Blšany nedaly gól a padají do druhé ligy

• 12
Jablonec - Blšanský kouč Michal Bílek zažil v jubilejním devadesátém zápase na ligové lavičce nejhorší sportovní okamžik v trenérské kariéře. Porážka 0:2 v Jablonci potvrdila sestupu klubu do druhé ligy. Aby Blšanům zůstala alespoň teoretická naděje, musely vyhrát. Ale ta vzala za své po gólech Jindříška a Smíška.

Domácí naopak potěšili diváky, když přerušili sérii devíti zápasů bez vítězství.

První šanci měl v 10. minutě jablonecký Lafata, který dostal míč do běhu od Smíška, ale tváří v tvář padajícímu brankáři Slavíkovi trefil gólmanovo tělo. Hosté se zpočátku snažili hrát aktivně, vybojovali několik rohových kopů, ale v koncovce byli neškodní. Střelecký pokus Trappa v 16. minutě ohrozil pouze diváky v horní části tribuny za brankou.

Šance se rodily spíše na druhé straně. V 18. minutě byl unikající Lafata odstrčen Šourkem, upadl, ale rozhodčí Paták k nelibosti domácích posoudil zákrok jako dovolený. O dvě minuty později Kiša obehrál Michala, nebezpečně vystřelil, ale Slavík míč chytil. Ve 26. minutě odražený míč napálil prudce po zemi Jindřišek, ale Slavík byl opět na místě.

Po půlhodině však musel hostující brankář pro zranění odstoupit a vystřídal ho Buček. Ten měl práci už po čtyřech minutách, kdy Weber ideálním pasem našel Lafatu, jehož ránu Buček vyrazil nohou. O pět minut později vypálil blšanský Brunclík, ale opět vysoko nad branku.

V úvodní minutě druhého poločasu se blšanský Devátý nečekaně dostal v pokutovém území do slibné pozice, avšak jeho střela z voleje se neujala. Byla to největší šance Blšan v celém zápase.

V 64. minutě domácí Smíšek vybojoval v pokutovém území vysoký míč, přehrál obránce a vystřelil, Buček vyrazil, ale míč se dostal opět ke Smíškovi, který byl při dalším pokusu brankářem sražen. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Jindřišek přesnou střelou po zemi k tyči.

O pět minut později dal Lafata zpětnou přihrávku Barankovi, jehož střela bez přípravy rozvlnila síť, ale hlavní rozhodčí na pokyn asistenta Goni gól neuznal.

Domácí však přesto zvýšili na 2:0. V 79. min. Smíšek naskočil na Weberův centr a hlavičkou zpečetil jablonecké vítězství. V 84. minutě se hned po svém příchodu na hřiště řítil na branku Blšan mladý Nulíček, ale trefil padajícího Bučka a stav 2:0 se už nezměnil.

"Myslím, že bylo zasloužené vítězství," řekl jablonecký trenér Petr Rada. "V prvních patnácti minutách měl sice soupeř nepříjemné protiútoky, ale potom jsme se dostali do hry a kdybychom proměnili jen padesát procent našich šancí, vyhráli bychom vysokým rozdílem."

Žádný důvod k oslavám naopak neměl jeho protějšek Michal Bílek. "Začali jsme aktivně, ale pak jsme chybovali už při rozehrávce a sami jsme se dostali pod tlak. V té době nás podrželi gólmani, ale po obdržené brance bylo prakticky rozhodnuto," řekl Bílek.

S motivací svých svěřenců prý navzdory velmi složité situaci neměl problémy. "I kdybychom byli už úplně bez šance, vždycky je o co hrát. O body, o peníze i o případné další angažmá. Jak se dnes podle dalších výsledků potvrdilo, tak kdybychom dnes vyhráli, ještě bychom žili," prohlásil blšanský kouč.

JABLONEC - BLŠANY 2:0 (0:0)
Góly: 66. J. Jindřišek (pen.), 80. P. Smíšek
Góly:
Sestavy: M. Špit - J. Laciga, L. Hušek, J. Svojtka, J. Jindřišek - R. Kiša, M. Baranek, M. Kordula (81. K. Vrabec), J. Weber - P. Smíšek (88. J. Svátek), D. Lafata (84. D. Nulíček)
Sestavy: M. Slavík (31. A. Buček) - D. Brunclík, M. Müller, R. Šourek, L. Michal - R. Šindelář, P. Trapp, J. Vorel, Z. Volek (74. R. Zeher) - M. Polodna (85. Š. Kacafírek), P. Devátý
Náhradníci: J. Bobok, V. Pončák, P. Musil
Náhradníci: P. Loos, J. Broschinský
Žluté karty: 55. J. Laciga
Žluté karty: 24. R. Šindelář, 26. M. Müller, 49. L. Michal, 66. A. Buček