Titul spravil Hrstkové náladu

Š p i n d l e r ů v M l ý n - Devět setin vteřiny rozhodlo o titulu mistryně republiky v obřím slalomu, který získala na černé sjezdovce ve Špindlerově Mlýně Lucie Hrstková před obhájkyní trofeje Evou Kurfürstovou. Hrstkovou vítězství těšilo, ale více se radovala ze svého výkonu. "Dokázala jsem si, že se forma nikam neztratila. Vyhrála jsem sama nad sebou," řekla Hrstková v cíli závodu, v němž získala vedení už v prvním kole, ve druhém zajela třetí čas a prvenství udržela.

Po prvním kole, které stavěl její otec a trenér, Hrstková vedla před Kurfürstovou devět desetin vteřiny, ale klidná nebyla. "Nic moc," vypadlo z ní a cítila se unavená. Odhadla se dobře, ve druhém kole udělala na Dřevařské cestě chybu a měla o titul obavy.

"Trať byla rozbitá, hrudkovatá, lyže se neměla o co opřít," konstatovala vítězka, které na sebedůvěře nepřidal nevydařený start na světovém šampionátu juniorů v Kanadě. "Tady jsem jela o moc líp, a to pro mě teď znamená hodně," tvrdí Hrstková, která jela bez tréninku, protože z Ameriky jí přišly až večer před závodem.

Spolufavoritka Kurfürstová zkazila první kolo. "Nepoznával jsem ji, jela špatně," posteskl si její otec Zdeněk Kurfürst, stavitel druhého kola. "Obhájit titul je těžší než ho získat," konstatoval. Ve druhé jízdě jela na hranici rizika, byla nejrychlejší, ale udělala jednu
chybu. "Dostala jsem se mimo trať, a to rozhodlo. Ale je lepší prohrát o devět setin než o vteřinu," utěšovala se.

Další souboj Hrstkové s Kurfürstovou by měl přinést sobotní slalom. Do boje by mohla zasáhnout i Zakouřilová, v obřím slalomu o 1,3 sekundy třetí. "Rok a půl jsem se na lyžích trápila a teď se zase cítím dobře. Chci začít holkám šlapat na paty," tvrdí.

Obří slalom: 1. Hrstková (Dukla Liberec) 2:12,36 (1:05,72+1:06,64), 2. Kurfürstová (Ski klub Karviná) 2:12,45 (1:06,62+1:05,83), 3. Zakouřilová (Geos Liberec) 2:13,66 (1:07,05+1:06,61), 4. Sochorová (Ski Klub Špindl) 2:17,17 (1:08,57+1:08,60), 5. Holečková (Dolní Benešov) 2:17,23 (1:09,47+1:07,76), 6. Conková (Špindl) 2:17,53 (1:08,6+1:08,87), 7. Smeričiaková (SR) 2:17,95 (1:09,26+1:08,69), 8. Doleželová 2:18,32 (Rožnov p.R.) (1:10,52+1:07,80), 9. Ziková 2:18,38 (Špindl) (1:09,21+1:09,17), 10. Kurková 2:18,76 (Onduline Praha) 1:10,68+1:08,08).