Votava debutoval, Týce se zranil

B e r l í n -
Sedm měsíců po přestupu ze Sparty odehrál Tomáš Votava premiérové utkání v německé lize za Mnichov 1860. Bývalý reprezentant si při letní přípravě přetrhl Achillovu šlachu a vypadl na půl roku. Sobotní debut v bundeslize pokazila Votavovi porážka 1:2 doma s Wolfsburgem a také zranění spoluhráče Romana Týceho. Ten opustil hřiště v 36. minutě s hlubokou tržnou ránou na pravém koleně. I v dalších zápasech 18. kola se představili čeští legionáři. V základní sestavě Schalke nastoupili Jiří Němec i Radoslav Látal, kterého v 83. minutě vystřídal Held. Schalke vedlo v Bielefeldu po gólu dánského útočníka Sanda, který je s devíti zásahy nejlepším střelcem soutěže, ale vítězství 2:1 zajistil hostům až vlastní gól Meissnera. Stuttgart prohrával v Brémách po třinácti minutách 0:2 a zkorigoval skóre teprve po příchodu Pavla Kuky, který na hřišti v 60. minutě vystřídal Rumuna Ganeu. Po trefě Lisztese získali hosté v závěru převahu, ale Kuka ve velké šanci nastřelil jen brankovou konstrukci. Vedoucí Bayern remizoval v Hamburku 0:0, ale propásl šanci uniknout v čele tabulky. Pronikající Matthäus byl sražen a Effenberg střílel penaltu. Jeho střelu však Butt skvěle vyrazil. Ihned po páteční prohře doma s Kaiserslauternem 0:1 propustili funkcionáři Dortmundu kouče Michaela Skibbeho a vedením týmu pověřili bývalého trenéra Mönchengladbachu a San Sebastianu Bernda Krausse. Dortmund z uplynulých deseti ligových zápasů vyhrál jen jeden a v tabulce mu patří šesté místo se ztrátou devíti bodů na první Leverkusen.

Výsledky 18. kola: Freiburg - Ulm 2:0 (23. a 80. Slimane), Mnichov - Wolfsburg 1:2 (40. Winkler - 10. a 78. Juskowiak), Bielefeld - Schalke 1:2 (87. Labbadia - 16. Sand, 78. vlastní Meissner), Brémy - Stuttgart 2:1 (6. Trares, 13. Herzog - 68. Lisztes), Leverkusen - Duisburg 3:0 (37. a 58. Beinlich, 3. Schneider), Rostock - Berlín 0:1 (61. Preetz), Dortmund - Kaiserslautern 0:1 (52. Koch), Unterhaching - Frankfurt 1:0 (62. z penalty Rraklli), Hamburk - Bayern 0:0.

1. Bayern 17 11 3 3 33:13 36
2. Leverkusen 18 10 7 1 32:18 37
3. Hamburk 18 8 8 2 39:19 32
4. Brémy 18 8 5 5 36:25 29
5. Mnichov 18 8 5 5 29:23 29
6. Dortmund 18 7 7 4 24:14 28
7. Stuttgart 18 8 3 7 22:21 27
8. Klautern 18 8 2 8 22:30 26