Středa 19. února 2020, svátek má Patrik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 19. února 2020 Patrik

Online reportáž

21:20
Před budovou ministerstva vnitra na pražské Letné se večer sešlo asi padesát mladých lidí na narychlo svolané demonstraci proti policejnímu zásahu na CzechTeku. Kritizovali ho na transparentech. Po hodině a půl se rozešli. V neděli chtějí přijít znovu.
21:05
"Do současné doby jsme převezli do nemocnic k ošetření 16 lidí, zranění jsou lehčí," řekla Lenka Ptáčková ze záchranné služby. Pacenti měli tržná poranění, trpěli nevolností či podchlazením. Kolik lidí zdravotníci ošetřili v terénu, zatím nevěděla.
20:51
Policie znovu vytvořila rojnici na louce v Mlýnci. Zbytek technařů už jí ale podle svědků neklade odpor a spíše se stahuje.

 

  • Policejní zásah na CzechTeku

    Policejní zásah na CzechTeku - Těžkooděnci se štíty vytlačují technaře z louky. Použili i slzný plyn. (30. července 2005) / Autor: Petr Krupička

20:46
Po dálnici míří od Plzně k Mlýnci další policisté. Redaktor iDNES viděl dvě kolony přibližně po šesti dodávkách.
20:18
Většina účastníků CzechTeku už z louky u Mlýnce na Tachovsku odjela. Policie začala zabavovat aparatury.
19:58
Situace na CzechTeku se zklidnila. "Vozidla s účastníky opouštějí prostor," informovala policejní mluvčí Ilona Týmlová. Policie zákrok ukončí až po vyklizení celého prostoru. Dav podle ní zdemoloval několik služebních vozidel.
19:40
Účastníci technoparty chtějí kvůli policejnímu zásahu podat stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku, informoval technař Michal Klodner. Zásah byl podle něj bezprecedentní a policie prý dezinformovala veřejnost, když tvrdila, že majitel odvolal souhlas s konáním technoparty.
19:27
Na louce přistává vrtulník s červeným křížem.
18:54
Záchranka poslala na CzechTek dalších deset aut. Pět už bylo na místě. Zdravotníci ošetřovali zraněné na obou stranách, převážně lehce. Jeden policista má prý úraz páteře.
18:45
Pravděpodobně dělbuch explodoval pod odjíždějícím autem. "Takhle si představujete demokracii?" vykřikl kdosi z davu.
18:45
"Zásah policie je neadekvátní, protizákonný a svědčí o tom, že komunistické metody používání síly u nás dosud nevymřely," prohlásil senátor Jaromír Štětina v ČT 24.
18:44
Podle ministra vnitra Františka Bublana je zákrok policistů v pořádku, neboť je podložený názorem soudního znalce, státního zástupce a trestním oznámením majitelů okolních pozemků. Ministr to řekl ČT.
18:38
Lidé začínají hromadně odjíždět z místa, hlásí redaktor MF DNES. Auta zcela ucpala výjezd z louky.
18:33
Na internetové stránce organizátorů technoparty se objevila výzva, aby sympatizanti akce přijeli do Mlýnce na pomoc. "Je tam pácháno brutální násilí na nevinných lidech - jsou tam porušována lidská práva," stojí na internetu. Od 19:00 také svolali demonstraci před ministerstvo vnitra.