Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Pravidla pokeru

Komerční sdělení aktualizováno  – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jméno poker spojuje poměrně velký počet karetních her, při kterých hráči sázejí na hodnotu karet, které drží v ruce. Poker je hrou, která spojuje bank tvořený jednotlivými hráčskými sázkami, jenž vyhraje ten hráč, který drží karetní kombinaci nejvyšší hodnoty anebo učiní tak vysokou sázku, kterou nejsou jeho soupeři ochotni dorovnat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Naučte se hrát poker! | foto: PokerStars.com

V PokerStars si můžete zahrát hry Seven Card Stud a Omaha, v obou verzích "high-only" (pouze high) a "high-low split" (rozdělení high - low). Ve variantě high-low vyhrává polovinu banku kombinace z pěti high karet a nejvyšší kombinace z pěti low karet získává druhou polovinu banku.

Hry Texas Hold'em se hrají pouze ve variantě high-only bez omezení sázek (No Limit), limitem sázek podle banku (Pot Limit) a volby limitu (Limit option).

Pro podrobný rozpis hodnocení jednotlivých karetních kombinací navštivte naši stránku s hodnotami kombinací karet.

Každá hra pokeru je zahájena povinnými sázkami, kterými si hráči konkurují. Ve hře Seven Card Stud jsou povinné dvě sázky, sázka před rozdáním karet (ante) a první sázka (bring-in). Ve hrách Texas Hold'em a Omaha, jsou povinné sázky small blind a big blind. V každé základní hře pokeru mají hráči několik možností, jak vsázet. Tyto možnosti jsou následující:

1. Check (pauza): Pokud nepadla v aktuálním kole žádná sázka, hráč může zvolit tzv. check (tj. nesázet). Zvolením této možnosti se dostává na řadu další hráč hrající ve směru hodinových ručiček. Hráč tím neztrácí nárok na výhru banku, pouze přichází o možnost učinit sázku v daném kole. Pokud všichni hráči v právě hraném kole zvolí check, kolo je považováno za dohrané a ukončené.

2. Bet (sázka): Pokud nepadla v aktuálním kole žádná sázka, hráč může sázku učinit. Pokud hráč vsadí, pak následující hráč sedící po směru hodinových ručiček (a všichni další hráči) mohou složit karty (fold), zvýšit předchozí sázku (raise) anebo sázku dorovnat (call).

3. Fold (složit): Složením karet hráč ztrácí nárok na získání banku. Hráč, který takto složil karty nemůže učinit jakoukoliv další sázku v rámci právě hrané hry.

4. Call (dorovnat): Pokud soupeř během právě hraného kola učinil sázku, pak ji hráč může potvrdit (call). Hráč tak musí dorovnat sázku učiněnou jeho soupeřem (soupeři) na stejnou úroveň.

5. Raise (navýšit): Pokud soupeř během právě hraného kola učinil sázku, pak ji hráč může navýšit (raise).  Hráč tak musí dorovnat sázku a ještě ji navýšit. Všichni další hráči pak tuto sázku musí buď dorovnávat anebo navýšit předchozí navýšení sázky (tzv. "re-raise"), aby si udrželi nárok na získání banku.

Každé kolo sázení probíhá do doby, než je na řadě osoba proti směru hodinových ručiček od posledního sázejícího. Tímto začíná další kolo hry anebo je hra ukončena.

V případě, že poslední sázka nebo její navýšení je dorovnáno, pak hráči vyloží svoje karty na stůl ("showdown"). Tento okamžik hry rozhoduje, kdo vyhrává bank, protože hráči jeden po druhém ukazují svoje karetní kombinace.

Může se stát, že showdown nenastane. A to v případě, že jeden z hráčů učiní sázku nebo její navýšení a nikdo další sázku nedorovná (jinými slovy, všichni hráči se rozhodli pro fold). V takovém případě vsázející hráč vyhrává celý bank.

Běžná hra pokeru: Table Stakes (hráč nemůže vsadit více než má) a All-In (vsazeno všechno)

Při běžné hře pokeru platí zásada "table stakes", což znamená, že hráč může vsázet pouze žetony, které má k dispozici při zahájení hry. V průběhu hry lze využít pravidlo "All-In", které říká, že hráč nemůže být donucen vzdát hru z důvodu nedostatku žetonů na dorovnání sázky. Takovýto hráč je prohlášen za All-In. Tento hráč má poté nárok na podíl banku odpovídající výši z té fáze hry, kdy učinil svoji poslední sázku. Zbylí hráči pak hrají na tzv. vedlejší bank ("side pot"), na který nemohou dosáhnout hráči v All-In.

Poker má stovky variací. PokerStars přináší hráči nejoblíbenější kasino a pokerové hry na světě. Více informací o pokerových variacích získáte na našich stránkách Pokerové herny.

Potřebujete-li pomoc při studování základních zásad pokeru, prosím, bez obav nás kontaktujte přímo na: support@pokerstars.com.

Hrajte poker na PokerStars jen tak pro zábavu nebo za skutečné peníze. PokerStars je největší webovou stránkou pořádající turnaje v pokeru.

Hrajte s nejlepšími a stáhněte si náš pokerový software  právě teď.

Považujete poker za sport?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 16. března 2009. Anketa je uzavřena.

ne 1728
ano 559

Nejčtenější

VIDEO: Daniel se živí jako nahý uklízeč. Nabídky se mu jen hrnou

Ne, Daniel studem opravdu netrpí.

Nejprve to prohodil jako žert. Pak se šestadvacetiletý zedník zamyslel a řekl si, že to zkusí. Potom vešel Daniel...

Lepší erekce i sex: milostný prožitek zintenzivní technika mindfulness

Jde o hlavu. Vyplatí se ji neztratit ani v ložnici, tvrdí zastánci praktiky...

Neustálé posuzování se, úzkost z toho, že podám špatný výkon, závazek skončit hrátky orgasmem, ale též stud za svoje...

VIDEO: Pražský radní chodí bos. Bezdomovci mu z lítosti dávají boty

Lukáš si libuje, že sníh je měkoučký.

Mladíka bez bot odmítl ve Frýdku-Místku pustit řidič autobusu do vozu. Tato informace namíchla Lukáše Findeise. Radní...

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

Další z rubriky

Leichtová vyhrála 250 000 Kč!

Finálový stůl pokerové show Poker Star

Původní česká pokerová show Poker Star vznikající ve spolupráci televize Nova a největší pokerové sítě světa PokerStars...

Šestá sezóna PokerStars týmové ligy!

Poker. Ilustrační foto

Ve spolupráci s portálem Pokerteam.cz se už 2. dubna rozeběhne již šestá sezóna populární a ojedinělé týmové PokerStars...

Eureka Poker Tour začíná v Praze!

PokerStars Prague Open proběhne v Praze v září

Nová turnajová série od PokerStars vypukne ve čtvrtek 17. března v pražském Card Casinu na Smíchově. Už teď je jasné,...

Najdete na iDNES.cz