž by vytěžila vítěznou branku. Čtvrt hodiny před koncem těsně přestřelil Kalina, po následném rohu prodloužil Rolko míč na Rajnocha, který rybičkou dotlačil míč mezi tyče, ale jeho euforii utlumil zdvižený praporek asistenta Pelikána.

Hosté měli v závěru i kus štěstí ve chvíli, kdy po hlavičce Táborského musel vykopávat míč před brankovou čárou stoper Hainault. Most se dostal pod tlak, čtyřminutové prodloužení navíc odehrál bez Bogdanova, který po druhé žluté kartě musel opustit hřiště.

Brankář Svoboda se ale vyznamenal proti Sedláčkově hlavičce a Kysela těsně před koncem svůj únik pokazil.

Nový kouč mladoboleslavských fotbalistů Zdeněk Ščasný připustil, že měl o své premiéře na lavičce středočeského klubu jiné představy.

"Chtěli jsme doma vyhrát, což se nepovedlo. Chybí nám, abychom nějaký zápas dotáhli do vítězného konce. Plácání po zádech v kabině a nějaké laciné řeči nepomůžou, potřebujeme nějakou psychickou vzpruhu a nějaké třeba dva podařené zápasy," uvedl Ščasný po utkání.

"Na druhý gól jsme měli šancí hodně, hlavně na konci, když jsme vystupňovali tlak. Na ten neuznaný gól Rajnocha se ještě musím podívat na videu, ale hráči říkali, že prý v ofsajdu nestál," dodal Ščasný.

Mostecký kouč Robert Žák si cenil toho, že jeho tým po remíze v Olomouci venku podruhé za sebou dokázal bodovat.

"Hráčům musím poděkovat, protože odvedli zodpovědný výkon. Věděli jsme, že domácí jsou silní v kombinaci ve středu pole a také dlouhými míči na vysokého Rolka a snažili jsme se to eliminovat," řekl Žák.

Potěšil ho skvělý nástup jeho mužstva, ovšem rychlý gól Pilaře jako by prý Mostu trochu uškodil. "Po brance jsme upustili od aktivity a přenechali iniciativu soupeři. Pak nás ale zase může mrzet tyč nastřelená na konci první půle," poznamenal Žák.