Ústecký Jan Procházka útočí přes budějovický blok.

Ústecký Jan Procházka útočí přes budějovický blok. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Volejbalisté Českých Budějovic si po výhře v Ústí pojistili vedení

• 0
Bez ztráty setu zatím procházejí novým ročníkem extraligy volejbalisté Českých Budějovic. V utkání 4. kola vyhráli v Ústí nad Labem 3:0 (20, 22, 29).

Neporazitelnost si udržela Příbram v duelu o druhé místo v Benátkách nad Jizerou a také Liberec, který vyhrál 3:0 v Odolena Vodě. Liberecká Dukla však má na kontě o zápas méně. Jihočeši nastoupili na ústecké palubovce suverénně a rychle vedli 15:5.

Domácí pak přestali tolik kazit a od druhého setu se favoritovi vyrovnali. "Do koncovky prvního setu jsme hráli, jak jsme si řekli, dařilo se nám v obraně i útoku. Pak jsme se ale dostali do křeče, která se nás držela až do konce zápasu," řekl českobudějovický kapitán Michal Sukuba.

V sestavě Ústí se objevil i smečař Miroslav Mooz, který za vyloučení v předchozím duelu v Příbrami za agresivní chování vůči domácímu hlasateli dostal od disciplinární komise podmínku.

Vítězství 3:0 si zapsal i Liberec, byť jeho výkon v Odoleně Vodě provázela spousta chyb. Nejvíce bodů vítězů opět nasbíral dvacetiletý univerzál Jan Hadrava. "Nejsem spokojen s koncovkami prvního a třetího setu, kde jsme mohli favoritovi víc zkomplikovat život. A vůbec se mi nelíbil druhý set, který jsme trestuhodně soupeři darovali," zlobil se domácí kouč Milan Fortuník.

V duelu o druhé místo neuhájily Benátky domácí prostředí a sebraly Příbrami jen set. Poslední v tabulce, a navíc stále s nulou v kolonce získaných setů, zůstal Havířov. Zlín doma moc nepotrápil a plných 24 bodů inkasoval od slovenského univerzála Kostolániho. První výhry se dočkalo Brno, které zdolalo pražský celek ČZU.