Diskuse k článku

Amitai Etzioni: Budeme-li prázdní, naše duše zaplní náboženští fundamentalisté

Je třeba stanovit pevné školní řády, pěstovat charakter, vcítění do situace druhého i neexkluzivní kolektivní sporty. V díle sociologa Amitaie Etzioniho nalezneme velmi inspirativní, ale i dost problematické momenty. Seznamte se s myšlenkovým světem tohoto muže, od něhož česky zatím bohužel vyšla jedna jediná kniha.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nitram22

Závěr...?

Teda ten závěr článku je jaksi divný. Proč tam je tam ten Halík? Celý článek je o Etzionim a kritika jeho některých myšlenek není od věci, ale co s tím má Halík společného? Že by Halíka pan Zacpal nemusel, tak si ho tam v kritickém závěru zaplete a zkritizuje spolu s Etzionim?

(jestli se pletu a Halík nějakým způsobem Etzioniho myšlenky přímo přejímá, tak je kritika v závěru v samozřejmě v pořádku)

0/0
3.4.2012 13:50

zdenekzacpal

Re: Závěr...?

Odpověď autora článku:

Další důvody uvádím i mimo text článku v oddílu "Citace a literatura (Poznámky autora ve formátu PDF ... )", stačí kliknout a číst. ZZ

0/0
3.4.2012 17:27

Duce Mia Luce risorto undici

Americké myšlení

Opravdu, nemohu se ztotožnit s jeho typicky americkým pohledem na věc a s jeho pojetím morálky. Např. pedofilie je sexuální deviace podobně jako homosexualita, a nikdo nechce zavírat homosexuály do osad a střežit je elektronickými náramky. On vlastně navrhuje, aby po odpykán trestu ve vězení nastoupili další trest na doživotí. To je v souladu s americkým názorem, že např. sex dospělého s patnáctiletou osobou je kardinální hřích a takové jedince je třeba trestat a izolovat od společnosti. Dále v USA není výjimečné, aby byli lidé omezováni dokonce i po skončení výkonu trestu, třeba za močení na veřejnosti lze se lze dostat na registr sexuálních zločinců, takže není možné např. bydlet v blízkosti škol a podobně... Dále, nejvyšší soud USA rozhodl, že zákon, který umožňuje "sexuálně nebezpečné zločince" na neurčito BEZ SOUDU neporušuje ústavu.

http://www.sankakucomplex.com/2010/05/18/usa-no-trial-needed-for-lolicon-life-imprisonment/

0/0
3.4.2012 10:25

Duce Mia Luce risorto undici

Re: Americké myšlení

Dále mluví autor o zvýšení zločinnosti od 60. let, ale opět v souladu s americkým politicko-korektním myšlením nenapíše, že v 60. letech byli 90% obyvatel USA běloši, a tak je logické, že když se od té doby výrazně zvýšila diverzita, tak se musela zvýšit i kriminalita a vzájemná nedůvěra ve společnosti. On to ale vydává za výsledek uvolnění norem. Zajímavé, v jiných evropských zemích také v té době došlo k uvolnění společenských norem, ale kriminalita výrazně nestoupla.

Shrnuto a podtrženo, je to typicky americký/židovský pohled na svět, který je v rozporu s většinou našich hodnot.

0/0
3.4.2012 10:30

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Najdete na iDNES.cz