Každoročně bývají nejprve vyprodány chaty pro více osob neboli chalety, levné zájezdy a zájezdy v době jarních prázdnin Prahy a Brna. Vloni například Francouzi přiznali, že již začátkem října chalety z nabídky zmizely, protože o ně byl enormní zájem.
Bez problémů lze naopak i v nejvyšší sezoně sehnat ubytování v rakouských podhorských penzinech či privátech. "V nabídce francouzských středisek se moc nemění," říká český zástupce Ski in France Jan Linhart. Nic nového nehlásí ani Rakušané. Slováci v létě investovali hlavně do níže položených středisek místního významu, ale klasická místa jako Donovaly, Chopok či Lomnické sedlo zůstávají na svém - úprava tratí, kvalita lanovek a vleků ani sociálního zázemí se nezlepšují.
V Česku došlo jen k dílčím vylepšením sjezdových tratí, jejich umělému zasněžování či doplnění informačních systémů. Z roku na rok se ovšem zlepšuje úprava a vzájemné propojení běžeckých tratí pro výkonnostní lyžaře i turisty. Nepříjemnou novinkou je zákaz lyžování na Pradědu. Italové pokračují v propojování jednotlivých skiareálů lanovkami, které postupně přebírají funkci málo oblíbených skibusů.
Po carvingové revoluci se uklidnila situace na trhu lyžařských potřeb. Těsně po pražském veletrhu sportovních potřeb SportPrague se v obchodech začaly objevovat letošní kolekce lyží, bot a vázání, ale žádná převratná novinka mezi nimi není. Nové zásilky očekávají každým dnem i lyžařské bazary. Mnohé prozatím aspoň vytáhly loňské neprodané zbytky zásob.
Jednoznačným trendem pro děti i dospělé se stalo po vzoru západní Evropy a Ameriky používání lyžařských přileb. V bazarech se dají koupit od tří set korun, v obchodech obvykle přijdou na několik tisíc korun.