Nápad vznikl v hlavách dvou energických investorek, Magdaleny Papírkové a Terezy Vojáčkové. Svůj vysněný prostor našly ve Zlíně v areálu, jehož génius loci je nezaměnitelný. Z původních zanedbaných továrních hal vznikají zajímavé prostory.
Patří k nim i restaurace Fit Foodie, jehož autorkou je Ing. arch. Beata Gistrová z Ateliéru BG. Projekt přihlásila do soutěže Interiér roku, kde je iDNES.cz hlavním mediálním partnerem.
Zdravý interiér
Koncept restaurace se zdravým a kvalitním jídlem bylo třeba vtisknout také do jejího interiéru. Po dlouhých debatách vznikl návrh restaurace, která má kapacitu 72 míst, z toho šest u baru.
Samotný prostor, který byl k dispozici, je v přízemí objektu OD 13 a má dva vchody, jeden přímo z ulice a druhý z vnitřních společných prostor budovy, která prochází rozsáhlou rekonverzí na multifunkční obchodní dům.
U obou těchto vchodů se počítá do budoucna s rozšířením o venkovní posezení na zahrádce. Vzhledem k poloze obou vstupů a snadné orientaci hostů navrhla architektka Gistrová v centrální části barový pult, který se tak stal přirozeným středobodem restaurace. Důležitou součástí barového pultu jsou na míru dělané skleněné chladící vitríny, které jsou na přání investorek částečně samoobslužné.
Samotné sezení vyřešila autorka dispozičně tak, aby si host mohl vybrat podle svého přání a nálady intimnější místo, či naopak část, která je vhodná i pro větší skupinu.
Pro židle nebylo nutné „chodit“ daleko, tradiční česká značka TON se svou sérií Merano přesně splňuje představy architektů na design, odolnost i pohodlné sezení. Zbylé interiérové vybavení kompletně dodala místní firma Chalupa interiéry.
Základ: přírodní materiály
V interiéru jsou použité přírodní materiály: olejem ošetřené dřevo, štípaný kámen a mech, což se odráží i v celkové barevnosti. Důležitou součást tvoří osvětlení. Prostor, který téměř postrádá denní přirozené světlo, bylo třeba nasvítit několika vrstvami umělého osvětlení pro dokreslení celkové atmosféry, kterou je možné s použitím různých kombinací měnit podle potřeby.
Velmi výrazným a zajímavým prvkem se tak stalo hejno letících ptáků Night Birds, ručně vyráběná svítidla od české značky Brokis, a to z recyklovaného skla. Jejich autorem je designér Boris Klimek. Restaurace díky nim dostala kromě požadovaného osvětlení také svou duši a neopakovatelnou atmosféru.
Dalším výrazným akcentem jsou mechové stěny, které na pozadí štípaného přírodního kamene tvoří příjemnou kulisu vstupní stěny. Lístek, logo celého projektu Fit Foodie, se ve stylizované podobě objevuje na různých doplňcích, například na oddělujících paravanech.
Spolupráce s investorkami byla u tohoto projektu naprosto klíčová. Celý projekt včetně realizace probíhal v poměrně krátkém čase, a to i díky aktivnímu přístupu všech zúčastněných firem.
Soutěž Interiér rokuV rámci soutěže Interiér roku budou každoročně oceněny výjimečné české soukromé i veřejné interiéry, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem akce je iDNES.cz, pořadatelem Institut bytového designu. Více o soutěži zde. Cílem je popularizovat originální bydlení, stejně jako mimořádný design obchodů, firemních prostor, hotelů restaurací a podobně. Uzávěrka přihlášek: 29. 2. 2016 Výsledky soutěže budou vyhlášeny na kongresu Living Forum 5. 4. 2016 v pražském Centru současného umění DOX. |