Titul Nejvstřícnější banka roku obhájila Fio banka

aktualizováno 
Nejvstřícnější bankou klientského ratingu bank OVB Vstřícná banka se za celý rok 2012 stala opět Fio banka. Druhé nejlepší celkové hodnocení patří mBank, třetí je Air Bank. Na dalších místech skončily UniCredit Bank a Equa bank.
OVB Vstřícná banka hodnotí banky od prvního čtvrtletí roku 2010, za celý rok 2012 vyhrála Fio banka. Ilustrační snímek

OVB Vstřícná banka hodnotí banky od prvního čtvrtletí roku 2010, za celý rok 2012 vyhrála Fio banka. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Hodnocení Vstřícná banka se skládá ze tří částí. O vítězi rozhoduje přístup k bankovním poplatkům, který sleduje server Bankovnipoplatky.com, hodnocení odborné poroty a názor veřejnosti vyjádřený prostřednictvím internetového hlasování.

Nepřehlédněte

Najděte si pro sebe ten pravý účet na FINMARKET.CZ

Rating se počítá během celého roku a i když ve třetím kvartále musela Fio vyklidit první místo mBank a ve čtvrtém UniCredit Bank, v průměrném hodnocení za celý rok jí hodnocení 72,78 bodů na vítězství stačilo.

Porotce Otakar Schlossberger si na Fio bance cení především toho, že buduje širší síť obchodních míst, pracuje na elektronizaci při poskytování základních služeb a stále se zaměřuje na oblasti investičních nástrojů peněžního nebo kapitálového trhu.

"Děkujeme veřejnosti i odborníkům za jejich přízeň, které si velmi vážíme. I v roce 2013 chceme potvrdit, že jsme vstřícnou bankou, vylepšovat pro naše klienty stávající služby a nabídnout jim nové," komentuje vítězství Fio banky Jiří Vodička, ředitel pro strategii a marketing.

Vstřícná banka v roce 2012
BankaPrůměr hodnocení
Fio banka 72,78
mBank68,88
Air Bank68,69
UniCredit Bank 67,87
Equa bank67,45

Stejně jako Fio banka si i druhá mBank zakládá na tom, že má nízké náklady a téměř nulové poplatky. Patří jednoznačně k nejlevnějším. Jistou nevýhodou je její omezené množství nabízených služeb. Již několikrát se stalo, že za určité čtvrtletí nepřišla s žádnou novinkou.

Air Bank se do hodnocení OVB ratingu dostala loni poprvé. Celkově třetí místo si vysloužila především novými produkty a inovacemi. Začala nabízet půjčky zcela bez poplatků a poskytovat spotřebitelské úvěry, u kterých odměňuje klienty za včasné splácení. Každý klient, který splácí včas, se díky odpuštění několika splátek dostane na bonusovou úrokovou sazbu 8,9 procenta.

I celkově čtvrtá UniCredit Bank zabodovala novinkami. "Kromě jiného představila v posledním kvartále dětské konto, výhodné sloučení úvěrů a akční nabídku hypoték, které si lze, po vzoru jiných bank, takříkajíc předfixovat dopředu," řekl o bance porotce Jan Klička.

Jen s minimálním odstupem na UniCredit Bank si páté místo odnáší Equa bank. Podle hodnocení serveru Bankovní poplatky banka patří mezi aktivní, její sazebník je přehledný a jednoduchý.

Kompletní hodnocení, komentáře poroty, odůvodnění, výsledky, výpočty i vývoj hodnocení jsou přístupné na www.vstricnabanka.cz.

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Ztratila občanku a nepřevzala si dopis. Přišla tím o dům za miliony

Ilustrační snímek

Dávno už neplatí, že nepřebíráním pošty se vyhneme nepříjemnostem. Naopak. Včasnou reakcí na úřední sdělení můžeme...

Mzdy rostou, někde raketově. Kdo dostal letos přidáno nejvíce

Ilustrační snímek

Lektorkám, jeřábníkům, manažerům hotelů a dalším profesím se od Nového roku zvedají platy o tisíce měsíčně. Zato...

Majetek musí nahlásit notáři sami dědicové. A také uvést jeho hodnotu

ilustrační snímek

Smrt blízkého člověka je asi nejtěžší záležitostí, kterou nám život přináší. Neméně těžké chvíle pak nastávají v...

Kvíz: Zvládli byste to, co vaše děti?

Soutěže se zúčastnilo více než sedmdesát tříd.

Jak jsou na tom s finanční gramotností, to si mohli školáci ověřit v celoevropské soutěži European Money Quiz. V našem...

Komentář: Budeme mít v Česku čtyřdenní pracovní týden?

Ilustrační snímek

O zavedení čtyřdenního pracovního týdne v poslední době slýcháváme stále častěji, a to zejména v souvislosti s rostoucí...

Další z rubriky

Čtyři důvody, proč neotálet s pořízením vlastního bydlení na hypotéku

Ilustrační snímek

V září loňského roku poskytly banky 9 153 hypotečních úvěrů. V říjnu pak loňských rekordních 10 590 hypoték. Tím však...

V klasických penzijních fondech lidé prodělají, upozorňuje analytik

Petr Borkovec

Podle Petra Borkovce, zakladatele finanční skupiny Partners, dojde letos k propadům na hypotečním trhu a naopak dalšímu...

Perličky z české úvěrové historie: útrapy žadatelů, výdělky v bankách

Kolik se vydělávalo v bankách - od ředitele po úředního sluhu.

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je závazek na řadu let. Víte však, jak dlouhá je u nás historie hypoték, s...

Na ČR se žene studená fronta. Přijde ochlazení, budou bouřky

Na ČR se žene studená fronta. Přijde ochlazení, budou bouřky

Kurzy.cz Ani poslední květnový víkend nepřinese letní teploty. Po obrovských deštích, které provázely uplynulý pracovní týden, a...

Najdete na iDNES.cz