Mladík z Mostu je už druhý ve formuli tři

B r n o -
Loterií byla většina automobilových závodů o víkendu v Brně. Sázkařský nádech dalo jízdám počasí, z nebe se na Masarykův okruh častokrát snášela voda. Ta nakonec přála mosteckému mladíkovi Jaroslavu Kosteleckému, který po sobotním čtvrtém místě v závodě středoevropské formule 3 včera vyhrál. Nejlépe se prodral průtrží mračen a po víkendu poskočil na druhé místo celkového pořadí. "Po smůle v minulých jízdách v Rakousku jsem konečně šťastný, ačkoli v sobotu to mohlo být lepší," uvedl Kostelecký, který v sobotu parádně odstartoval z třetí pozice na první místo. Vedl asi pět kol, ale pak jej předjeli tři soupeři. "Auto začalo být přetáčivé, jen stěží jsem ho držel na dráze, naopak včera bylo vše perfektní." Svůj dosud nejlepší výkon ve formuli podal další mladík Jaromír Zdražil, když byl v sobotu třetí. Domácí pilot Dan Michl, vedoucí muž divize 1 šampionátu Česká pojišťovna Open, měl smůlu. Po druhém místě v první jízdě se totiž jeho Škoda Octavia stala ve druhém závodě plamenometem. Z výfuku šlehaly metrové plameny a motor vydával pazvuky. "Voda se dostala do elektřiny motoru, to byl důvod," shrnul Michl.

Výsledky - formule 3, první závod: 1. Cavicchi (Slov.), 2. Scharf (Rak.) -17,44, 3. Zdražil (všichni Dallara) -20,45.

Druhý závod: 1. Kostelecký, 2. Stadler -2:03,04, 3. Alton (oba Rak.) -2:18,58.

Témata: Loterie