Když sportovci tančí... Samkovou láká StarDance. Synek: Eva je profík

Eva Samková si při vyhlašování Sportovce roku 2014 zatančila s Janem Onderem. | foto:  Dan Materna, MAFRA

23 2014
„Dámy a pánové, jive zatančí Eva Samková a Jan Onder. Prosím, pojďte na taneční parket!“ Jako by se při slavnostním vyhlášení ankety Sportovec roku 2014 vysílal spíš pořad StarDance. Zněla známá melodie, celý večer v pražském hotelu Hilton se totiž inspiroval populární taneční soutěží.

V anketě skončila druhá za tenistkou Petrou Kvitovou, ale snowboardistka Samková, zlatá olympijská šampionka ze Soči, se stala hlavní hvězdou ceremoniálu.

Po boku profesionálního tanečníka Ondera zatančila jive. Samkovou a skifaře Onřeje Synka oslovila pořádající agentura BPA. „Jediný dva troubové jsme na kejvli,“ usmívala se Samková ještě před závěrečnou generálkou. „Myslím, že to bude sranda.“

Fotogalerie

Nová hvězdička českého sportu má ostatně k tanci blízko, dříve dělala streetdance. Její tělo vnímá hudební rytmus dobře, snowboardistka se po parketu nepohybuje jako začátnice. Na vystoupení navíc hodně trénovala. Pro jistotu zvolila pomalejší píseň. Její operovaný kotník trochu jinou zátěž vydržel.

„Ona je profesionálka, úplně jiná liga než já,“ pochválil Samkovou kolega Synek, který si zkusil paso doble. Letošní mistr světa přiznal, že naposledy tančil před 15 lety.

Přímo na pódiu Synek sklidil od publika bouřlivé ovace, i když sám byl kritický. „Mám dva metry a nejsem tanečník. V trénincích mi to šlo od začátku jenom dneska ne,“ řekl s úsměvem.

Konečně zábava

Ne vždycky si podaří organizátorům sportovních galavečerů připravit opravdu zábavný program. Problém s tím měl v minulosti i Sportovec roku. Ovšem letošní scénář se docela povedl, také tady mohl pondělní večer konkurovat vysíláním StarDance. Moderátor Jan Pokorný vyzval kolegyně Lucii Výbornou po vzoru Marka Ebena hned na začátku k tanci. „Ne, tančím pouze v sebeobraně,“ odpověděla Výborná.

Pobavil i judista Lukáš Krpálek, který při zmínce o filmu Jáchyme, hoď ho do stroje řekl, že František Koudelka v podání Luďka Soboty byl donedávna nejznámější český judista.

Vtipný rozhovor vedl také cyklista Leopold König, kterému se navíc povedlo rozbít skleněnou trofej. Když mluvil o fanoušcích na Tour de France, tak řekl, že nejnebezpečnější selfie je s balíkem cyklistů. „Ale zase si můžu vybrat, jaký mobil nebo tablet si strčím do kapsy. Můžu nasbírat až tisíc za etapu,“ vyprávěl v žertu König.

A co Samková? „Já naposledy tančila v tanečních. Možná na nějakých plesech, ale tam se spíš kalí, takže to je pět let, ale v tanečních se stejně nic nenaučíš, protože jsou tam všichni takoví hotoví,“ vyprávěla rozjíveně držitelka zlaté olympijské medaile ze snowboardcrossu.

Když se před koncem přímého přenosu vlnila na parketu, lidé v sále nadšeně tleskali. „Byla jsem trochu nervózní, ale bylo to super. Bavilo mě to,“ řekla Samková.

Oceněným sportovcům v pondělí gratulovali bývalí účastníci soutěže StarDance ze sprotovní oblasti. Trojskokanka Šárka Kašpárková, kajakářka Štěpánka Hilgertová,  tyčkařka Kateřina Baďurová, hokejista Martin Procházka, fotbalový komentátor Jaromír Bosák a také atlet Imrich Bugár, který po operaci kolene tančil pouze na židli a o holi.

Mohla by být Samková v budoucnu jejich nástupkyní? „Určitě by mě to lákalo, je to jeden z lepších pořadů v televizi, žádná přiblblá reality šou. Dívala jsem se na to, ale nevím, jak by to bylo náročné, musela bych se na to zeptat. I když mi to nikdo zatím nenabídl, tak by mě nemuseli dlouho přemlouvat.“

Tak třeba se stane vítězkou mezi tanečnicemi, když jí prvenství mezi sportovkyněmi letos těsně uniklo. Navíc ve StarDance by nehrozilo, že Samkovou porazí Kvitová.

„Můj vztah je k tanci je velmi vlažný, musela bych nad nabídkou přemýšlet, protože mi to moc nejde. Navíc při aktivní kariéře tenistky bych to nestíhala,“ řekla Sportovkyně roku 2014.  

Sport v roce 2019

27. - 7. 7. (Lotyšsko a Srbsko)
1. - 14. 7. (Londýn)
7. - 28. 7. (Brusel - Paříž)
31. 8. - 15. 9. (Čína)
27. 9. - 6. 10. (Dauhá, Katar)
20. 9. - 2. 11. (Japonsko)
26. 12. - 5. 1. (Ostrava a Třinec)

Nejčtenější

Mistr bez Deliho a Ngadea. Jak může Slavia reagovat na odchod dvou věží?

Slávisté Simon Deli (vlevo), Ibrahim Traoré (uprostřed) a Michael Ngadeu...

Slávisté řeší velký problém. Zřejmě věřili, že odejde pouze jeden ze žádané stoperské dvojice Simon...

Strýcová: Bál šampionů? Nepopsatelné. Konec kariéry si promyslím

Tenistka Barbora Strýcová pózuje s pohárem pro vítězku čtyřhry ve Wimbledonu.

VIDEO Prahu měla pod sebou jako na dlani – a sedí to, vždyť Barbora Strýcová v tenisu opravdu vystoupala...

Bolavý rozchod. Chlouba fotbalové Slavie je fuč, náhrada se hledá těžko

Michael Ngadeu ze Slavie se raduje z mistrovského titulu.

Představte si, že máte den před svatbou. Obřad zařízený, hostina objednaná, společná budoucnost...

Kreuzigerův skok o sedm míst vzhůru. Pokaždé jsem byl vepředu, těšilo ho

Roman Kreuziger

Albi (Od našeho zpravodaje) Být ve správný čas na správném místě, takový byl klíč k úspěchu v 10. etapě Tour do Albi. Roman...

Zlín - Slavia 0:1, body pro obhájce zařídil po šťastném odrazu Hušbauer

Slávistická radost ve Zlíně, střelec gólu Josef Hušbauer (vpravo) v objetí...

VIDEO Slávističtí fotbalisté za obhajobou titulu vyrazili vítězstvím. V úvodním kole nového ročníku na...

Další z rubriky

Brazilka Cunhaová si doplavala pro čtvrté zlato z mistrovství světa

Hvězda dálkového plavání Ana Marcela Cunhaová z Brazílie na MS v Koreji...

Hvězda dálkového plavání Brazilka Ana Marcela Cunhaová v Koreji završila sbírku medailí z...

Americký fotbal v Česku ovládne nový tým. Utká se Praha s Ostravou

Momentka ze zápasu Prague Lions a Ostrava Steelers

Jedno je jisté – po dlouhé době zvedne nad hlavu trofej pro vítěze Paddock ligy amerického fotbalu...

Kanoistky jsou mistryněmi světa do 23 let, Fišerová bere také stříbro

Tereza Fišerová během Světového poháru v Londýně

Singlkanoistky Tereza Fišerová, Martina Satková a Eva Říhová vybojovaly titul mistryň světa do 23...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz