Den D: Chce vyrábět plenky a vložky z rašeliny. Je to génius, nebo blázen?

aktualizováno 
Tomáš Dürr přišel představit zajímavé použití rašeliny. Rád by vyráběl zdravotnické a hygienické potřeby. Rašelina by se tedy mohla používat do dětských plenek, dámských vložek či tamponů. Od investorů žádá 990 tisíc za 33% podíl.

Zatímco pro většinu podnikatelů znamená Den D premiéru, tu a tam se mezi nimi najde i výjimka. Tomáš Dürr se objevil už v první řadě pořadu, kdy nabízel investorům organický beton.

Investoři předpokládají, že Dürr bude lépe připraven, než předvedl v první řadě. Ale k tomu, aby řekl hlavní podnikatelský záměr, ho musejí pracně vybízet.

"Podstata mého byznysu je to, že pro dlouhodobě nemocné bychom vyráběli nebo nechávali vyrábět podle licence rašelinové podušky, které se pod dlouhodobě nemocné podloží, neboť rašelina má chemickou vlastnost tu, že neutralizuje moč. To znamená, že neutralizuje i pot. Navíc udržuje také teplo. Vzhledem k tomu, že neutralizuje moč a má vodosavost, je možné ji dát místo vložek do dětských plenkových kalhotek," upřesňuje svůj projekt Dürr.

co je den d

Česká televize od 5. ledna začala vysílat druhou řadu pořadu Den D, ve kterém lze získat peníze na uskutečnění podnikatelského nápadu. Uchazeč si může investorům říct o částku od 200 tisíc do 1,5 milionu korun. Investoři pak do nápadu mohou, ale nemusejí investovat.

Druhá řada má opět 13 dílů a v každém vystoupí pětice uchazečů o peníze. Sami žadatelé si řeknou, kolik peněz potřebují a jaký podíl nabízejí. Částka, o kterou si "podnikatel" řekne, je neměnná, ale o podílu investorů se dá smlouvat. Investoři totiž vkládají do projektů své vlastní peníze. Pravidla najdete ZDE.

Rašelina se dá také použít jako sorbent do dámských vložek a tamponů. Podle Dürra je to ultra moderní záležitost a může být doplněna zábaly a gynekologickými výplachy.

Michael Rostock je po krátké prezentaci jako vždy velmi upřímný: "Já jsem si tady zatím začal dělat vlaštovku, protože jste mě nějak neoslovil. Zkuste mi vysvětlit, jak vydělám peníze společně s vámi."

"Momentem udělení užitného vzoru zaregistrujeme užitný vzor jako patent pro nejširší spektrum zemí," odpovídá podnikatel. "Takže vyděláme na tom, že společně podáme patent a pak to někomu prodáme," upřesňuje Rostock a vrací se ke skládání papíru.

na přehled investorů se podívejte v naší infografice

Ondřej Bartoš je z pana Dürra trochu na vážkách: "Mám velmi silný pocit, že vy jste buďto génius, nebo blázen. A možná se ty stavy do konce u vás střídají. Jsem přesvědčen o tom, že ať jste génius nebo blázen, tak stejně ty peníze nevyděláte a ten byznys z toho neuděláte, protože zpravidla ani géniové, ani blázni peníze veliké nevydělají, takže z toho důvodu já už v tuhle chvíli nemám zájem."

Tomio Okamura se ptá, kdy se mu jeho peníze vrátí. Na to však Dürr nemá odpověď: "Když mně neřeknou, kolik stojí kamion rašeliny z Krásna, když mně neřeknou, kolik stojí vyšití jedné deky na rozměr 80 x 180, o čem já se můžu bavit?"

"Když vám to neřekli, tak bohužel já se přeci tady nemůžu rozhodnout o tom, jestli vám dám milion korun. Já v tomto případě nemám zájem," uzavírá Okamura.

V úterý na čt1 ve 22:00 uvidíte:

Dušan Peterka – lyže RAX, 1,5 milionu korun, za 10% podíl
Oleg Makara – Nude point, 1,5 milionu korun, za 5% podíl
Svatopluk Petrůj – palná zbraň s eliminací zpětného rázu, 1,5 milionu korun, za 10% podíl
Jakub Mahdal a Pavel Krátký – software DisCryptor, 500 000 korun, za 10% podíl

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Šila, kojila a spala jen pár hodin. Teď je nejúspěšnějším prodejcem

„Loni se můj obrat přiblížil jednomu milionu. Jsem ráda, že mám tolik věrných...

Na webovém portálu, kde lidé vystavují své ručně vyrobené zboží, je nejúspěšnějším prodejcem. Přestože má na kontě přes...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Úspěšné lidi nezlomí selhání, křivdy a ústrky ostatních, říká expert

Někdy je to v zaměstnání jako na bojišti a jen odolní vydrží.

Chcete-li v zaměstnání skutečně uspět, nestačí svou práci jen dobře odvádět. Expert Martin Staněk tvrdí, že ještě...

Další z rubriky

Má smysl pořídit si nyní investiční byt? Odborníci radí nečekat

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí jsou vyšroubované na maximum. Přesto realitní makléři doporučují pořízení investičního bytu...

Investiční bubliny, které je dobré rozpoznat, abyste netratili

Ilustrační snímek

Lidé se při investování chovají někdy naprosto šíleně. Dokážou podlehnout eufórii a nakupovat za nejvyšší ceny. Nebo...

Koupil za sto tisíc, prodá za dva miliony. Kdy se vyplatí investice do aut

Lada Niva z roku 1979, na které její současný majitel vydělá zřejmě dva miliony...

Zájem o historická nebo unikátní vozidla v poslední době roste. Jde o alternativní investici, která většinou doplňuje...

Pracovní doba se zkrátí, plánuje ČSSD. Budou lidé brát stejně?

Pracovní doba se zkrátí, plánuje ČSSD. Budou lidé brát stejně?

Kurzy.cz Sociální demokracie chce zkrátit pracovní dobu ze 40 hodin týdně jen na 37,5. Podle ČSSD by se tak zvýšila produktivita...

Najdete na iDNES.cz