Jak s ní (ne)mluvit při sexu

aktualizováno 
Slova mohou vzrušení znásobit, nebo dokonale zlikvidovat. Vyhněte se proto zdrobnělinám, mluvě inspirované erotickými filmy a hodnocení sexu. Chybu naopak neuděláte, svěříte-li se své partnerce se svými fantaziemi.

O čem mluvit a o čem mlčet? A kdy je lepší být zticha? Je to sice trochu alchymie, ale naučíte-li se správně komunikovat během sexu, odměna vás nemine. | foto: Profimedia.cz

"Libor se mi na všech schůzkách jevil jako úplně normální a poměrně přitažlivý chlap. Pak jsme spolu ale skončili v posteli a on mi z neznámého důvodu začal říkat 'holčičko'. Po větě 'Tak se, holčičko, pěkně polož na bříško' jsem si připadala jako školačka v rukou nechutného pedofila a poslední, na co jsem měla chuť, byl sex. Libor byl děsně překvapený, a když jsem mu řekla, co mi vadí, ještě se strašně urazil. Prý chtěl být jen něžný," popisuje svou zkušenost devětadvacetiletá Lenka.

Dvaatřicetiletá Marcela má díky mluvení při sexu naopak nezapomenutelné zážitky. "Nejhezčí milování jsem zažila se svým současným manželem. Mám lehce submisivní sklony a líbí se mi pocit, že můj milenec má situaci pevně v rukou. Když se s manželem milujeme, čas od času se ke mně chová odměřeně a v podstatě mi dává jen příkazy. Je strohý, dominantní a jen mě směřuje ke svým představám. Moc dobře ví, že mě tím vydráždí na nejvyšší možnou úroveň."

Svěřte jí své fantazie

Když v rámci velkého internetového výzkumu vyzpovídal magazín Men's Health deset tisíc žen, ukázalo se, že pro každou desátou je erotická mluva maximálně důležitá a upřednostňuje ji i před dlouhou předehrou. Přibližně deset procent žen považuje za největší chybu, které se může muž při sexu dopustit, příliš málo erotické mluvy. Jenže pozor. Stejné množství žen považuje za největší průšvih, když muž při sexu mluví naopak příliš mnoho.

V roce 2006 zase udělal na téma mluvení při sexu a o sexu průzkum mezi svými čtenářkami server msn.com a zjistil, že pouze necelých šedesát procent z nich má alespoň přibližnou představu o sexuálních fantaziích a přáních svého partnera. Pouze každá desátá žena potom uvedla, že její partner nemá problém říci si v posteli o to, co se mu líbí, nebo naopak upozornit na to, co není v pořádku.

Přitom právě popis vašich představ a přání je to, co by ženy nejvíc ocenily. Verbalizaci svých fantazií můžete zahrnout do předehry. Nemusíte mít strach, že vaše vyjadřovací schopnosti neodpovídají zrovna kandidátům na Nobelovu cenu za literaturu. Vaše partnerka zcela jistě ocení snahu a fantazii. Pokud si nejste sebou v této oblasti zcela jisti, nezabíhejte do zbytečných detailů, které budou ve finále působit křečovitě, ale zkrátka jen popisujte to, na co například myslíte při masturbaci.

Při erotické mluvě si dejte pozor především na choulostivá pojmenování pohlavních orgánů. Je zřejmé, že vyhnout se jim můžete jen stěží, ale je jasné, že nevhodné pojmenování může erotické atmosféře zasadit vražedný úder. "Můj dlouholetý přítel měl z domova zažité, že se ženským a mužským pohlavním orgánům říká famfulík a fifinka. Já sice chápu, že tomu tak možná říkali jako malí, ale kdykoli to vyslovil přede mnou, vyskočila jsem metr dvacet. A ani nechtějte vědět, co to se mnou dělalo při sexu, když mu to náhodou uklouzlo," říká čtyřiadvacetiletá studentka Nikola. Užívejte raději neutrální pojmenování, která nebudou odkazovat na vaše dětství či bouřlivou pubertu.

A mimochodem, již zmíněný průzkum serveru msn.com zjistil, že erotická mluva významně prodlužuje sexuální akt (v průměru na devatenáct až třiadvacet minut), což zejména ženy ocení.

Pozor na zdrobněliny a erotické filmy

Pravděpodobně není potřeba znovu zdůrazňovat, že zdrobnělinám a mazlivým výrazům byste se měli vyhýbat obloukem o širokém poloměru. Pokud je vaše partnerka zletilá a alespoň průměrně inteligentní, podobným stylem komunikace ji v lepším případě rozesmějete. Rozhodně však neočekávejte, že se z něj stane odrazový můstek pro skvělý sex.

Pro svou erotickou mluvu se pokud možno neinspirujte ani béčkovými pornofilmy a erotickými diskusemi na internetu. Nepatří-li vaše partnerka zrovna mezi vášnivé vyznavačky tohoto stylu, budete jí jen těžko přesvědčovat, že jste jinak normální.

"Asi nikdy v životě nezapomenu na noc, kdy jsem skončila v posteli se svou poměrně krátkodobou známostí. Ten cvok se mě v rámci předehry začal vyptávat, jestli jsem si už někdy představovala, že bych se vydala na výlet s partou nadržených chlapů, kteří by na mě po hromadném sexu všichni ejakulovali. Přiznávám, že dveře za mnou zapadly asi čtvrt hodiny poté, co domluvil, a úprk to byl značně překotný," vzpomíná třicetiletá Monika.

Máte-li jakékoli připomínky k právě skončenému sexuálnímu aktu, nechejte si je pro sebe a vytaste se s nimi nejdřív po několika hodinách. To samé platí i o analyzování vašeho vztahu a podobných tématech.

Podle průzkumu je totiž tvrzení, že po sexu ženy touží povídat si a muži spát pouhým klišé. Většina žen se chce údajně jen přitulit a vnímat teplo vašeho těla, ke spokojenosti jim stačí pár vět o tom, že ji máte rádi nebo jen pocit sdílení a intimity. Právě tohle jsou okamžiky, kdy byste podle žen měli raději mlčet.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Daniel se živí jako nahý uklízeč. Nabídky se mu jen hrnou

Ne, Daniel studem opravdu netrpí.

Nejprve to prohodil jako žert. Pak se šestadvacetiletý zedník zamyslel a řekl si, že to zkusí. Potom vešel Daniel...

Lepší erekce i sex: milostný prožitek zintenzivní technika mindfulness

Jde o hlavu. Vyplatí se ji neztratit ani v ložnici, tvrdí zastánci praktiky...

Neustálé posuzování se, úzkost z toho, že podám špatný výkon, závazek skončit hrátky orgasmem, ale též stud za svoje...

VIDEO: Pražský radní chodí bos. Bezdomovci mu z lítosti dávají boty

Lukáš si libuje, že sníh je měkoučký.

Mladíka bez bot odmítl ve Frýdku-Místku pustit řidič autobusu do vozu. Tato informace namíchla Lukáše Findeise. Radní...

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

Další z rubriky

Digisexuálům stačí k milování roboti. Bude jich stále víc, míní experti

Konstruktér Sergi Santos a jeho sexuální robotka Samantha. Prý má ráda, když jí...

Netouží po sexu s lidskými bytostmi, přitahují je roboti a robotky. Jejich řady rostou a odborníci jen konstatují, že...

VIDEO: Svůdná těla, intimní hračky. Prahu navštívil erotický veletrh

V Praze se konal další ročník Erotického veletrhu

Erotické pomůcky, spodní prádlo, ale též šperky, afrodiziaka, moderní aplikace, které spojují erotiku s technologií....

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Najdete na iDNES.cz