Diskuze

Daňový formulář jde zjednodušit, ale je to na politicích, říká daňařka

Za dva týdny vyprší lhůta pro podání daňového přiznání za loňský rok. Na co při vyplňování formuláře nezapomenout poradila v Rozstřelu daňová poradkyně z Komory daňových poradců ČR Lucie Wadurová. Finanční úřady se totiž každoročně potýkají s řadou chyb, které podávání přiznání provázejí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

Vyplňoval jsem tento týden na webu danove správy 2x DPFO. Použil jsem jejich průvodce, vyplnil vše potřebné a v obou případech tam byly chyby - nepřinesly se některé údaje do formuláře. Takže pak jsem musel ve formuláři hledat a opravovat, kde to chybí. 2x byla chyba u příjmu z pronajmu, 1x u příjmu ze závisle činnosti. Takže by to chtělo (kromě zjednodušení) i zapracovat na správně funkčnosti.

Při vyplňování loni to bylo bez chyb.

0 0
možnosti

Podával jsem kvůli příjmu z pronájmu, bez chyby.

0 0
možnosti

nějak divně se to řadí, tak není jasné na koho reguji tak se tady mějte

0 0
možnosti
LD

Nechápu, proč neexistuje jednoduchý formulář na dodatečné zdanění vedlejších příjmů zaměstnance, aby si nemusel kvůli tomu, že měl v roce boční příjem přes šest tisíc, vyplňovat sám celé daňové přiznání. Pak se stát nemůže divit, že to zaměstnanec riskne a tyhe příjmy radši zatají, než se sám potýkat s tou růžovou hrůzou.

0 0
možnosti
PN

A co je na tom tak složitého, opsat těch pár čísel, které vám vyjeli v zaměstnání do tabulky? On někdo to celé daňové přiznání podat musí. Když ho nepodá zaměstnavatel, musíte vy.

1 0
možnosti
JD

J95a62n 40D17l87o20u38h63ý

19. 3. 2019 14:10

co očekává od nového zákona? V čem se má zásadně změnit? (kromě zrušení výjimek)

0 0
možnosti
JB

J81i61ř72í 23B45á19b79e23k

19. 3. 2019 14:02

"U jiných příjmů, které nepřesáhnou 6 000 korun ročně, se přiznání podávat nemusí. U jediného příjmu je tato hranice 15 tisíc korun,“ uvedla Wadurová.

Může mi někdo vysvětlit, co to znamená? Teoretická situace, jsem zaměstnán a k tomu mám jako přivýdělek vedlejší činnost OSVČ. Jednorázovky v řádu stovek či nižších jednotek tisíc Kč. Znamená to, že to nemusím dávat do DP?

0 0
možnosti
AS

Povinnost podat daňové přiznání

V souladu s § 38 písm. g zákona o daních z příjmů podává daňové přiznání:

každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč. Daňové přiznání se podává i v případě, že tyto příjmy nepřesáhly 15 000 Kč, ale byla vykázána daňová ztráta.

zaměstnanec (poplatník s příjmy ze závislé činnosti, který pobírá zdanitelné příjmy z jednoho nebo více zaměstnání souběžně, nebo postupně a jeho jiný příjem např. z podnikání, pronájmu nebo příležitostného prodeje je vyšší než 6000 Kč).

Výjimkou jsou příjmy osvobozené a příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou (např. dohody o provedení práce zdaněné 15% srážkovou daní při jejich výplatě).

1 0
možnosti
JV

Moc hezka poradkyne.

0 0
možnosti
KMH

ono se odečítá z daní? zvláštní, že vždycky snižuji daňový základ....

10 2
možnosti
Foto

Taky mě ten zavádějící nadpis naštval.

0 2
možnosti
VM

"Elektronickou formu zvolilo 16 procent fyzických osob a 90 procent právnických osob."

Ono to u právnických osob není povinné? Měl jsem za to, že právnická osoba musí mít datovou schránku, a majitel datové schránky je povinnen podávat přiznání jejím prostřednictvím.

4 0
možnosti
DK

Ne všechny právnické osoby musejí mit DS...

2 0
možnosti