Navrhněte si pokoj nebo byt

aktualizováno 
Dnes vám představíme alternativu k programu Adobe Reader, kterou si lze prohlížet dokumenty ve formátu PDF. Ukážeme, jakým nástrojem lze zobrazovat systémové informace PC přímo na ploše a to průhledně. Doporučíme výborný nástroj pro práci s digitálními fotkami a nezapomeneme ani na český program, se kterým bude navrhování a přestavba bytu hračkou.

Foxit PDF Reader 1.2 – freeware
Potřebujete-li prohlížet dokumenty ve formátu PDF a nejste-li spokojeni s aplikací Adobe Reader, můžete zkusit zbrusu nový nástroj s označením Foxit PDF Reader. Na svědomí ho má společnost Foxit Software, která se úpravě a tvorbě dokumentů ve formátu PDF nějaký ten čas věnuje. K dispozici je pro všechny zdarma a slouží nejen k prohlížení PDF dokumentů, ale také třeba ke čtení eBooků. Jeho předností je především rychlá práce a především mnohem kratší čas potřebný k otevření dokumentu. I když sedmá řada Adobe Readeru nyní otevírá PDFka také mnohem svižněji. Podporuje všechny standardní funkce (tisk, stránkování, náhledy, zmenšování, výběr objektů, textů apod.) a umí převádět text do textových souborů. Foxit PDF Reader je tedy zajímavou alternativou k Adobe Readeru, která stojí za vyzkoušení.

 • Program stahujte na této adrese (915 kB).
 • Foxit PDF Reader

  BGInf 4.07 – freeware
  Společnost Sysinternals na svých stránkách prezentuje a nabízí zdarma ke stažení zajímavý nástroj BGInfo. Jde o utilitku, která vám dovolí umístit systémové údaje vašeho PC na pracovní ploše, tak aby nepřekážely. Zobrazuje na pětadvacet informací, mezi kterými nechybí čas startu systému, typ CPU, DHCP server, IP adresa, MAC adresa, volné místo na disku, paměť, typ sítové karty a ještě mnohem, mnohem více. V hlavním programu si navíc lze definovat barvu písma, pozadí, jeho typ. Počet zobrazovaných informací si lze lehce definovat a vybrat si dokonce můžete také umístění na pracovní ploše. Kromě zobrazení informací na ploše, BGInfo také podporuje export dat do databáze. Umožní vám sdružovat informace o systémech v síti do jediného zdroje. Nemusí se navíc instalovat a pomoci nápovědy k programu můžete nastavit pravidelné obnovování informací na ploše.

 • Program stahujte na této adrese (244 kB).
 • BGInf

  Picasa 2.0 – freeware
  Minulý rok v létě koupila společnost provozující celosvětově proslulý vyhledávač Google, firmu Picasa. Ta je známá svým stejnojmenným programem pro uživatele digitálních fotoaparátů. Nedávno programátoři vystavili další verzi s označením Picasa 2.0. Aplikace umožňuje automatické kopírování fotografií z fotoaparátu, jejich organizování, vyhledávání či prezentaci a samozřejmě i následnou editaci. Velmi slušné funkce nabízí i nástroj pro tvorbu webové galerie. Odstranit tak lze jev červených očí, snímky můžete ořezávat či různě natáčet a ke každé z nich můžete přidat několik klíčových slov popisujících zachycený okamžik. Zřejmě nejlepší zprávou pro koncového uživatele je však to, že nyní je software nabízen zcela zdarma (dříve byl placený). Dobrou vlastností je i možnost přímého kopírování snímků na 1 GB Gmail.

 • Program stahujte na této adrese (3.1 MB).
 • Picasa

  Room Arranger 3.91 – shareware/freeware
  Přemýšlíte o rekonstrukci bytu, pokoje či zahrady? Avšak ještě, než se pustíte do tohoto náročného procesu je dobré si předem rozvrhnout, kde co bude. V tom vám může pomoci výborný český prográmek Room Arranger. Odpadne tak neustálé posouvání nábytku z místa na místo tak, aby se tam všechno bez problémů vešlo, bylo šikovně po ruce a ještě jako celek působilo dobrým dojmem. Tento program vám totiž umožní vše nasimulovat bez nutnosti kreslení na čtverečkovaný papír nebo opakovaného přenášení tam a zpět. Mezi jeho vlastnosti patří: návrh místnosti nebo celého bytu skládajícího se z více místností; široká standardní knihovna objektů (vkládání přesných rozměrů objektů); vytváření vlastní knihovny z objektů, které používáte častěji (např. typické okno, židle); průchod projektem ve 3D; tisk projektu v jistém měřítku i přes více stran; měření vzdáleností v projektu. Tento produkt je navíc v několika jazycích. Do verze 3.26 byl dokonce k dispozici zcela zdarma. Existuje pro něj i řada doplňkových nástrojů ke stažení na oficiálních stránkách.

 • Program stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • Room Arranger

   

  Nejčtenější

  Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

  Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

  Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

  Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

  Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

  Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

  Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

  Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

  Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

  SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

  Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

  Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

  Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

  V americké řece Presumpscot plave ledový disk

  Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

  Další z rubriky

  Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

  Aplikace najde přátele na dopisování, jiná prodá a nakoupí bitcoiny

  Tablet vás zabaví i něco nového naučí.

  Nový nástroj na testování výkonu a výdrže mobilního zařízení vám pomůže zjistit, v jaké kondici je váš telefon....

  Stáhněte si zdarma: rychlé zakódování souborů či generátor fraktálů

  Fractal Zoomer

  Působivé barevné geometrické útvary vytvoří generátor Fractal Zoomer. Možnost zašifrovat data do samorozbalovacího...

  Najdete na iDNES.cz