Vyzkoušejte výborný překladač anglických internetových stránek

aktualizováno 
Máme pro vás užitečný nástroj, který vám přeloží jakékoliv anglické stránky do českého jazyka. Dále jsme pro vás nachystali doplněk pro Firefox, jenž vás bude informovat o počasí, aplikaci pro tvorbu fotoprezentací a utilitku pro nastavení výchozího browseru.

Eurotran XP 1.01 - shareware
Není to tak dlouho, co nám společnost Microton naservírovala zcela nový produkt s označením Verdic Free (jde o oboustranný anglicko-český slovník pro všeobecné použití, který vám může mnohdy usnadnit práci s anglickými dokumenty na počítači). Nedávno na svých stránkách však tato česká společnost zveřejnila nový nástroj s označením Eurotran XP. Nejde vlastně ani tak o nový nástroj, jako spíše o novou verzi, někomu možná známého Eurotranu, což je strojový překladatel internetových stránek.

Eurotran XP tedy vychází z tohoto softwaru. Takže hledáte-li nástroj, který by vám usnadnil orientaci na zahraničních internetových stránkách, můžete ho vyzkoušet. Zatím je bohužel určený pouze pro prohlížeč Internet Explorer (verze 5 a 6). Autoři tohoto projektu však slibují, že verzi pro Firefox by rádi vydali v průběhu letošního roku. Verzi pro jiné prohlížeče zatím bohužel neplánují. Instalace je primitivní a práce s ním ještě jednoduší. Jakmile budete chtít přeložit do češtiny zvolenou anglickou stránku, klikněte na tlačítko překladače, ikonka naší vlajky v Internet Exploreru, které se nachází na pravém okraji ovládací lišty. Stránka se během několika okamžiků objeví v českém překladu. Rychlost překladu je přitom přímo závislá na množství textu. Přeložené stránky mají stejnou grafickou úpravu jako stránky v originále, pouze anglické texty jsou nahrazeny jejich českými ekvivalenty.

Disponuje i několika doplňky, díky kterým si můžete definovat ukládání přeložených stránek na disk nebo přepnout překladač do režimu, kdy se na obrazovce zobrazuje vedle sebe současně původní anglická stránka i její český překlad. To ocení uživatelé, kteří chtějí sledovat nebo porovnávat obě verze textu najednou. Stáhnout si můžete zkušební verzi, která není nikterak funkčně omezena, ale funguje pouze dvě hodiny. To je jistě dostatečná doba aby jste si ho mohli vyzkoušet. Pokud se rozhodnete překladač využívat i po vypršení zkušební lhůty, požádá vás program o zaplacení předplatného a poskytne vám detailní informace o tom, jak můžete úhradu provést.

 • Program stahujte na této adrese (2.1 MB).
 • Eurotran XP

  WeatherFox 0.5.1 CZ – freeware
  Protože obliba internetového prohlížeče stoupá obrovským tempem, máme tu pro tento produkt tip na zajímavý doplněk. Díky němu dojde k rozšíření browseru o informace o aktuálním počasí. Zajímá-li vás tedy, jak bude zítra, pozítří, za týden, není nic jednoduššího, než doplnit Firefox o WeatherFox. Doplněk sleduje vámi zvolenou destinaci velmi podrobně a graficky (opět ve stavovém řádku prohlížeče) vás informuje o stavu za oknem. Pokud nebydlíte, nebo se často nezdržujete v malých vískách, či nevalně osídlených oblastech, máte k dispozici detailní informace o tom, zda prší, je mlha, sněží, kolik je stupňů apod. Existuje i mnoho dalších doplňků, více v našem článku anebo na Czilla.cz.

  Tip: Instalaci provedete kliknutím na link pro stažení přímo z Firefoxu!

 • Program stahujte na této adrese (450 kB).
 • Weatherfox

  Photo Story 3 – freeware
  Společnost Microsoft na svých stránkách prezentuje zajímavý nástroj s označením Photo Story 3, který slibuje tvorbu fotoprezentací zdarma. Chcete-li tedy vdechnout svým fotografiím život a prezentovat je pomocí jediného souboru, potom vám stačí pouze jeden program. Photo Story 3 je určen všem nadšencům digitální techniky a těm, kteří denně pracují s digitálními snímky. Díky dobře zvládnutému průvodci je tvorba první prezentace otázkou několika kliknutí a vlastně i minut. Výstupem je potom soubor, jehož kvalitu a velikost lze ovlivnit dle nastavených hodnot. Přehrát si ho lze nejen na počítači, ale také i na dalších zařízeních podporujících formát WMV.

 • Program stahujte na této adrese (5 MB).
 • Photo Story 3

  DefaultBrowser 1.2 – freeware
  Posledním dnešním naším tipem je opravdu jednoduchá utilita, která potěší ty z vás, kteří používají více browserů na jednom PC. Doba kdy Netscape vládl světu je nenávratně pryč. Na několik let trůn internetových prohlížečů obsadil totiž Internet Explorer. Uživatelé tak po nějakou dobu používali pouze převážně toto řešení. V posledních měsících se však začalo blýskat na lepší časy. Výsledkem je první vydaná verze Firefoxu a balík Mozilla Suite. Navíc již delší dobu je tu Opera a nyní se čeká na nový Netscape. A to nemluvíme o různých nadstavbách pro IE. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří používají více prohlížečů v jednom systému a často měníte ten, který bude výchozí, pak začněte používat DefaultBrowser. Díky němu si lze z jednoho místa zvolit defaultní browser a změny se přitom neprojeví pro jiného uživatele PC (máte-li více uživ. účtů). Předdefinováno je 6 prohlížečů a další si můžete lehce přidat.

 • Program stahujte na této adrese (16 kB).
 • Default Browser

   

  Nejčtenější

  Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

  Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

  Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

  Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

  Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

  Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

  Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

  Intelino tým

  Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

  SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

  Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

  Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

  Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

  Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

  Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

  Další z rubriky

  Aplikace pomůže vytvořit webové stránky, jiná vylepší klávesnici

  Tablet pro práci i zábavu

  V posledním letošním přehledu zajímavých aplikací pro tablety najdete například inovovanou aplikaci s předpovědí...

  Aplikace: nabídka bydlení či vzpomínka na Michaela Schumachera

  Tablet pro práci i zábavu

  Nová aplikace serveru s nabídkami prodeje a pronájmu nemovitostí umožní uzavřít obchod bez zprostředkovatele. Vyzkoušet...

  Stáhněte si zdarma: rychlé zakódování souborů či generátor fraktálů

  Fractal Zoomer

  Působivé barevné geometrické útvary vytvoří generátor Fractal Zoomer. Možnost zašifrovat data do samorozbalovacího...

  3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
  3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

  Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

  Najdete na iDNES.cz