Karel Piták, trenér fotbalistek Slavie

Karel Piták, trenér fotbalistek Slavie | foto: Slavia.cz

Kvalita Lyonu je extrémní. Chyběla nám agresivita, řekl kouč slávistek Piták

• 2
Věděl, že to bude perná šichta. Ale taková? 0:9? „Prospali jsme první poločas,“ mrzelo trenéra fotbalistek Slavie Karla Pitáka. Premiéra v letošní Lize mistryň proti Olympique Lyon, favoritkám na celkový triumf, mu zhořkla.

V Edenu se v úterý večer střetli suverénní vládci českého a francouzského fotbalu. Slávistky v lize ještě neztratily ani bod, skóre 48:1, míří za třetím titulem v řadě. Olympique Lyon? Totéž. Sedm zápasů, sedm výher, skóre 31:2.

Jenže vzájemný souboj?

Lekce, prozření, rozdíl třídy. No, spíš několika tříd.

Fotbalistky Lyonu, obouchané i zkušenostmi z mistrovství Evropy či světa, předváděly hru kočky s myší. Vždyť první gól padl už po třech minutách hry.

Debakl na úvod Ligy mistryň. Slávistky prohrály s Olympiquem Lyon 0:9

Co se stalo, trenére?
Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Byli jsme málo důrazní, agresivní. Takový výsledek jsme si opravdu nepředstavovali.

Lyon dával góly hlavně po centrech a ze standardek.
Čekal jsem, že budeme víc chodit do soubojů, že budeme tvrdší... Bohužel. Soupeř byl nad naše síly. Věděli jsme, že má kvalitu, ale byla až extrémní.

Co si z toho vzít do dalších zápasů?
V naší skupině se bude bojovat de facto jen o druhé místo. Proti Brannu a St. Pöltenu musíme zabrat a být agresivnější v soubojích. Musíme jít na hřiště zápas vyhrát, ne si jen zahrát. Když k tomu přistoupíme jako nyní v prvním poločase, budeme mít problémy. A klidně si nemusíme připsat v Lize mistryň ani bod.

Kapitánka Slavie: Devět gólů? Lyon nám nastavil kruté zrcadlo

Jak vám teď vlastně je? Jste zklamaný?
Samozřejmě, devět gólů mrzí. Zápas si rozebereme, ale zkusíme ho hodit za hlavu, oklepat se z něj. Přiznejme si, že soupeř byl daleko lepší, úplně jinde. I když nastavení máme vlastně podobné. (pousměje se) V české lize také chceme dominovat, předvádět rychlý fotbal, střílet co nejvíc gólů. Když do zápasu naskočí střídající hráčky, oživí hru. Nyní jsme tohle viděli bohužel z druhé strany.