Křest knihy proběhl ve čtvrtek 1.11. 2012 v Literární kavárně knihkupectví Academia na Václavském náměstí v Praze. Slavnostní akt se konal v rámci největšího vědeckého festivalu Týden vědy a techniky.
Kmotry knihy vzpomínek jsou legendární komentátor Jan Petránek, šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský a šéfredaktor iDNES.cz Michal Hanák.
Pro Pacnera nebylo vždy jednoduché popularizovat vědu. Nejen kvůli složitostem přepisu vědeckého pohledu na daný problém ve čtivý a přitom odborně správný příběh, nýbrž i kvůli dogmatickým příkazům komunistických nadřízených a snaze je chytře obejít. I o tom se v nové knize dočtete. Některé Pacnerovy postřehy k tématu najdete také v tomto článku, který popisuje souboj s cenzurou v komunistickém Československu.
Pacner hodně času věnoval kosmickým letům a i z nich se během studené války bohužel stalo politické téma. Přesto se shodou šťastných okolností jako jediný český novinář v červenci 1969 dostal na slavný start Apolla 11. Na svůj životní výlet vzpomíná v knize i ve svém deníku, který zveřejnil na stránkách Technet.cz.
Po sametové revoluci se Karel Pacner věnoval také nejnovějším dějinám a na žádost České televize i špionáži. Své znalosti uplatnil ve čtyřech desítkách knih, v rozhlase a televizi.
Od roku 2007 je Karel Pacner stálým autorem serveru Technet.cz, pro který mimo jiné napsal s Antonínem Vítkem seriál Půlstoletí kosmonautiky. Ten také později vyšel knižně.
Články Karla Pacnera pro Technet.cz a iDNES.cz najdete pod tímto odkazem.
Základy mnoha kapitol nové knihy sepsal autor spíš pro sebe a své blízké už dávno. Vznikla tak, jak byl po celý život zvyklý pracovat: zapisoval si důležité prožitky okamžitě a později záznamy doplňoval. V knize nechybí ani zážitky z dětství, ani pikantnosti o jeho novinářských začátcích.