Radost fotbalistů Mladé Boleslavi.

Radost fotbalistů Mladé Boleslavi. | foto: Michal Šula, MAFRA

Mladá Boleslav - Hradec 2:2, domácí promrhali dvougólový náskok

• 11
Ani dvougólový náskok nestačil čtvrtému týmu tabulky. Mladá Boleslav proti poslednímu Hradci v poločase vedla 2:0, ale nakonec jen remizovala 2:2.

Domácí měli dobrý úvod, kdy se trefil Ďuriš, a v závěru prvního poločasu díky Magerovi. Na první branku přihrála akvizice ze Sparty, záložník Vacek tak při svém debutu novému týmu pomohl.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Hosté snížili po hodině hry po pěkné akci Malinského a střele Dvořáka. Vyrovnání se dočkali dvě minuty před koncem po rohu a následné skrumáži.

„O přestávce jsem upozorňoval, že soupeř nemá co ztratit a bude riskovat. Po fatální chybě, kdy jsme po autu darovali soupeři míč, jsme inkasovali. Před druhým gólem nastal před bránou chaos, Aleš Hruška to chtěl boxovat, nevím jestli to nebyl faul na něj. Bylo tam však dost hráčů, abychom to vyřešili,“ poznamenal boleslavský kouč Karel Jarolím.

Mladé Boleslavi na poslední chvíli vypadli ze sestavy dva hráči, s nimiž trenér Karel Jarolím počítal do základní jedenáctky. Kúdela a Kysela se však v týdnu zranili. Šanci dostali dvě zimní posily Vacek a Končal, celkem měla Boleslav v základu šest fotbalistů, kteří v klubu hostují.

Domácí se hned od začátku vrhli do útoku a v sedmé minutě jim skvěle vyšla rychlá akce. Ďuriš si narazil míč s Vackem, už byl sám před brankářem a ačkoliv byl faulován, dokázal Koubka špičkou překonat.

Hradec ale nebyl pasivní, snažil se o rychlé akce, jenže ve finální fázi dusila akce nepřesnost a nekvalita provedení. Na druhé straně velkou boleslavskou možnost neproměnil Skalák, když se ještě snažil přihrávat na Wágnera. V nastavení se však po centru Bořila trefil hlavou kapitán Magera.

Na začátku druhé půle se chvilku zdálo, že bude výsledek pouze otázkou skóre. Jenže pak se Hradec probral a začal úřadovat. V 59. minutě se Malinský na levé straně neukvapil, už mohl zakončit, ale ještě vylepšil pozici pro Dvořáka, který mířil placírkou do prázdné branky.

Hradec pak mohl dokonce vyrovnat, míč skončil v síti, jenže střídajícímu Vaněčkovi byl odpískán ofsajd. Boleslav působila velmi nervózně, aktivita soupeře jí zaskočila. Zahrozila jen nepřesným pokusem Šislera, jemuž hostující fanoušci jako bývalému hráči Hradce neustále sprostě nadávali.

Nakonec Východočeši svůj tlak dokázali přetavit ve vyrovnání. Dvě minuty před koncem se hradecký obr Rolko při rohu natlačil až na brankáře, míč poskakoval v pokutovém území a Vaněček ho záhadně doklepl do sítě. Boleslav měla ještě čtyři minuty na odpověď, jenže Bořil po centru Skaláka úplně sám před brankou hlavičkoval těsně vedle.

„Viděli jsme zajímavé utkání se čtyřmi góly, to diváky muselo pobavit. My jsme do zápasu vstoupili špatně, v první půli jsme neměli žádnou šanci a soupeř byl aktivnější. Po změně stran jsme se dostali postupně do zápasu, a když jsme zlepšili kombinaci, byli jsme pro Boleslav nebezpeční. Remíza je spravedlivá, my jsme rádi, že jsme se zvedli a dokázali jsme vyrovnat. Bod je pro nás ziskem,“  řekl hradecký trenér Róbert Barborík.