Sparta: Bony Wilfried se raduje po vstřelení gólu | foto: AP

Fotbalové drama rozhodl Wilfried v páté minutě nastavení: Kluž - Sparta 2:3

• 319
Fotbalisté Sparty ve svém čtvrtém utkání v Evropské lize po obrovském dramatu vyhráli v Kluži 3:2. Rozhodující gól dal v páté minutě nastavení útočník Wilfried.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Sparťané si díky vítězství udrželi velkou naději na postup do jarních vyřazovacích bojů.

V druhém utkání skupiny K domácí FC Kodaň remizoval s Eindhovenem 1:1. Nizozemský klub vede s osmi body, druhá Sparta ztrácí bod. Za tři týdny hrají sparťané právě v Eindhovenu. I kdyby prohráli, postup mají ve svých rukách, na závěr hostí Kodaň.

Skupina K
1. Eindhoven 4 2 2 0 5:3 8
2. Sparta 4 2 1 1 7:5 7
3. FC Kodaň 4 1 1 2 2:4 4
4. Kluž 4 1 0 3 4:6 3

Spartané v Kluži díky dvěma trefám Holendy vyhráli poločas 2:1 a těsné vedení drželi až do poslední minuty. Navíc hráli proti devíti, když nedisciplinovanému soupeři turecký sudí vyloučil dva hráče.

Jenže domácí se ani tak nevzdali, v závěru Spartu zmáčkli a po jednom z mnoha nakopávaných míčů vyrovnal střídající Durbariér. Domácím to nestačilo, rychle běželi do branky pro míč, aby se rozehrálo, chtěli dát další gól.

Ale další nastavené minuty patřily Spartě. Nejdřív Zeman po úniku z poloviny hřiště trefil tyč. Vzápětí utekl obraně Wilfried, obešel i brankáře, který se ho marně snažil faulovat, a z úhlu rozhodl.

Sparťané se přitom vůbec nemuseli nervovat. Už v závěru poločasu mohli vedení na 3:1 zvýšit Pamič nebo Zeman, ale ani jeden z dobrých pozic neskórovali.

Navíc turečtí sudí osm minut před koncem neuznali hostům regulérní gól, který dal po přihrávce Kucky střídající Kadlec. V ofsajdu nestál, jak ukázal televizní záznam. Přesto mělo sparťanské snažení šťastný konec.

Štastně i hosté začali, měli parádní nástup a  během třinácti minut vedli 2:0. Soupeře zaskočili jednoduchými rychlými akcemi, které perfektně zakončil útočník Holenda.

Nejdřív si naběhl mezi obránce a portugalského brankáře Clara prostřelil mezi nohy. Druhému gólu předcházela kombinace Žofčáka s Kušnírem, letenský obránce měl dost prostoru a našel přesnou přihrávkou před brankou Holendu, který míč tečoval špičkou kopačky.

Domácí za chvíli snížili. Obrovitý útočník Traoré se přehnal kolem Řepky a zblízka poslal míč pod břevno. Gólu předcházel prohraný hlavičkový souboj Hubníka.

Pak se na góly po vyrovnaném průběhu čekalo až do nastavení.