Diskuze

Hosté méně utrácejí. Hospodští proto sáhli na platy kuchařů i číšníků

Část restauratérů sáhla k nepopulárnímu snižování platů. Loni v červnu byla průměrná hodinová odměna kuchaře 186 korun, ale letos je v důsledku pandemie, která drtí nejen tento obor, jen 151 korun. Ještě více se šetří na pomocných kuchařích. Na trpkou realitu si musejí zvykat i ostatní profese: číšníci, barmani i­ baristé.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

máme nejvyšší počet hospod na 100 000 obyvatel v Evropě, což vzhledem ke kupní síle obyvatelstva nemůže dlouhodobě fungovat dobře. Proto existuje ten začarovaný kruh mizerná hospoda, málo lidí, nízké platy, otrávený personál, mizerné jídlo, mizerná hospoda... Musím říct, že snižovat platy číšníků, už si fakt nedovedu představit.

3 0
možnosti
Foto

Spíše by si hospodští měli položit otázku - mají u nás zákazníci za co utrácet? Máme jim co nabídnout? Za blafy totiž nikdo utrácet nebude.

0 0
možnosti
MK

to by bylo fajn, bohužel pořád u nás spousta lidí za blafy utrácí.

1 0
možnosti
KM

Však oni ti paraziti..., jak je tehdy správně nazval pan ministr Mládek, si poradí a zákazník jim to zaplatí a ani nebude vědět jak.

0 0
možnosti
JN

Že prý zdražuje málokdo. Tak to v Praze neplatí. Možná snížili cenu předraženého piva, ale vyšroubovali cenu jídla.

0 0
možnosti
JW

J60a39r89d85a 70W45o81l93f

29. 7. 2020 8:12

Takže je to vlastně článek o hospodách v Praze, zbytek republiky nikoho nezajímá?

1 1
možnosti
RH

...Maláčová ten rozdíl doplatí....pak přijdou na řadu dělníci v montovnách, strojírenství, textilkách, potravinářství.......a pak znovu lékaři, učitelé...politici....úředníci....všichni dostanou doplaceno....a pak ....už budeme mit komunismus a peníze potřebovat nebudeme....tak a pohádky je konec a nemáme ani na zvonec...;-)

2 1
možnosti
PV

myslím ze podle průzkumu jsou lidé v gastronomii jedni z nejhůř placeny. Ale podle mých zkušeností pod 30tis měsíčně nejdou. Většina z personálu oficiálně balancuje na hranici minimální mzdy. Jen neznám nikoho kdo by se za to v gastronomii uzivil

0 0
možnosti
ŠR

Ale podniky, které jsou uváděné v článku, nejsou běžné restaurace. Jsou to řetězce restaurací zaměřených často na majetné cizince a majetné domácí. Ty jsou teď skutečně prázdnější, ale představují menšinu na trhu restaurací. Jděte se zeptat do restaurací s názvy U..., Pod..., Na..., a nemyslím tím jen IV. cenovou, ale běžnou III. Jak tam se jim daří, jak tam se dnes, stejně jako před karanténou musí větší skupinka lidí objednat. Vlastní zkušenost teď z dovolené na Slovensku - od pěti do osmi večer stůl pro čtyři v dobré restauraci na jídlo je sázka do loterie, jak je plno, večerní posezení to samé. A z Česka v pět, když jdeme víc lidí z práce jednou týdně, tak jistota je rezervace předem, v šest bychom si více jak v pěti lidech nesedli. Takže za mě si myslím, že článek je hodně neobjektivní.

8 0
možnosti
KJ

Ty průzkumy jaiu k smíchu. Když se pozastavila EET, tak hospody opět přestaly přiznávat část tržeb, z těch černých peněz se pak vyplácí personál bokem jako dříve.

6 0
možnosti
ŠR

Tak pokud se platí převážně kartou, je jednoduché obcházet EET?

0 0
možnosti
DK

dneska jsem bral menu do obědňáku s sebou a cenu 89,- s polívkou jsem zaokrouhlil na 100,- a měl jsem dobrý pocit -jako předčasný důchodce platím full keš a tak kromě tringeltu 11 korun ještě číšník získal min, 5% provize oproti gastroturce, kterou tam mávali produktivní supermani v montérkách ;-D

.

samozřejmě kdyby mě kuchař chtěl okatě škubat na porci, dát řízek 70 gr. apod tak má příště po tringeltech resp bych tam už ani nešel - na výběr je tu restaurací dost :-P

5 0
možnosti