• 0
Výhra Jankova se rodila poměrně snadno. V desátém kole přeboru Jihočeského kraje vedli domácí fotbalisté nad Sedlicí 4:0 už po prvním poločase a v tom druhém přidali ještě tři branky. První Katovice přesvědčivě porazily rezervu Písku 4:0 a vysoký výsledek se zrodil i ve Veselí, domácí ovšem vysoko podlehli Oseku 0:6. Podívejte se na video.

Jankov vedl už po osmi minutách zásluhou Tomáše Smékala 2:0. Třetí branku přidal po přihrávce před prázdnou branku Lukáš Voráček, kterého doplnil dělovkou Jan Šebelka tři minuty před pauzou.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

„Kluci hráli s chutí a ještě několik dalších velmi dobrých příležitostí zahodili,“ mnul si ruce pro jihoceskyfotbal.cz trenér domácích Ivo Čech. Ve druhém dějství završil hattrick Smékal, který prošel celým vápnem a do protipohybu brankáře zvyšoval na 5:0. Další dvě branky přidali Šebelka a Marek Pancíř.

Lídr soutěže z Katovic porazil na podmáčeném terénu béčko Písku 4:0. „Určitě to byl kvalitní výkon z obou stran. Písek přijel v hodně mladé sestavě a to si myslím i rozhodlo. V určitých momentech utkání byla vidět větší zkušenost našeho mužstva,“ usoudil trenér vítězů Roman Malý.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Osek deklasoval Veselí 6:0, ačkoli hned v první minutě neproměnil pokutový kop. První branka tak padla až o chvíli později zásluhou Martina Cardy, jenž si naskočil na dlouhý aut do vápna. Druhou trefu přidal po „typické české uličce“ Libor Blažečka o půl hodiny později. Ještě do přestávky zvyšoval na 3:0 Jan Schánělec.

„Po celé utkání jsme byli lepším týmem a kromě několika zblokovaných střel a dvou nebezpečných pokusů nejlepšího hráče Veselí Marušky jsme domácí prakticky do ničeho nepustili a zaslouženě vyhráli,“ radoval se trenér Oseku Jaroslav Voříšek.

Jeho svěřenci ve druhém poločase napodobili první dějství a třemi brankami uzavřeli skóre na konečných 6:0.

Výsledky 10. kola: Katovice - Písek B 4:0 (2:0), Želeč - Dačice 2:0 (1:0), Dražice - Čimelice 2:0 (0:0), Prachatice - Planá n.L. 0:1 (0:1), Soběslav - Rudolfov 2:0 (0:0), Veselí - Osek 0:6 (0:3), Jankov - Sedlice 7:0 (4:0), Olešník - Hluboká 1:0 (0:0).