Srníček byl skvělý, Sheffield si polepšil

L o n d ý n -
Sheffield Wednesday není poprvé od 14. srpna loňského roku v anglické lize poslední - a výrazně se o to zasloužil brankář Pavel Srníček. V utkání 23. kola Sheffield vyhrál 1:0 na Tottenhamu gólem švédského záložníka Alexanderssona z prvního poločasu. Domácí potom útočili, ale Srníček před 36 000 diváků chytal výborně. Na dno se propadl Watford, který prohrál na hřišti rovněž ohroženého Bradfordu 2:3. Čtvrtý Liverpool, kde hrají záložník Patrik Berger a útočník Vladimír Šmicer, pouze remizoval doma před 45 000 diváků s Middlesbroughem 0:0 a propásl šanci zaútočit na přední týmy. Rozhodnout mohl Berger, ale jeho vyloženou šanci chvíli před koncem zmařil gólman. Smutně skončilo utkání pro Michaela Owena, hvězdu Liverpoolu, jenž se po zranění vrátil teprve minulý týden. Hrál pouze 26 minut, kdy musel pro svalové zranění odejít. Gól nepadl ani v zápasech Chelsea - Aston Villa a Derby - Coventry. Vedoucí Leeds zvítězil v Sunderlandu a zvýšil náskok. Druhý Manchester United, jemuž přibylo několik odložených zápasů, hostí dnes při dohrávce ve šlágru kola třetí Arsenal.

Výsledky 23. kola: Liverpool - Middlesbrough 0:0, Tottenham - Sheffield Wednesday 0:1 (38. Alexandersson), Aston Villa - Chelsea 0:0, Bradford - Watford 3:2 (26. Beagrie z penalty, 37. Whalley, 49. O'Brien - 33. Hyde, 88. Helguson), Derby - Coventry 0:0, Leicester - West Ham 1:3 (24. Heskey - 14. a 45. Wanchope, 60. Di Canio), Southampton - Everton 2:0 (47. Tessem, 59. Oakley), Wimbledon - Newcastle 2:0 (48. Earle, 69. Gayle), Sunderland - Leeds 1:2 (52. Phillips - 24. Wilcox, 51. Bridges).

1. Leeds 22 15 2 5 37:24 47
2. Manchester 19 13 4 2 50:25 43
3. Arsenal 22 13 4 5 41:22 43
4. Liverpool 23 12 5 6 34:20 41
5. Sunderland 23 11 5 7 37:31 38
6. Chelsea 23 10 7 6 31:22 37
7. Tottenham 23 10 5 8 34:27 35
8. West Ham 22 8 8 6 28:25 32