Středa 29. ledna 2020, svátek má Zdislava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 29. ledna 2020 Zdislava

Online reportáž

14:35

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, online reportáž z rozloučení s Karlem Gottem končí. Děkujeme Vám za pozornost. Speciál iDNES.cz najdete zde.

14:34

V Praze je možné Karla Gotta uctít také na pietním místě v Kinského zahradě a to až do nedělní půlnoci.

14:30

Fotografie Karla Gotta u lípy v Újezdu u Svatého Kříže, kde lidé dnes také uctívali zpěvákovu památku. 

 • Fotografie Karla Gotta na pietním místě u jemu věnované lípy na návsi v Újezdu u Svatého Kříže na Rokycansku, kam zpěvák jezdil od dětství za prarodiči. (12. října 2019)

  Fotografie Karla Gotta na pietním místě u jemu věnované lípy na návsi v Újezdu u Svatého Kříže na Rokycansku, kam zpěvák jezdil od dětství za prarodiči. (12. října 2019) / Autor: ČTK

14:19

Operní pěvkyně Eva Urbanová ještě před mší novinářům řekla, že je ráda, že Gotta poznala. „Byl to velký profesionál a fascinoval mě svou neskutečnou pokorou,“ poznamenala.

 • Eva Urbanová na Pražském hradě míří na zádušní mši za Karla Gotta (Praha, 12. října 2019).

  Eva Urbanová na Pražském hradě míří na zádušní mši za Karla Gotta (Praha, 12. října 2019). / Autor: Petr TopičMAFRA

14:17

Z dnešní zádušní mše za zemřelého zpěváka ve svatovítském chrámu na Hradě odcházeli hosté smutní a dojatí. Novináře většinou míjeli beze slova, zastavili se u nich jen někteří.

„Bylo to krásné rozloučení, myslím, že Karel Gott, na kterého mám spoustu vzpomínek, zůstane v našich srdcích,“ svěřila se herečka Zlata Adamovská.

 • Na smuteční obřad do katedrály svatého Víta dorazili i herci Zlata Adamovská a Petr Štěpánek

  Na smuteční obřad do katedrály svatého Víta dorazili i herci Zlata Adamovská a Petr Štěpánek / Autor: Michal RůžičkaMAFRA

14:09

Na Karla Gotta dnes vzpomínali i lidé v Újezdu u Svatého Kříže, kam zpěvák jezdil od dětství. 

 • Zhruba dvě stovky lidí se zúčastnily pietní vzpomínky na zpěváka Karla Gotta u Gottovy lípy na návsi v Újezdu u Svatého Kříže na Rokycansku, kam zpěvák jezdil od dětství za prarodiči. (12. října 2019)

  Zhruba dvě stovky lidí se zúčastnily pietní vzpomínky na zpěváka Karla Gotta u Gottovy lípy na návsi v Újezdu u Svatého Kříže na Rokycansku, kam zpěvák jezdil od dětství za prarodiči. (12. října 2019) / Autor: ČTK

13:55

Specialista na dějiny českých zemí 20. století a církevní dějiny Jaroslav Šebek považuje oficiální rozloučení s Gottem ve svatovítské katedrále za velice důstojné. „Myslím, že se velice dobře doplňovalo se spontánním loučením v pátek na Žofíně,“ dodal na twitteru.

12.října 2019 v 12:50, příspěvek archivován: 12.října 2019 v 13:55

Oficiální rozloučení s Karlem Gottem v katedrále bylo velice důstojné a myslím, že se velice dobře doplňovalo se spontánním loučením včera na Žofíně. K důstojnosti přispěla i homile kardinála Duky.

13:51

Rakev s Karlem Gottem vyprovodily ze svatého Víta rodina, potlesk a zvon

přečíst článek
13:49

V Praze je možné Gotta uctít také na pietním místě v Kinského zahradě, lidé stáli chodí také k jeho vile na Bertramce.

13:48

Po 13:00 již byla prostranství u Pražského hradu, kde se lidé shromáždili kvůli pietnímu aktu, skoro prázdná a začínala se plnit turisty. Policie odstranila zátarasy a areál Hradu je již běžně přístupný. Katedrála však dnes celý den zůstane uzavřená.

13:39

U brány motolského krematoria na vůz se zesnulým zpěvákem čekaly asi dvě desítky fanoušků, kteří vjíždějící vozidlo doprovodily potleskem. 

13:33

Ivana Gottová s dcerami pohledem agentury Reuters. 

 • Dcery Karla Gotta a vdova Ivana odchází z katedrály svatého Víta.

  Dcery Karla Gotta a vdova Ivana odchází z katedrály svatého Víta. / Autor: Reuters

13:27
 • Nelly Sofie Gottová a Ivana Gottová u rakve s ostatky Karla Gotta v motolském krematoriu v Praze. (12. října 2019)

  Nelly Sofie Gottová a Ivana Gottová u rakve s ostatky Karla Gotta v motolském krematoriu v Praze. (12. října 2019) / Autor: ČTK

13:23
 • Pohřební vůz přiváží rakev s ostatky Karla Gotta do motolského krematoria v Praze po zádušní mši (12. října 2019).

  Pohřební vůz přiváží rakev s ostatky Karla Gotta do motolského krematoria v Praze po zádušní mši (12. října 2019). / Autor: ČTK

13:21

Se zesnulým zpěvákem se dnes lidé také loučili v Újezdu u Sv. Kříže. Do vesničky na Rokycansku zpěvák jezdil od dětství za prarodiči, později za dalšími příbuznými a přáteli. U Gottovy lípy na návsi u kostelíka se tak dnes sešli i lidé z blízkého i vzdáleného okolí.

13:15

Pohřební vůz s ostatky Gotta přijel po 13:00 do motolského krematoria, kde se rozloučí se zemřelým zpěvákem nejbližší. U brány čekalo asi 20 fanoušků.

13:15

Na zádušní mši za zesnulého zpěváka do katedrály sv. Víta dnes dorazily mezi dalšími pozvanými hosty i politické špičky. Smutečního obřadu se účastnil prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš, členové jeho vlády, předseda Senátu Jaroslav Kubera, šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a další politici včetně například slovenského premiéra Petera Pellegriniho. Do katedrály přišli i Gottovi blízcí a kamarádi, spolupracovníci, kolegové ze showbyznysu, sportovci i další osobnosti veřejného života.

13:14
 • Gottovy starší dcery Lenka a Dominika po zádušní mši (12. října 2019)
 • Gottovy dcery Charlotte Ella a Nelly Sofie po zádušní mši (12. října 2019)
13:12
 • Zádušní mše v katedrále sv. Víta za zesnulého zpěváka Karla Gotta. (12. října 2019)

  Zádušní mše v katedrále sv. Víta za zesnulého zpěváka Karla Gotta. (12. října 2019) / Autor: Michal RůžičkaMAFRA

13:06

Předseda Sněmovny Radek Vondráček uvedl, že mu je nesmírnou ctí poklonit se památce výjimečného umělce a výjimečného člověka. „Děkuji paní Ivaně Gottové za pozvání, jehož si obzvlášť cením. Nemohl jsem odmítnout, Karla Gotta jsem měl moc rád,“ uvedl.

12:54

Liturgického obřadu, který sloužil kardinál Dominik Duka a trval hodinu a půl, se zúčastnily vdova Ivana, Gottovy dcery Charlotte Ella, Nelly Sofie, Dominika a Lucie a stovky pozvaných hostů. Mezi nimi byl prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou, český a slovenský premiér Andrej Babiš a Peter Pellegrini, Gottovi přátelé, spolupracovníci, zpěváci, herci, sportovci a další osobnosti veřejného života.

12:54

Předseda Sněmovny Radek Vondráček příští týden na sněmovní schůzi navrhne poslancům, aby uctili památku zemřelého zpěváka Gotta minutou potlesku.

12:52

Někteří lidé se při vynášení zpěvákovy rakve neubránili slzám.

 • Někteří lidé se při vynášení zpěvákovy rakve neubránili slzám. (12. října 2019)

  Někteří lidé se při vynášení zpěvákovy rakve neubránili slzám. (12. října 2019) / Autor: Petr TopičMAFRA

12:49
 • Vdova Ivana Gottová s dcerami Charlottou a Nelly přihlížejí nakládání rakve před katedrálou sv. Víta (12. října 2019)

  Vdova Ivana Gottová s dcerami Charlottou a Nelly přihlížejí nakládání rakve před katedrálou sv. Víta (12. října 2019) / Autor: Michal ŠulaMAFRA

12:43

Hradčanským náměstím se rozeznívá píseň Jdi za štěstím, lidé pláčou.