Pro představu: ISS krouží kolem Země na oběžné dráze ve vzdálenosti přibližně 400 kilometrů a Měsíc je od nás vzdálen 384 tisíc kilometrů. Zatímco Měsíc má v průměru téměř 3 500 tisíce kilometrů, ISS má na šířku 109 a na délku pouhých 51 metrů.
Další Billovy snímky s Měsícem i bez najdete na jeho Flickru.
Fotografie vznikla dva dny po takzvaném modrém úplňku (více o něm v článku Na páteční večer připadl „modrý úplněk“. Co to je a kde se stala chyba).
Podobný obrázek se na webu pochopitelně neobjevil poprvé. Měsíc v úplňku je v kombinaci s čímkoliv velmi vděčným námětem. Naposledy se letos v červnu povedl podobný snímek australskému fotografovi Dylanu O´Donnellovi. Ten také popsal, jak obtížné je takovou fotografii pořídit. Při své rychlosti totiž ISS Měsíc mine za pouhou třetinu sekundy.
Musel tedy přesně znát čas, kdy stanice poletí a držet prst na spoušti. V daný moment spustil sekvenční snímání a pořídil sérii snímků. Použil k tomu teleskop (9,25″), který odpovídá objektivu o ohniskové délce 2 300 mm s clonou f/10. Rychlost závěrky byla 1/1650 sekundy při citlivosti ISO 800.
Stránky O´Donnella určitě stojí za návštěvu.
Na palubě ISS je stálá šestičlenná posádka, momentálně složená ze dvou Američanů, tří Rusů a jednoho Japonce.