Lucie Šafářová měla proti Venus Williamsové mečbol, do 3. kola postoupila však její soupeřka | foto: ČTK

Šafářová měla proti Williamsové mečbol, přesto na Roland Garros končí

• 15
Lucie Šafářová se s grandslamovou Paříží loučí ve druhém kole. V souboji s Venus Williamsovou měla ve třetím setu za stavu 5:4 mečbol, přesto nakonec prohrála 7:6(5), 2:6, 5:7. Ve stejném kole skončil také Ivo Minář. Ten nestačil na Američana Andyho Roddicka, kterému podlehl 2:6, 2:6, 6:7 (2:7).

Na Rogera Federera si vyšlápl Argentinec Acasuso, který za stavu 1:1 na sety vedl ve třetím už 5:1. Švýcar však zapnul v pravý čas, skóre srovnal a v tie breaku soupeře definitivně zlomil.

Druhý grandslamový turnaj sezony tak z pohledu výsledků ještě nenabídl opravdovou senzaci.

pavouky dvouher: muži x ženy

Blízko ní byla ve druhém kole Lucie Šafářová. Česká tenistka rozehrála duel s Venus Williamsovou už ve středu. Šafářová získala první sadu v tie breaku 7:5, pak byl zápas pro tmu přerušen.

"Byla jsem opravdu naštvaná. Strašně moc jsem ten tie-break chtěla získat pro sebe. Ale ona prostě hrála úder za úderem - tvrdě a přesně. Lepší údery nemohla zahrát," citovala agentura Reuters Williamsovou, která se na dnešní dohrávku připravovala se svým psíkem. "Vzala jsem ho sebou a šli jsme na večeři a pak se dívali na televizi. Užili jsme si to," dodala.

Dnešní dohrávku na kurtu Suzanne Lenglenové zahájila lépe Američanka, které pauza viditelně pomohla. Hned v první hře vzala Šafářové servis a set za půl hodiny dotáhla k pohodlné výhře 6:2. (dohrávku jsme sledovali on-line zde)

V rozhodujícím setu si obě tenistky držely svůj servis. Šafářová ustála i malou krizi v sedmé hře, kdy soupeřce nabídla brejkbol. Ten odvrátila a o dvě hry později si vypracovala při soupeřčině servisu mečbol.

Bohužel pro českou tenistku zůstal neproměněný. Williamsová chytla druhý dech. V následujcí hře sice Šafářová smazala tři brejkboly, ale na ten čtvrtý byla krátká. Zápas potom zakončila třetí tenistka světa čistou hrou, poslední return z rakety Šafářové zamířil jen do pásky.

"Byla jsem strašně blízko a asi mě to bude ještě dlouho mrzet. Tenhle zápas asi povede žebříček mých nejsmutnějších zápasů," řekla Šafářová. "Zase bych
ale měla myslet pozitivně s tím, že jsem byla schopná skoro porazit třetí hráčku světa. Doufám, že to budu moci prodat v jiných turnajích," dodala.

Šafářová prohrála se starší ze sester Williamsových i třetí vzájemné utkání a druhé letos.

Minářovi se na Roddicka nedaří

Ivo Minář s šestým nasazeným Roddickem prohrál první dva sety shodně 2:6 a krok s americkým tenistou dokázal držet pouze ve třetí sadě, kterou ztratil 2:7 v tie-breaku. Čtyřiadvacetiletý Minář tak prohrál i své čtvrté utkání s Roddickem.

"Má (Roddick) ten servis, na kterém dělá strašně moc bodů," poukázal Minář na hlavní zbraň soupeře, který mu nasázel patnáct es. "Ale když už bylo druhé podání, tak jsem ho z toho párkrát zatlačil, trochu se mi začalo lépe dýchat při těch výměnách. Ve třetím setu to trošku vypadalo, že převezmu iniciativu, v prvních dvou setech jsem se vlastně k ničemu nedostal," dodal Minář.

Český hráč vyřazením ve druhém kole vyrovnal své maximum na grandslamech. Přes první zápas dokázal projít v roce 2005 ve Wimbledonu a loni na US Open.

Federer svého soupeře zlomil až ve čtvrtém setu

K maximálním výkonu se musel ve 2. kole vzepnout Roger Federer. Švýcarskému tenistovi statečně vzdoroval José Acasuso z Argentiny. Pětačtyřicátý hráč světového žebříčku bojoval čtyři sety, než prohrál 6:7, 7:5, 6:7, 2:6.

Roger Federer

Šestadvacetiletý Argentinec byl blízko zisku hned úvodní sady, tu ale Federer získal ve zkrácené hře 10:8. Druhý set vyhrál Acasuso a když v následujícím vedl už 5:1, schylovalo se k senzaci. Světová dvojka často zbytečně chybovala, za první tři sety nasbíral 40 nevynucených chyb, jednou tolik co jeho soupeř.

Za stavu 5:2 pak Federer odvracel setbol a nakonec ukázal, proč je velkým hráčem. Pěti hrami v řadě vývoj setu otočil a v tie breaku (7:2) svého soupeře definitivně zlomil. Zkraje čtvrté sady vzal Argentinci servis zápas už dovedl do pohodlného vítězství.

Chardy (Fr.) - Bolelli (It.) 6:2, 6:3, 4:6, 4:6, 6:1
Roddick (6-USA) - I. Minář (ČR) 6:2, 6:2, 7:6 (7:2)
Tsonga (9-Fr.) - Monaco (Arg.) 7:5, 2:6, 6:1, 7:6 (10:8)

Wozniacká (10-Dán.) - Craybasová (USA) 6:1, 6:4
Grothová (Rak.) - Duqueová (Kol.) 6:2, 7:6 (11:9)
Stosurová (30-Austr.) - Wickmayerová (Belg.) 6:3, 4:6, 6:4

S. Williamsová, V. Williamsová (5-USA) - Hlaváčková, Hradecká (ČR) 6:1, 3:6, 6:3
Čtyřhra - 2. kolo:
Peschkeová, Raymondová (2-ČR/USA) - Dittyová, Salerniová (USA/Arg.) 6:1, 6:1
Duševinová, Rodionovová (Rus./Austr.) - Šafářová, Uhlířová (ČR) 6:2, 6:1
Pavljučenkovová, Schiavoneová (Rus./It.) - Benešová, Záhlavová Strýcová (ČR) 6:3, 6:3

Páteční program (začátky v 11:00):

Kurt Philippe Chatriera: Rezaiová (Fr.) - De Britová (Portug.), F. Gonzalez (12-Chile) - Ouanna (Fr.), Nadal (1-Šp.) - Hewitt (Austr.), Šarapovová (Rus.) - Švedovová (Kaz.).

Kurt Suzanne Lenglenové: Benešová (32-ČR) - Ivanovičová (8-Srb.), V. Williamsová (3-USA) - Szavayová (29-Maď.), Hanescu (30-Rum.) - Simon (7-Fr.), Murray (3-Brit.) - Tipsarevič (Srb.)

Kurt č. 1: Almagro (31-Šp.) - Verdasco (8-Šp.), Safinová (1-Rus.) - Pavljučenkovová (27-Rus.), Söderling (23-Švéd.) - Ferrer (14-Šp.), Azarenková (9-Běl.) - Suarezová (22-Šp.).

Kurt č. 2: třetí zápas Štěpánek (18-ČR) - Čilič (13-Chorv.).