Mohamed Salah (vlevo) gratuluje ke gólu kapitánovi Liverpoolu Jordanu...

Mohamed Salah (vlevo) gratuluje ke gólu kapitánovi Liverpoolu Jordanu Hendersonovi. | foto: AP

Liverpool - Villarreal 2:0, domácí dominance, rozhodly slepené góly

• 22
Liverpoolští fotbalisté v úvodním zápase semifinále Ligy mistrů porazili Villarreal 2:0. Jasnou převahu zúročili slepenými brankami ve druhé půli Jordan Henderson s přispěním obránce soupeře Estupiňána a Sadio Mané. Odveta je na programu příští úterý.

Na rozdíl od úterních gólových hodů ve druhém semifinále mezi Manchesterem City a Realem Madrid (4:3) se na Anfield Road žádné drama nekonalo.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Villarreal přijel s taktikou, která mu pomohla vyřadit Juventus i Bayern: bránit a trpělivě čekat na příležitost k protiútoku.

Jenže za celý zápas dotáhl do zakončení jedinou akci, navíc mimo bránu. Střídající Dia Alissona v závěru prověřil z ofsajdu, střela se proto do statistik nepočítala.

Na hřišti byla patrná jasná dominance domácího Liverpoolu, který by se po třech letech chtěl vrátit do finále.

První půli ještě loňští vítězové Evropské ligy z Villarrealu se štěstím ubránili, ve druhé už gólman Gerónimo Rulli balon z branky lovit musel.

Gerónimo Rulli (Villarreal) odehrává balon před napadajícím Mohamedem Salahem.

Při gólu Fabinha ještě asistenti sudího Marciniaka odhalili ofsajd, o první platnou branku se tak postaral až v 53. minutě kapitán Liverpoolu Henderson. Jeho centr z pravé strany přizvedl obránce Estupiňán, Rulli nedosáhl a balon skončil v síti.

Domácím se po dosažení kýžené branky ulevilo, navíc na ni navázal už po dvou minutách Mané. Salah prostrčil balon skrze nohy Torrese a Mané ho poslal okolo Rulliho.

Domácí se fotbalem bavili a šancí na další branky měli taky dost. Kromě tvrdé rány Thiaga ještě z první půle, jež skončila na spojnici břevna a tyče, ještě kvůli ofsajdu neplatilo přesné zakončení Robertsona. Ani Luis Díaz ze své aktivity branku nevytěžil.

Liverpool má do odvety nadějný výsledek a zase se o kousek přiblížil snu o zisku čtyř trofejí během jedné sezony. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa už ovládli Anglický ligový pohár a čeká ji finále FA Cupu. V Premier League jsou bod za vedoucím Manchesterem City.

Liverpool FC - Villarreal CF 2:0 (0:0)

Branky: 53. Estupiñán, 55. Mané. Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz – Vinčić. ŽK:32. van Dijk - 47. Estupiñán, 62. Lo Celso.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold (80. Gomez), Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (73. Keïta), Fabinho, Alcântara – Salah, Mané (73. Jota), L. Díaz (81. Origi).

Villarreal CF Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Estupiñán (72. Trigueros) – Chukwueze (72. Dia), Parejo (72. Aurier), Capoue, Coquelin (57. Pedraza) – Danjuma (86. Alcácer), Lo Celso.