Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - FTP klienty

Přenášení souborů prostřednictvím internetu je dnes jednou z nejčastěji používaných služeb této sítě. Pro pohodlné stahování a nahrávání dat ze serverů nemusíte mít ani hlubší znalost síťové komunikace. Stačí vám totiž jeden z FTP klientů, který poskytuje výhody grafického prostředí.

Ten, kdo disponuje dostatečně silným připojením k internetu, se již jistě někdy zabýval otázkou, jak využít potenciál sítě k přenosu dat. Nahrávání souborů na vaše www stránky je pak daleko jednodušší a mnohem rychlejší. K jeho realizaci vám stačí opravdu málo - disponovat kvalitním programem. Zkuste tedy využít služeb některého, námi doporučovaného FTP (File Transfer Protocol) klientu.

Celosvětová síť internet je zdrojem informací. Webové servery chrlí dennodenně tuny informací a poštovní servery někdy praskají pod tíhou doručených emailů. Ale to není vše, co nám internet může nabídnout. Mezi další oblíbené služby patří přenos souborů pomocí FTP protokolu. Díky němu se ke svým souborům nebo novým verzím oblíbených programů máte možnost dostat během několika vteřin. Zejména pak v případě přenosu většího počtu souborů ve složitějších adresářových strukturách se bez spolehlivého a rychlého FTP klientu neobejdete.

Přesto, že existuje velké množství specializovaných aplikací věnujících se pouze přenosu dat, v některých případech může velmi dobře posloužit i nespecializovaný nástroj. Typickým příkladem tak může být souborový manažer Total Commander. Kromě zprávy souborů v počítači či místní síti si totiž poradí i s přenosem dat na dálku, prostřednictvím celosvětové sítě. Nenabízí sice tolik funkcí jako klsický FTP klient, ale nenáročnému uživateli jistě postačí. Výběr je tedy jen na vás.

FTP klienty:

CuteFTP 6.0 Home – shareware
Jde o snadno ovladatelný FTP klient, umožňující přenos souborů po internetu. Společnost GlobalSCAPE si od nové verze s označením CuteFTP 6.0 slibuje především rychlejší a snadnější způsob, jak přenést velké množství souborů přes jakoukoliv síť. Program je velmi přehledný i pro začátečníky. Umožňuje třídění místních i vzdálených adresářů a disponuje drag and drop (táhni a pusť) uploadováním souborů.

 • Stahujte na této adrese (7.4 MB).
 • FTP Voyager 11 - shareware
  Program s velmi příjemným vzhledem, ovládáním a množstvím funkcí. Mimo jiné disponuje plánovačem, technologií táhni a pusť a přenosem více souborů z jednoho serveru. Možná také uvítáte filtry, díky kterým lze nadefinovat zobrazení konkrétních souborů dle předem zadaných kritérií. Svoje soubory s tímto produktem můžete aktualizovat pouhým jedním kliknutím myši.

 • Stahujte na této adrese (2.7 MB).
 • Encrypted FTP (EFTP) 3.2.1 - freeware
  Je FTP klient/serverová aplikace, která nabízí podobné funkce jako klasický FTP klient, ale se šifrováním. Používá kombinaci šifrovacích klíčů, čímž poskytuje maximální ochranu přenášených dat. Toho lze však dosáhnut pouze v případě, že komunikace probíhá mezi klientem EFTP a EFTP serverem. V sobě zahrnuje několik pokročilých rysů, jako IP omezení, logování, seznam neschválených uživatelů.

 • Stahujte na této adrese (3 MB).
 • FlashFXP 2.1 - shareware
  Velmi zdatný FTP klient s podporou navázání na přerušené spojení, podporou proxy a http. Uploadování se provádí metodou táhni a pusť. Disponuje velmi pěkným grafickým prostředím. Obsahuje i funkci pro přenos souborů z jednoho serveru na druhý bez nutnosti data ukládat na pevný disk místního počítače. Již brzy by měla vyjít i trojková verze, která je nyná ve stádiu veřejného testování (RC3).

 • Stahujte na této adrese (2.1 MB).
 • WS_FTP Pro 8 - shareware
  Jde o produkt, který nachází svůj okruh zájemců především mezi méně náročnými uživateli. Hodí se však i pro ostatní uživatele. S tímto klientem tedy nebudete mít problém připojit se na server, listovat v adresářích a přenášet data. Disponuje hlavními funkcemi, jako jsou táhni a pusť, synchronizace, automatické opakování... Má integrovaná dvě volitelná uživatelská rozhraní. Dále obsahuje několik utilit pro pohodlnější práci se vzdáleným serverem, samozřejmostí je pak spolupráce s firewallem.

 • Stahujte na této adrese (4.4 MB).
 • AbsoluteFTP 2.2.5 – shareware
  Mezi přednosti tohoto software patří zejména velké množství funkcí se snadným a intuitivním ovládáním. Uživatelé se tak v něm dokáží rychleji zorientovat. Svým vzhledem připomíná Průzkumníka ve Windows (drag and drop funkce). Dokáže stahovat více souborů z jednoho serveru najednou. Nechybí ani možnost zaslání konkrétního příkazu přímo FTP serveru či opakování neúspěšného přenosu. Stahování lze nastavit i přes příkazovou řádku.

 • Stahujte na této adrese (2.7 MB).
 • BulletProof FTP 2.43 – shareware
  Disponuje většinou standardních funkcí jako ostatní FTP klienty. Mezi jeho silné stránky patří zejména uložení aktuálního stahování a jeho následné obnovení a možnost offline procházení navštívené struktury serveru. Stahuje i přes proxy, firewally a HTTP.

 • Stahujte na této adrese (3.2 MB).
 • SmartFTP 1.0 build 981 - freeware
  Tento klient je vybaven jen minimem funkcí, které jsou zapotřebí pro komunikaci s okolím. Perfektně zvládá výpadky serverů a spolupracuje s proxy, přenos lze šifrovat pomocí SSL. Velice dobře je také řešeno přepínání mezi jednotlivými servery. Bez většího nastavení lze z tohoto pomocníka dostat maximum. Navíc ho můžete prostřednictvím plug-inu lokalizovat do češtiny a perfektně spolupracuje s firewallem.

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).
 • FTP Commander 7.4 - freeware
  FTP klient, jenž je zdarma a disponuje funkcemi srovnatelnými s většinou podobných programů (kopírování, mazání, vytváření adresářů...). Komunikuje s proxy, firewallem. Existuje i v placené Pro verzi.

 • Stahujte na této adrese (585 kB).
 • LeechFTP 1.3 – freeware
  Obsahuje opravdu vše, co by klient měl mít. Mimo základních funkcí disponuje přehledem všech připojených, probíhajících a dokončených transferů. Plná podpora drag and drop. Uploadovat lze najednou až na několik rozdílných serverů. Program je možné počeštit.

 • Stahujte na této adrese (623 kB).
 • IW FTPort Client v. 3.60.375 – freeware
  IW FTPort Client je český FTP klient se světovými parametry. Obsahuje mnoho užitečných funkcí jako paralelní přenosy, navazování přerušeného přenosu, plánování dávek pro stahovaní (časovaná FTP fronta), draq&drop, ftp konzolu, přenosy celých adresářů, atd. Ve verzi bez šifrovacích modulů je zdarma. Máte-li zájem o šifrování, je vám k dispozici 30denní demoverze.

 • Stahujte na této adrese (3 MB).
 • AceFTP 3 Free - freeware
  AceFTP3 Free je program pocházející z dílen společnosti Visicom. Jde o volnou verzi AceFTP 3 Pro klienta s nabídkou základních funkcí. Nechybí tak integrovaný prohlížeč, přenos více souborů, navázání na přerušený přenos a monitorování. Pro verze nabízí navíc snímky serveru a mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB).
 • Audio a MP3 programy
  Aktuální verze balíku Nero Burning ROM pro úpravu a vypalování (nejen) audio/video dat, převodníky hudebních nahrávek do MIDI povelů a naopak, tracker VSTrack jako VST modul, nový klient Overnet a mnoho dalšího v aktuálním přehledu novinek z oblasti audio a MP3 software.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.

  • Nejčtenější

  Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

  v diskusi je 111 příspěvků

  20. června 2024  7:32

  Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate....

  Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

  v diskusi je 10 příspěvků

  19. června 2024

  Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Měnící se rotace zemského jádra vyčtená ze zemětřesení může měnit délku dnů

  v diskusi je 33 příspěvků

  23. června 2024

  Že se od doby vzniku Země zpomaluje kvůli slapovým jevům její rotace je všeobecně známo. Již...

  Jak unikli vyhynutí jediní dodnes žijící dinosauři

  v diskusi jsou 3 příspěvky

  22. června 2024

  Dlouho byly okolnosti jejich přežití do kenozoika zahaleny závojem tajemství, v poslední době ovšem...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

  v diskusi je 27 příspěvků

  18. června 2024

  Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

  Nastal čas rozmyslet si, zda je dost bezpečné používat klasické heslo

  v diskusi jsou 4 příspěvky

  25. června 2024

  V digitálním světě se hesla stala klíčovým prvkem pro ochranu našich online identit a přístupu k...

  Nejen Apple a Microsoft, i Google má zařízení se svou AI. A není to mobil

  v diskusi jsou 3 příspěvky

  24. června 2024

  O generativní umělé inteligenci Gemini od Googlu se hovoří především jako systému spuštěném přes...

  Měnící se rotace zemského jádra vyčtená ze zemětřesení může měnit délku dnů

  v diskusi je 33 příspěvků

  23. června 2024

  Že se od doby vzniku Země zpomaluje kvůli slapovým jevům její rotace je všeobecně známo. Již...

  Masaryk před 100 lety poprvé navštívil „svou“ Masarykovu univerzitu v Brně

  v diskusi nejsou příspěvky

  22. června 2024

  Prezident Tomáš Garrigue Masaryk navštívil 22. června 1924 poprvé univerzitu, která nesla a stále...

  Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

  Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

  Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

  Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...

  Zpěvačka Katy Perry ukázala prsa. Fanoušci řeší, zda to má zapotřebí

  Katy Perry (39) vydá v červenci nový singl s názvem Woman’s World, který podpoří i videoklipem. Aby řádně nalákala své...

  Velká proměna Michala Davida: dvacet kilo dole. Žádné pivo, ale fitko a tenis

  Michal David (63) zhubl v posledních měsících dvacet kilo a cítí se výborně. V rozhovoru pro iDNES.cz muzikant...

  Příběh Vlaďky: Jsem v šoku. Manžel má milenku, je starší a ošklivější než já

  Neříkám, že naše manželství nemělo žádné mouchy, ale myslela jsem si, že nám to docela klape. Pravda je ale někde...