Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 31. 7. 2005 22:55

Policie proti CzechTek 2005 on-line

Zdroj informací: zpravodajové iDNES a MF DNES, ČTK.

22:55
Vážení čtenáři, on-line reportáž z CzechTeku 2005 končí. O dalších událostech vás budeme informovat v článcích. Redakce iDNES
22:25
Reakce prezidenta Klause na policejní zásah na CzechTeku nahrává ODS, řekl premiér Paroubek. Vidím to jako svého druhu zneužití ústavní funkce čestným předsedou ODS, uvedl Paroubek.
18:43
Prezident Klaus považuje policejní zákrok na CzechTeku za "přinejmenším sporný" a "stěží obhajitelný." Po seznámení s detaily zváží, zda požádá ministra vnitra Bublana a premiéra Paroubka o vysvětlení.
18:09
Ministr spravedlnosti Pavel Němec považuje policejní zákrok za "velmi sporný". "Očekával bych, že vzhledem k závažnosti celé akce, která je podle ministra vnitra navíc konzultována se státním zástupcem, bude informován i ministr spravedlnosti," uvedl. Ministra vnitra požádá o přesné informace k celému zásahu. "Zároveň si vyžádám stanovisko příslušného státního zástupce, který měl celému zásahu ´asistovat´," dodal Němec.
17:26
Premiér Paroubek vůbec nepochybuje o správnosti policejního zásahu. "Určitě byl ten zákrok policie adekvátní, šlo o nelegální akci. V krátké době připravíme určité změny legislativy, aby se už takové akce neopakovala," řekl reportérovi MF DNES.
17:09
Pražská demonstrace proti policejnímu zásahu na CzechTeku skončila. Lidé se rozcházejí od Úřadu vlády, kam se přesunuli od ministerstva vnitra. Dav tu zablokoval dopravu.
16:01
Demonstranti opustili ministerstvo vnitra a vydali se na pochod před Úřad vlády. Cestou skandovali hesla, hráli na bubny a tančili.

 

  • CzechTek ze vzduchu

    CzechTek ze vzduchu - Letecký pohled na louku v Mlýnci na Tachovsku, kde se konala technoparty CzechTek. Vpravo nahoře ústí louka k dálnici, kam policie účastníky vytlačovala. (30. července 2005) / Autor: Martin Polívka MF DNES

16:01
Policie měla být vůči příznivcům technohudby tolerantnější, soudí Constantin Plesky, který pronajal technařům pozemek u Mlýnce na Tachovsku. "Nejsem člověk posvěcený bohem, abych to hodnotil. Ale myslím si, že při trošce tolerantnosti se to dalo udělat trošku jinak. To je můj dojem," řekl. "Já jsem byl jsem také mladý, také jsme blbli," podotkl. Pozemky, na nichž se měl CzechTek konat, byly podle Pleskyho ideální, technoparty by nikoho nerušila. "Policie by měla ulehčenou práci, mohla to bez problému monitorovat," domnívá se.
15:55
Katastrální mapy dokazují, že účastníci technoparty procházeli na pronajatou louku přes cizí pozemky. Vyvrací to domněnku, že výjezd ze silnice vede přímo na pronajaté pole.
15:36
Organizátoři protestu před ministerstvem vnitra svolali na pondělí další demonstraci.
15:30
Demonstranti před ministerstvem vnitra cinkají klíči a požadují demisi ministra vnitra Bublana a premiéra Paroubka. Policejní hlídka si jich nevšímá.
15:17
Desítky lidí se vracejí z technoparty rychlíkem z Plzně do Prahy. Podle svědků nadávají na policejní zásah, někteří kouří marihuanu.

 

  • Zásah policistů proti technoparty CzechTek

    Zásah policistů proti technoparty CzechTek - Zásah policistů proti technoparty CzechTek. (31. července 2005) / Autor: Dan Materna MF DNES

14:46
Stovky převážně mladých protestují před sídlem ministerstva vnitra v Praze proti policejnímu zásahu na CzechTeku. Akci těžkooděnců proti příznivcům technohudby považují za naprosto nepřiměřenou