Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vyzkoušejte výborný překladač anglických internetových stránek

Máme pro vás užitečný nástroj, který vám přeloží jakékoliv anglické stránky do českého jazyka. Dále jsme pro vás nachystali doplněk pro Firefox, jenž vás bude informovat o počasí, aplikaci pro tvorbu fotoprezentací a utilitku pro nastavení výchozího browseru.

Eurotran XP 1.01 - shareware
Není to tak dlouho, co nám společnost Microton naservírovala zcela nový produkt s označením Verdic Free (jde o oboustranný anglicko-český slovník pro všeobecné použití, který vám může mnohdy usnadnit práci s anglickými dokumenty na počítači). Nedávno na svých stránkách však tato česká společnost zveřejnila nový nástroj s označením Eurotran XP. Nejde vlastně ani tak o nový nástroj, jako spíše o novou verzi, někomu možná známého Eurotranu, což je strojový překladatel internetových stránek.

Eurotran XP tedy vychází z tohoto softwaru. Takže hledáte-li nástroj, který by vám usnadnil orientaci na zahraničních internetových stránkách, můžete ho vyzkoušet. Zatím je bohužel určený pouze pro prohlížeč Internet Explorer (verze 5 a 6). Autoři tohoto projektu však slibují, že verzi pro Firefox by rádi vydali v průběhu letošního roku. Verzi pro jiné prohlížeče zatím bohužel neplánují. Instalace je primitivní a práce s ním ještě jednoduší. Jakmile budete chtít přeložit do češtiny zvolenou anglickou stránku, klikněte na tlačítko překladače, ikonka naší vlajky v Internet Exploreru, které se nachází na pravém okraji ovládací lišty. Stránka se během několika okamžiků objeví v českém překladu. Rychlost překladu je přitom přímo závislá na množství textu. Přeložené stránky mají stejnou grafickou úpravu jako stránky v originále, pouze anglické texty jsou nahrazeny jejich českými ekvivalenty.

Disponuje i několika doplňky, díky kterým si můžete definovat ukládání přeložených stránek na disk nebo přepnout překladač do režimu, kdy se na obrazovce zobrazuje vedle sebe současně původní anglická stránka i její český překlad. To ocení uživatelé, kteří chtějí sledovat nebo porovnávat obě verze textu najednou. Stáhnout si můžete zkušební verzi, která není nikterak funkčně omezena, ale funguje pouze dvě hodiny. To je jistě dostatečná doba aby jste si ho mohli vyzkoušet. Pokud se rozhodnete překladač využívat i po vypršení zkušební lhůty, požádá vás program o zaplacení předplatného a poskytne vám detailní informace o tom, jak můžete úhradu provést.

 • Program stahujte na této adrese (2.1 MB).
 • Eurotran XP

  WeatherFox 0.5.1 CZ – freeware
  Protože obliba internetového prohlížeče stoupá obrovským tempem, máme tu pro tento produkt tip na zajímavý doplněk. Díky němu dojde k rozšíření browseru o informace o aktuálním počasí. Zajímá-li vás tedy, jak bude zítra, pozítří, za týden, není nic jednoduššího, než doplnit Firefox o WeatherFox. Doplněk sleduje vámi zvolenou destinaci velmi podrobně a graficky (opět ve stavovém řádku prohlížeče) vás informuje o stavu za oknem. Pokud nebydlíte, nebo se často nezdržujete v malých vískách, či nevalně osídlených oblastech, máte k dispozici detailní informace o tom, zda prší, je mlha, sněží, kolik je stupňů apod. Existuje i mnoho dalších doplňků, více v našem článku anebo na Czilla.cz.

  Tip: Instalaci provedete kliknutím na link pro stažení přímo z Firefoxu!

 • Program stahujte na této adrese (450 kB).
 • Weatherfox

  Photo Story 3 – freeware
  Společnost Microsoft na svých stránkách prezentuje zajímavý nástroj s označením Photo Story 3, který slibuje tvorbu fotoprezentací zdarma. Chcete-li tedy vdechnout svým fotografiím život a prezentovat je pomocí jediného souboru, potom vám stačí pouze jeden program. Photo Story 3 je určen všem nadšencům digitální techniky a těm, kteří denně pracují s digitálními snímky. Díky dobře zvládnutému průvodci je tvorba první prezentace otázkou několika kliknutí a vlastně i minut. Výstupem je potom soubor, jehož kvalitu a velikost lze ovlivnit dle nastavených hodnot. Přehrát si ho lze nejen na počítači, ale také i na dalších zařízeních podporujících formát WMV.

 • Program stahujte na této adrese (5 MB).
 • Photo Story 3

  DefaultBrowser 1.2 – freeware
  Posledním dnešním naším tipem je opravdu jednoduchá utilita, která potěší ty z vás, kteří používají více browserů na jednom PC. Doba kdy Netscape vládl světu je nenávratně pryč. Na několik let trůn internetových prohlížečů obsadil totiž Internet Explorer. Uživatelé tak po nějakou dobu používali pouze převážně toto řešení. V posledních měsících se však začalo blýskat na lepší časy. Výsledkem je první vydaná verze Firefoxu a balík Mozilla Suite. Navíc již delší dobu je tu Opera a nyní se čeká na nový Netscape. A to nemluvíme o různých nadstavbách pro IE. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří používají více prohlížečů v jednom systému a často měníte ten, který bude výchozí, pak začněte používat DefaultBrowser. Díky němu si lze z jednoho místa zvolit defaultní browser a změny se přitom neprojeví pro jiného uživatele PC (máte-li více uživ. účtů). Předdefinováno je 6 prohlížečů a další si můžete lehce přidat.

 • Program stahujte na této adrese (16 kB).
 • Default Browser

  • Nejčtenější

  Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

  v diskusi je 106 příspěvků

  17. června 2024

  V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

  Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

  v diskusi je 57 příspěvků

  15. června 2024

  Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Vyhlídkový raketoplán Richarda Bransona letěl naposledy

  v diskusi je 13 příspěvků

  14. června 2024

  Minulou sobotu se uskutečnil historicky poslední let raketoplánu SpaceShipTwo se čtyřmi pasažéry na...

  Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

  v diskusi je 18 příspěvků

  18. června 2024

  Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Když astronauti na ISS spali, diváky přenosu ze stanice vyděsilo vysílání

  v diskusi je 6 příspěvků

  13. června 2024  10:15

  Americký úřad pro letectví a vesmír na jednom ze svých kanálů vysílá přímý přenos z Mezinárodní...

  OBRAZEM: Zlatou éru dopravního letectví nám připomene ikonická Caravelle

  v diskusi nejsou příspěvky

  19. června 2024

  U příležitosti letního sezonního zvyšování intenzity letecké dopravy nad Evropou si ukažme obrázky...

  Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

  v diskusi je 1 příspěvek

  19. června 2024

  Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

  Nedávno odepisovaná nejvzdálenější sonda Voyager zase posílá všechna data

  v diskusi je 20 příspěvků

  18. června 2024  16:51

  Přelom minulého a letošního roku byl pro sondu Voyger 1 velice dramatický. Pozemní tým se s ní...

  Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

  v diskusi je 18 příspěvků

  18. června 2024

  Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

  S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

  Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

  Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

  Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

  Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

  Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

  Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

  Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

  Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...