Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 5. února 2023 Dobromila

Postavte si web a vyberte si pro něj hosting

Zajímají vás webové stránky. Proto pro vás samozřejmě připravime pokračování seriálu o jejich tvorbě. Kromě tohoto tématu jsme vám minulý týden představili i novinku od Apple iPod Shuffle.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Technet.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Zbavte se slídičů, kteří se usídlili bez pozvání ve vašem PC

18.03. - Stále častěji se setkáváme se zákeřnými PC kódy. Proto vám představíme jednoduchý, leč velmi účinný produkt na jejich odstranění. Chcete-li mít dokonalý požitek z her, zkuste využít nástroje pro upravení systému pro potřeby her. Dochází-li ke hroucení Windows, zkuste prověřit paměť PC. A představíme český produkt, který prověří funkčnost aplikace hlídající způsob připojení k internetu.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Internet vám poskytne vyšší pohodlí při sázení

18.03. - České zákony na rozdíl většiny ostatních zemí EU včetně Slovenska neumožňují legální sázení po internetu. Proto se české sázkařské firmy snaží internet a mobilní telefony využít alespoň k poskytování co nejlepšího zákaznického servisu. Přestože to je jen slabá náplast, i zde panuje tvrdá konkurence.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Držte si klobouky, jedeme z kopce. Paměti zlevňují až o desítky procent.

18.03. - Blížící se jaro možná vytáhne ze země nějaké ty rostlinky, ale doufejme, že zůstane jen u nich. Aktuálně nastavený trend poklesu cen pamětí, procesorů a i dalších počítačových komponent žádnému zákazníkovi nevadí.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Samsung na CeBITu ohromil nabídkou nových MP3/video přehrávačů

18.03. - Většina nových MP3manů od Samsungu má barevný displej, některé přehrávají video, jiné se dají použít jako spona do kravaty nebo kapesní hodinky. Některé nabízejí integrovaný 2Mpix fotoaparát a hraní her. Společným jmenovatelem všech je povedený design a velmi solidní provedení.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Ideální na cesty: externí přepisovačka DVD se zabudovanou čtečkou karet

18.03. - Hama umožňuje bez počítače zálohovat libovolná data přímo na DVD. Také zvládá přehrávání hudby ve formátu MP3. A do třetice všeho dobrého - na připojené televizi zvládne přehrát videodisky DVD. Nádavkem ještě kupa software - a ideální externí mechanika je na světě. Jen ta cena!
rubrika: Notebooky

Malé děti se neumějí bránit reklamě

18.03. - Odborníci varují: Nenechte je bez kontroly hltat filmy a reklamu Televize se v Česku stává skoro povinnou součástí vybavení dětských pokojíků. Odborníci, kteří se včera sešli, varují: pro děti je nebezpečné nejen hltání nevhodných filmů, ale i reklamy.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Prakticky

Bankovní loupež snů se jaksi nepovedla

18.03. - Britská policie oznámila, že zmařila jednu z největších bankovních loupeží světové kriminální historie. Nečekejte však přepadení, kdy do banky vtrhne několik zakuklených ozbrojenců a s pistolí v ruce. Ve věku globalizace, počítačů a internetu mají bankovní lupiči jiné, elegantnější metody.
rubrika: Bezpečnost

Sobota

Bude u nás placené internetové zpravodajství?

19.03. - Tento týden jste si mohli přečíst několik dozvuků CeBITu, vybrat hosting pro vaše stránky a zjisti, jak to je vlastně s blogy. Zaujal vás ale i postup při zjištování pravého online stavu uživatelů ICQ.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Uživatelé internetu nemají rádi cookies

19.03. - Digitální přehrávače jsou v kurzu. A ještě pár let budou. Při virtuální procházce po CeBITu si můžete prohlédnout, jak to tam vlastně vypadalo. A možná vás i zaujme nová myš od IBM, která je určena pro uživatele, který se třesou ruce.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Neděle

Nelegální software je stále nákladnější

20.03. - Firmy v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika) zaplatily loni přes čtyři miliony eur, tedy asi 120 milionů korun, na sankcích za neoprávněné užívání počítačových programů. Proti roku 2003 jde o desetiprocentní nárůst.
rubrika: Bezpečnost

Pondělí

Technologicky nejvyspělejší je Singapur, Česko je až 40.

21.03. - Do čela zemí s nejlepším prostředím pro informační a komunikační technologie se za poslední rok dostal Singapur, který předstihl Spojené státy. Česká republika umístila se na 40. příčce žebříčku Světového ekonomického fóra (WEF) a pohoršila si tak o sedm míst.
rubrika: Byznys

Chová se Microsoft skutečně jako monopol?

21.03. - Má stát trestat firmu za to, že dokáže produkovat levněji než všichni její konkurenti? Nižší cena představuje pro většinu kupujících přínos (ostatní si mohou například za kvalitu připlatit), antimonopolní zákonodárství její realizaci brání. Antimonopolní zákonodárství, místo aby řešilo domnělá tržní selhání, se stalo nástrojem konkurenčního boje.
rubrika: Byznys

Přenosné rádio s nahrávacím studiem: uložte si do MP3 cokoliv kdykoliv

21.03. - Ideální kombinace pro poslech rádia: líbí-li se, stačí zmáčknout tlačítko a nahrát rovnou do formátu MP3. YourWay je schopno nahrávat i podle času - stačí jej naprogramovat stejně jako domácí video. A navíc je malý a hezký - na "obyčejný" MP3 přehrávač má funkcí až dost.
rubrika: Notebooky

Jak si vytvořit hudební CD z MP3 a dalších komprimovaných souborů?

21.03. - Na poli softwarových hudebních přehrávačů je relativní klid. Proto se tentokrát budeme raději věnovat různým nástrojům na nahrávání a mixování hudby nebo aplikacím na ukládání a konverzi hudebních stop z Audio CD. Nebo byste si raději vytvořili hudební CD z MP3 a dalších komprimovaných souborů?
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Úterý

iPod Shuffle: Levné a elegantní MP3 šoupátko od Apple

22.03. - Apple iPod opět přišel s něčím novým a představil svůj historicky první flashový MP3 přehrávač zcela unikátní koncepce. Bílý hranolek je tenký pouhých 8 mm a nenajdete na něm žádný displej.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Dánský příspěvek do rodiny HDD rekordérů

22.03. - DVD rekordéry a zvláště pak ty, které jsou vybaveny integrovaným harddiskem, stále více vytlačují videorekordéry, proti kterým mají v mnoha ohledech značně navrch. Dnes vám přinášíme recenzi jednoho z nich od sice menšího, ale renomovaného výrobce společnosti KiSS Technology.
rubrika: Digitál

Windows Mobile 2005 utekl a je mezi námi!

22.03. - Windows Mobile 2005, známý pod kódovým jménem Magneto, se již objevil mezi uživateli. Jaké jsou první reálné screenshoty z tohoto očekávaného operačního systému?
rubrika: Palmare

Schovejte tajný soubor do nevinného obrázku

22.03. - Našli jsme několik výborných utilitek, pomocí kterých můžete skrýt nejen složky a soubory na pevném disku, ale také vložit text do obrázku, text do textu, tabulku do tabulky apod. Chcete-li svá data chránit či zvýšit zabezpečení PC, máme pro vás řadu zajímavých nástrojů.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Francouzská tisková agentura žaluje Google

22.03. - Francouzská tisková agentura AFP žaluje internetový portál Google. Americkou firmu z obviňuje toho, že zařazováním titulků zpráv AFP na internet bez svolení agentury a bez řádné smlouvy s ní porušuje její práva. Tisková agentura požaduje odškodné 17,5 milionu dolarů.
rubrika: Internet

Představení Premio 6050N aneb novinka se Sonomou od AT Computers

22.03. - Nové Premio zaujme sadou Sonoma a čipem GeForce 6600. Premio 6050N je notebook se širokoúhlým displejem a solidním výpočetním i grafickým výkonem, díky kterému lze na notebooku hrát i náročnější 3D hry - to vše navíc za zajímavou cenu. Preview notebooku vám nyní nabízíme.
rubrika: Notebooky

Auta vyfukující jen páru jsou „skoro“ za rohem

22.03. - Necar, Prius, F-Cell, H2R -to jsou zatím samá neznámá jména. Ale možná už za pár let je bude znát každý. Skrývají se za nimi auta, která pro své motory nepotřebují ani jedinou kapku benzinu. Pohánějí je totiž palivové články vytvářející energii pomocí jednoduché chemické reakce.
rubrika: Byznys

Středa

Ukrojte si chleba a překopírujte film nožíkem Victorinox

23.03. - Kapesní nožíky Victorinox si už stačily udělat jméno i v branži hodně vzdálené původnímu použití. Mimo univerzálního kapesního nožíku nabízí i paměťovou klíčenku se solidní kapacitou a v mnoha barvách a provedeních. Swissbit inovoval svůj populární nožík - a ne marně!
rubrika: Notebooky

Poslouchejte MP3 přes Bluetooth, slaďte si přehrávač s mobilem

23.03. - Výrobci příslušenství pro přenosné audio přehrávače nezahálí. Na trh se brzy dostanou bluetoothová sluchátka, která si rozumí s mobilním telefonem i s MP3 přehrávačem.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Svých dálkových ovladačů se nyní zbavíte s ještě větší chutí

23.03. - Společnost Logitech představila na nedávno skončeném veletrhu CeBIT nový univerzální dálkový ovladač Logitech Harmony 885 s velkým barevným displejem, který je optimalizovaný pro televizory s vysokým rozlišením (HDTV). S ním bude ovládání systémů pro domácí zábavu ještě zábavnější a pohodlnější.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Vytvořte si vlastní webové stránky za pár hodin

23.03. - Abyste si udělali vlastní webové stránky, nemusíte být žádným programátorem ani zázračným grafikem. Jednoduché stránky si dnes dokáže vytvořit každé malé dítě, které kdy přičichlo ke klávesnici domácího PC. V tomto článku si projdeme základní věci, o kterých byste měli vědět, než se pustíte do dobrodružství s názvem HTML.
autor: Jan Beránek
rubrika: Internet

Čtvrtek

Nástroj pro sofistikované: profesionální mobilní grafická stanice M70 v podání Dell

24.03. - Profesionální stanici Precision M70 pro práci nejen s grafikou má ve své nabídce Dell. Jedná se o variabilní notebook se špičkovým výpočetním a především grafickým výkonem, jehož výhod využijí například specializovaná grafická pracoviště. Už jen specifikacemi je téměř dokonalý.
rubrika: Notebooky

EU trvá na dodržování sankcí, které stanovila pro Microsoft

24.03. - Evropská komise (EK) loni vyměřila softwarovému gigantu pokutu 497 milionů eur za zneužívání dominantního postavení na trhu. Microsoft měl v rámci tohoto rozhodnutí jmenovat nestranného pověřence pro monitorování situace a dohled na dodržování sankcí. Nyní chce omezit jeho pravomoce.
rubrika: Byznys

Chcete si vytisknout fotky z mobilu doma? Jde to jednoduše a kvalitně

24.03. - Fotografie si dnes lze pohodlně vyrobit i doma. Stačí si pořídit některou z fototiskáren. Otestovali jsme dvě z nich a výsledek nás mile překvapil. Dnešní mobily už umějí velmi slušné fotografie a s domácí fototiskárnou je budete mít na papíře za pár minut.
autor: Jan MaturaJan Kužník
rubrika: Digitál

Projektor jako stvořený pro vaše domácí kino

24.03. - Nestačí vám už velikost obrazovky vašeho televizoru a v kině vám vadí nevychovaní diváci, kteří neustále něčím šustí? Řešení je přitom velice jednoduché. Stačí si pořídit nějaký vhodný projektor a vytvořit si vlastní kino doma. Dnes vám přinášíme test jednoho velice šikovného projektoru.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Monitory

Softwarové hračky od Microsoftu pro XPéčka

24.03. - Rozšiřte si Windows XP o zajímavé nástroje od programátorů Microsoftu. Díky tomuto lehkému dopingu totiž získáte některé aplikace, jenž doplní operační systém o další funkce. Sáhněte po jedenáctce statečných, možná vám přijdou vhod.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Jak jednoduše otočit obrázek ve Windows XP

24.03. - V dnešním článku si povíme o možnosti, jak dostat příkazový řádek Windows XP na hlavní lištu, ukážeme si, jak na vyhledávání zvolených slov z webové stránky ve Firefoxu, poradíme, jak otočit obrázek či jak odstranit problémy s otevíráním PDF v IE. A čekají vás ještě další postupy.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Jak přiznat daň přes internet - podrobný návod

24.03. - Letos poprvé mají poplatníci z daně příjmů v řádném termínu možnost podat daňové přiznání prostřednictvím internetu. Mnozí však nevědí, jak takové přiznání vůbec podat a co vše je k tomu potřeba. Technet.cz vám poradí, jak na to.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Žlučník vám už brzy vyřízne robot

24.03. - Jizva přes celý hrudník a rozseknutá hrudní kost. Tak zatím vypadají následky operací plic, srdce nebo věnčitých tepen. Ještě letos však chtějí lékaři z pražské Nemocnice Na Homolce začít operovat šetrněji pomocí robotů.
rubrika: Byznys

Pátek

Do nového dne s novou pracovní plochou

25.03. - Měníte-li často pozadí pracovní plochy, pořiďte si dobrého sluhu, který to bude činit za vás dle předem stanovených intervalů. Nevyhovují vám některé integrované součásti Windows XP? Tak je zakažte nebo změňte jejich fungování. V článku navíc naleznete i pomocníka pro analýzu internetových stránek a offline databázi 2900 vtipů pro vaše pobavení!
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Kalendář s andělíčky, 3D Mahjongg, akvárium a hledání podle čísla

25.03. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Classic Calendar přidá do kalendáře obrázky světoznámých malířů. Lookup vám pomůže vyhledávat v telefonním seznamu podle čísel a nikoliv jmen a Mahjongg Deluxe 3D přenese tradiční čínskou hru do trojrozměrného prostoru.
rubrika: Palmare

Levný notebook se širokoúhlým displejem: stojí za 22 tisíc?

25.03. - Značka Premio obsahuje nejrůznější modely notebooků s mnoha rozdílnými parametry. Poměrně oblíbeným by se mohlo rychle stát Premio 2020N, což je levný notebook se širokoúhlým displejem, hmotností zhruba 2,5 kilogramu a cenou začínající na cca 22 200 Kč bez DPH.
rubrika: Notebooky

Chcete, aby váš web všichni našli? Naučte se jej optimalizovat pro vyhledávače

25.03. - Nepomáhají vám bannerové kampaně? Zkuste si vylepšit svůj web pomocí pravidel Search Engine Optimization (SEO). Soubor jednoduchých pravidel vám zajistí lepší pozici ve vyhledávačích a tím pádem i více návštěvníků.
rubrika: Internet

Palte hlava nehlava v Buru-buru nebo sbírejte body v šipkách Smart Darts

25.03. - Začaly nám Velikonoce, a tak je vhodná doba užít si v prodlouženém víkendu kromě pomlázky a velikonočních radovánek i nějakou novou gamesku pro vaše PDA. Horkým tipem pro Pocket PC může být třeba nová střílečka v první osobě Red Sector.
rubrika: Palmare

V Česku bude evropský soud řešící spory o internetové adresy

25.03. - Herečka Julia Robertsová nebo zpěváci Sting a Madonna budou mít brzy možná o důvod víc vyrazit na návštěvu České republiky. Hvězdy pop-music, filmu, ale i firmy prodávající známé značky jsou totiž nejčastějšími klienty arbitrážních soudů, kde bojují o získání „své“ internetové adresy.
rubrika: Byznys

V Japonsku se otevřely brány Expa 2005

25.03. - V kultivované přírodě na okraji více než čtyřmilionového japonského města Nagoja vyrostlo obří výstaviště Světové výstavy EXPO 2005, která dnes otvírá své brány tisícům návštěvníků. Celkem se jich čeká na 25 milionů, jen českým pavilonem by podle odhadů mělo projít deset tisíc zájemců denně.
rubrika: Digitál

O adresu sex.eu se poperou i Češi

25.03. - Maria Bennaniová a Alexandr Kollinger žijí oba v Praze, navzájem se neznají, ale mají stejný cíl: získat jednu z nejcennější evropských internetových adres - sex.eu. Již příští rok bude funkční doména .eu, ale první adresy bude možné získat na konci letošního roku.
rubrika: Byznys

Autor:
  • Nejčtenější

A TOTO VÍTE? K čemu je ten tlustý válec na hlavních moderních tanků

Seriál I na tanku lze identifikovat věci, které mohou u někoho vzbudit otazníky. Například tlustší válec na hlavni kanonu....

Kometa, která se po 50 tisících letech vrací k Zemi, je vidět pouhým okem

Kometa s názvem C/2022 E3, či ZTF, se tento týden na své cestě Sluneční soustavou dostane k Zemi nejblíže. Pro...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

ANALÝZA: Západní tanky mají ničení těch ruských v rodném listě

Ukrajinská armáda získá díky západní pomoci moderní tanky a obrněné transportéry standardů NATO. Zatímco na bojišti...

A TOTO VÍTE? Proč mají letadlové lodě ostrov vpravo

Seriál Nad letovou palubu letadlové lodě ční takzvaný ostrov, na němž se ukrývá mimo jiné velitelská věž, navigační můstek a...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Postavte se k tomu čelem. Letadla nikdy neomrzí

Úkolem následujícího kvízu je poznat typ letadla na fotografii z čelního pohledu. I když kvíz řada čtenářů magazínu...

Průlom sedmnáct let od vraždy. Kmotra Mrázka zastřelil vrah ze Slovenska

Premium Mrzlo. Ze dveří zámečku na pražské Lhotce vyšel kmotr podsvětí František Mrázek. Nájemný vrah ležící sto metrů daleko u...

Láska je evoluční finta, zamilovanost porucha emocí, říká psycholog Klimeš

Premium Láska je mocná emoce a bezesporu ta nejhezčí. A má hodně podob, které člověka nutí dělat různé věci. Mozkové okruhy...

Ruská lež je ohromná zbraň. Proč je Putin stále oblíbený, líčí reportér Karas

Premium Býval nejdéle sloužícím zahraničním zpravodajem České televize. V Polsku, v Rusku i na Ukrajině strávil Miroslav Karas...

Počítače se stanou neviditelnými. Jak cloud computing změní budoucnost

Díky cloud computingu lze využívat výkonné technologie s minimálními investicemi. Je všude přítomný a škálovatelný....

Zlaté, šedé i modré fajfky. Musk chystá pro Twitter „bolestivý“ systém účtů

Nový majitel sociální sítě Twitter zveřejnil novinky v systému ověřených účtů. Nově se mají dělit na několik kategorií....

Chat s umělou inteligencí baví internet. Umí česky, povídat si může každý

Novou senzací ve světě umělé inteligence je webový nástroj ChatGPT, který dovede opravdu působivě nejenom vést dialogy,...

Chcete YouTube ve vysokém rozlišení? Zaplaťte. Uživatelé zuří

Server YouTube začal testovat novou funkci, která však pobouřila diváky. Je totiž možné, že v budoucnu bude nutné za 4K...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...

Zemřela zpěvačka Naďa Urbánková. Proslavila se hity Závidím či Drahý můj

Ve věku 83 let zemřela v pátek zpěvačka a herečka Naďa Urbánková, držitelka pěti Zlatých slavíků, interpretka hitů...

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Každý má nějakou erotickou slabůstku či fetiš. Které patří mezi nejčastější?

Mít v sexuálních hrátkách nějakou více či méně podivnou „úchylku“, která nám dělá dobře, rozhodně není hřích. Je to...