Silvestr: za peníze jde všechno

aktualizováno 
Kdo nechce trávit silvestrovský večer jen s televizním ovladačem, má na výběr mnoho možností. Od tradiční varianty bohaté tabule s programem v některé z restaurací, které nabízejí silvestrovský večer i s jídlem už od 400 korun, až po divadelní nebo filmové představení, při nichž si přijdou na své i ostatní smysly.

Dobrodružným povahám nabízí mnoho cestovních kanceláří zájezdy na poslední chvíli s odletem den před nebo přímo na Silvestra. Patnáct dní v Dominikánské republice vyjde s cestovní kanceláří Fischer na necelých 39 000 korun, na letecký zájezd na čtyři dny do Paříže, Říma nebo na Ischii je potřeba 10 000 korun. U Fidelity travel lze objednat exotické trávení posledního dne v roce na Srí Lance za 32 500 korun.

Levněji se dá pořídit pobyt na tuzemských horách; česká zimní střediska sice hlásí plný stav, ale na moravských horách či v Tatrách se volné pokoje najdou. Cestovní kancelář Tatry-Turist inzeruje několik volných míst v penzionech v okolí Ždiaru - týdenní pobyt pro jednoho stojí od 3000 korun.

I tam, kde není zatím ani jedna volná postel, se na Silvestra určitě nějaká objeví, ať už kvůli onemocnění některého z přihlášených hostů nebo třeba kvůli malé sněhové pokrývce. Kdo se chce vydat do hor na poslední chvíli, vyplatí se mu obvolat informační střediska a podívat se na internetové stránky, kde je aktualizovaná nabídka horských hotelů či penzionů.

Hory nejsou jediným cílem v poslední den v roce. S plnou peněženkou je možné zajít na některou ze silvestrovských veselic. Na pražském Žofíně bude návštěvníky bavit mimo jiné Vladimír Hron, na programu je tranvestie show, diskotéka a vybrané lahůdky. To všechno za 5500 korun pro jednoho. 

Silvestr se dá oslavit i pohybem

Jak pojišťovny zhodnotí 100 000 Kč?
Spoření s pojišťovnou: sliby, chyby.
Více ZDE.

Před silvestrovskou oslavou se mohou lidé oddat sportu i ve velkých či menších městech. Pokud není přírodní led, je možné vyrazit na kryté zimní stadiony, do plaveckých bazénů nebo na různé silvestrovské pochody či běhy. Jeden z nich se koná například v Jihlavě, 20. ročník běhu do schodů pořádají pro změnu v Bílovicích nad Svitavou, kde se závodníci mohou těšit také na dršťkovou polévku. Tradiční a divácky zajímavé je pražské fotbalové utkání starých gard Slavie a Sparty.

Kdo počítá s konzumací alkoholu až po půlnoci a je zdatný sportovec, může zvolit třeba i seskok padákem. „Nesmí ale sněžit, pršet a musí být dobrá viditelnost. Nabídka platí pouze pro zkušené, začátečníci mají smůlu, stejně tak tandemový seskok není v noci povolen,“ říká Jaroslav Jíra z parašutistické školy Impact. Zájemce, zkušený parašutista, zaplatí pouze za palubní letenku přibližně 500 korun.

Netradičně znamená dost často draze

Poslední den v roce láká k vyzkoušení dosud nepoznaného: může to být silvestr příznivců přirozené nahoty, kde sice zájemce musí počítat s útratou za občerstvení, ale nemusí si lámat hlavu se slavnostním oděvem. Z Prahy vyjíždí také zvláštní vlak, pojednaný jako silvestrovská party. Akce Get trained! 2 začíná v devět večer na smíchovském nádraží v Praze, šest souprav pak jede směrem na Benešov. Půlnoc hosté oslaví při zastávce venku, unavení mohou vystoupit ve dvě hodiny ráno v Praze, ti ostatní pokračují v jízdě až do šesti, konečná je opět v hlavním městě.  K dispozici jsou dva bary a restaurace, vstupenka stojí rovných tisíc korun.
Pozorovat noční oslavy v balonu? I to je jedna z originálních  možností. Z bezpečnostních důvodů je však let v noci zakázán, počkat si na půlnoc můžete zavěšeni několik metrů nad zemí. „Technicky to možné je, i když to nemáme příliš rádi. Je ale potřeba získat příslušné povolení, navíc musí být dobré povětrnostní podmínky, prakticky bezvětří,“ říká Jiří Vokál ze společnosti Ballooning. Zájemce o tuto atrakci musí vytáhnout z kapsy nejméně 30 000 korun.
Zhruba na desetinu této částky přijde pronájem historické tramvaje na projížďku v centru Prahy. 

Večírek doma lze objednat na klíč

Chcete mít důchod jako Švýcaři?
Více ZDE.

Balonková výzdoba, netradiční kostýmy, profesionální hudební doprovod a zajištění občerstvení profesionály - nic z toho není problém. Slavnostní výzdoba bytu balonky vyjde na 220 až 350 korun za metr, za jeden balonek zájemce zaplatí 10 až 15 korun. „Silvestrovská výzdoba je už zadaná na rok dopředu,“ říká Katarína Rozsívalová ze společnosti Balonservis.

Profesionální DJ si za večer naúčtuje přes 10 000 korun, ty méně známí, kteří teprve začínají, pracují i za tisícovku.

Oslavy Nového roku s krásným doprovodem? Stačí se obrátit na agenturu, která je zajišťuje, a vytáhnout z peněženky v průměru 300 až 1500 korun na hodinu. Za erotické služby se připlácí mnohem víc - například patnáctiminutový striptýz v soukromí přijde i na 5000 korun.

Kdo se nechce zdržovat ani s přípravou slavnostního občerstvení, může se obrátit na profesionály. Například firma Darex Přerov připraví chlebíčky, obložené mísy, sýrové dorty či zákusky. Za chlebíček od ní zájemce zaplatí 9,50 až 11 korun, bageta je za 24 koruny, kilový sýrový dort přijde na 350 korun, sladký na 160 korun, obložené mísa pro šest lidí stojí zhruba 420 korun. Při objednávce nad 1000 korun je doprava po Přerově zdarma. Na dodávkové služby se mohou spolehnout i lidé, kterým dojdou během večera některé potraviny či pití.

Jak strávit Silvestra za 100 korun a jak za deset tisíc? Kolik vlastně stojí přípitek a silvestrovská zábava vůbec? Naše tipy si můžete přečíst ZDE.

Jak budete trávit Silvestra vy a s jakými výdaji počítáte? Strávili byste Silvestra třeba v balónu? Napište nám, těšíme se na vaše názory a zkušenosti.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Šila, kojila a spala jen pár hodin. Teď je nejúspěšnějším prodejcem

„Loni se můj obrat přiblížil jednomu milionu. Jsem ráda, že mám tolik věrných...

Na webovém portálu, kde lidé vystavují své ručně vyrobené zboží, je nejúspěšnějším prodejcem. Přestože má na kontě přes...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Další z rubriky

Spočítáno: Kolik vlastních peněz potřebujete při žádosti o hypotéku

Ilustrační snímek

Pokud uvažujete o koupi bytu na hypotéku, není to levná záležitost. Víte, kolik peněz musíte mít ve vlastních zdrojích?

Pět hlavních úskalí, která vás můžou čekat při koupi staršího domu

Ilustrační snímek

Cena nemovitostí je vysoká a zájemci o vlastní bydlení se začínají pohlížet i po starších domech. Na co si dát pozor...

Koupil nový telefon a zjistil, že je používaný. Reklamaci e-shop zamítl

Ilustrační snímek

Nákup na internetu má své výhody, ale ne vždy. Například když nám prodejce zamítne reklamaci a jeho zdůvodnění je...

V italském letovisku Bibione zakázali kouření na plážích. Cigaretové filtry jsou...

V italském letovisku Bibione zakázali kouření na plážích. Cigaretové filtry jsou...

Kurzy.cz Oblíbené letní turistické letovisko Bibione zavádí jako první v celé Itálii úplný zákaz kouření na všech plážích. Novin...

Najdete na iDNES.cz