Partička KKRD dobývá i jeviště, jejich hře dominuje nekorektní humor

  12:19aktualizováno  12:19
Brněnské Divadlo Husa na provázku v neděli uvede hru Pravidla bincárny podle svérázných textů velmi nekorektních zdejších blogerů KKRD Boys. Ti už za svou originální tvorbu dostali i cenu Magnesia Litera.

Divadlo Husa na provázku uvede hru Pravidla bincárny podle textu svérázných brněnských blogerů KKRD Boys. Na snímku režisérka Anna Davidová a dramaturgyně Eva Petláková (zleva). | foto: Anna Vavríková, MAFRA

„Je na čase jit s pravdou ven: celý ty léta nesmolíme tyhle dlouhý ho... bez čárek kvůli lovům ani abysme si mohli žvejknout na retych Magnesiu Literu, celý tohle mrcasení je totiž vo tym písknout si tam ku... Tháliu a už je to tady.“

Těmito slovy před několika týdny upozornili důsledně anonymní brněnští „literáti“ sdružení v uskupení KKRD Boys na to, že jejich kultovní texty míří z webového blogu a tří knih také na jeviště.

Divadelní adaptace s titulem Pravidla bincárny bude mít premiéru už tuto neděli v Huse na provázku. Všechna představení se vyprodala za několik desítek minut, ale divadlo už zvažuje, že přidá další reprízy.

Muslimku nikdo dročit nebude, vzkazují KKRD Boys

Specifickým jazykem psané texty KKRD Boys, kteří před dvěma lety získali ocenění Magnesia Litera, jsou plné vulgarit a expresivních popisů všedních i nevšedních sexuálních a alkoholových zážitků.

Na scéně Husy na provázku se tak po loňském festivalovém uvedení inscenace Naše násilí a vaše násilí, které pobuřovalo scénou znásilnění muslimské ženy Ježíšem, objeví další značně nekorektní kus.

Loni narušil kontroverzní představení vpád členů hnutí Slušní lidé. Autoři Pravidel bincárny proto už do anotace hry uvedli, že ji nedoporučují slabším povahám, mladistvým do 15 let a právě Slušným lidem.

„Pro všechny co se furt ptají na pi... ohledně obsahu představení: mužem potvrdit, že muslimku tam nikdo dročit nebude,“ vzkázali pak KKRD Boys, jejichž zkratka se občas vykládá jako Kluci, kteří rádi dročí (souloží).

Nebude to hra skousnutelná pro všechny, připouští divadlo

Režie představení se ujala nová principálka scény Anna Davidová.

„Zlákal nás nejen nekorektní humor, ale především jazyková vybroušenost této podivné partičky. Autoři se mazlí s každým slovem, úžasná obrazotvornost mě strhla víc než chuť provokovat. Začínáme u hantecu, slangu, vulgarismů. Dostáváme se ale až k výsostné poezii, surreálným obrazům, existenciálnímu pnutí, k otázkám identity,“ prozradila Davidová.

Ukázka z tvorby KKRD Boys

Sovětšti vědci varujou že prej do 50 let skape komplet hmyz takže nastane kolaps přirody což je sice blby ale vemte to z druhé strany, aspoň už nebude hrozit že si ze zábavy v Třebíču přivezeš domašov trenky plný agresivních muněk nebo že vyválíš koc na Kraváku v tůjách a za metr zjistiš že ti nestojí caban pač máš jednak boreliozu ču... ale hlavně u pr... přisátý klíště velky jak tenisák kery ti z něho potají vysálo dvě petflašky krve, no ale aji přes tyhlety drobny pozitiva se není nic moc co radovat, pač aji kdyby v roce 2070 fakt zakápl poslední kus hmyzu na planetě tak většina borců v Brně bude mít stejně doma dál nasáčkovanou línou veš.

Spolu s dramaturgyní Evou Petlákovou vybraly několik publikovaných příběhů KKRD Boys a inscenaci jimi orámovaly.

„Jedná se o malé fejetony nebo povídky. Některé zazní tak, jak je napsali, jiné použijeme jen zčásti. Některé se zhudebnily, jiné se dostaly jen do obrazu. Dialogů je ve hře pomálu,“ přiblížila Davidová.

Hra je o vztahu mužů a žen, mužů a vlastního ega i mužů a piva. Na jevišti se budou potkávat jen tři herci. Starší „pasr“ zasvěcuje mladšího do tajů brněnského života a bincáren, tedy veřejných domů.

Zkušeného hraje Jan Kolařík, mladšího Dominik Teleky, jedinou ženou v inscenaci bude nová tvář divadla Tereza Volánková. Vystoupí v extravagantních kostýmech z latexu, koženek a síťovin.

Režisérku překvapilo, jakou svobodu pro tvorbu hry od blogerů dostali. „Byli na zkoušce, kde plakali smíchy. Jsme s nimi v kontaktu, přijdou se podívat na premiéru,“ řekla Davidová.

Představení bude uvedeno ve sklepní scéně. „Jde o experiment, který do sklepa patří. Nebude to hra skousnutelná pro všechny diváky - je pobuřující a vulgární,“ připustila Petláková.

Pro cenu za Blog roku v soutěži Magnesia Litera dorazili čtyři členové brněnské...

Pro cenu za Blog roku v soutěži Magnesia Litera dorazili čtyři členové brněnské partičky KKRD Boys v přestrojení. Jejich skutečná identita je i pro většinu jejich fanoušků tajemstvím.

Nejčtenější

Posekali dropí pole dřív, než měli. Vzácní ptáci neměli šanci přežít

Drop velký

Deset let se odborníci snaží o návrat dropa na Znojemsko. Na pole s šetrným hospodařením se jim už povedlo nastěhovat...

Na farmu už ne! Pomohl mu slovenský parťák, teď se Nečas chystá na galeje

Martin Nečas ze Charlotte se raduje po zisku Calder Cupu.

Jako první se útočník Martin Nečas nedočkavě vrhl na kapitána Patricka Browna, jenž zrovna převzal Calder Cup pro krále...

Naděje pro chudé i peklo pro sousedy. Sociální byty v Brně vzbuzují vášně

Ludmila Funtyová s partnerem a třemi dětmi už více než dva roky díky projektu...

Ohledně sociálního bydlení v Brně proti sobě stojí dva tábory. První, prezentovaný aktivisty blízkými Žít Brno,...

Někomu se nechtělo sesedat z kola, přes rušnou silnici namaloval cyklopruhy

Na rušnou silnici v Hladíkově ulici v Brně někdo namaloval nelegální přejížděcí...

Sesednout z kola, dojít s ním k nejbližšímu přechodu a pak dokráčet zpátky na cyklostezku. Takový způsob překonání...

VIDEO: Řidič couval na D1 u Vyškova, pak vyrazil proti proudu aut

Vozidlo v protisměru na D1

Zcela nepochopitelně se v polovině června choval řidič na dálnici D1 u Vyškova. Nejdříve couval připojovacím pruhem...

Další z rubriky

Posekali dropí pole dřív, než měli. Vzácní ptáci neměli šanci přežít

Drop velký

Deset let se odborníci snaží o návrat dropa na Znojemsko. Na pole s šetrným hospodařením se jim už povedlo nastěhovat...

Mechanik ujížděl potmě dvoustovkou na cizí motorce, skončil v řepce

Mechanik s cizí motorkou havaroval v řepkovém poli

V policejních poutech skončil mechanik, který se více než dvousetkilometrovou rychlostí projížděl na motorce svého...

Žena se zřítila v lomu Hády, vynést ji musel vrtulník

Zraněnou ženu musel z brněnského lomu Hády transportovat vrtulník (23. 6. 2019).

Ke zraněné ženě vyjížděli v neděli dopoledne hasiči a záchranáři do brněnského lomu Hády. Vzhledem k tomu, že se...

Advantage Consulting, s.r.o.
APPLICATION SUPPORT

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 32 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz