Zklamaní fotbalisté Juventusu během utkání na hřišti Benfiky Lisabon, ve kterém definitivně přišli o šanci na postup ze skupiny Ligy mistrů. | foto: AP

Blamáž Juventusu: tři body a krach po devíti letech. Hrozí i poslední místo

• 20
Ve skupině s Paris St. Germain, Benfikou Lisabon a Maccabi Haifa získali v pěti zápasech pouhé tři body. Zoufalé vystoupení Juventusu v aktuálním ročníku Ligy mistrů může být ještě horší, pokud se turínský celek propadne na poslední místo skupiny.

„Opět jsme byli nedůrazní a špatní. Končím v Lize mistrů, takže jsme zklamaní a naštvaní,“ krčil rameny trenér Massimiliano Allegri po úterní porážce 3:4 v Lisabonu.

Příště hraje Juventus proti St. Germain a hrozí mu, že se neudrží ani na třetím místě, které by ho posunulo alespoň do vyřazovací fáze Evropské ligy. Čtvrté Maccabi končí doma s Benfikou.

1.Paris St. Germain532014:611
2.Benfica Lisabon532010:611
3.Juventus Turín51048:113
4.Maccabi Haifa51046:153

Juventus bude scházet v jarní fázi Champions League poprvé od sezony 2013/14. Definitivně o tom rozhodl zápas v Portugalsku.

Benfica vedla po padesáti minutách už 4:1 i díky dvěma brankám Rafy Silvy. Hosté se v rozmezí 77. až 79. minuty přiblížili na rozdíl jediného gólu, vyrovnat však nedokázali. Ani remíza by je ale neudržela ve hře o osmifinále.

„Nenazval bych to selháním, porážky k fotbalu patří. Mrzí nás to, ale od výkonu z posledních dvaceti minut se můžeme odrazit,“ podotkl Allegri.

Juventusu se zatím nedaří ani v domácí soutěži, ve které je na osmé příčce.

„Teď se musíme soustředit na Serii A, už v sobotu hrajeme v Lecce. A také na závěrečný zápas Ligy mistrů proti PSG, abychom postoupili alespoň do Evropské ligy. Musíme pokračovat v práci,“ dodal italský kouč.

Jeho protějšek Roger Schmidt se naopak mohl radovat z postupu i prodloužení série neporazitelnosti. Německý trenér přišel do Benfiky v létě z PSV Eindhoven a ve 20 soutěžních zápasech stále neprohrál.

V Paříži padlo devět gólů, Lipsko přehrálo Real. Chelsea si zajistila postup

„Byl to krásný večer. Odehráli jsme dobré utkání, dali spoustu gólů a vytvořili si i další šance,“ řekl Schmidt, kterého nerozhodila ani stíhací jízda Juventusu v závěru zápasu. „To je fotbal. Mohli jsme přidat pátý i šestý gól, místo toho se dostal soupeř na koně. To ale nic nemění na tom, že jsme vyhráli zaslouženě,“ uvedl pětapadesátiletý kouč.