Heinz rozhodl o vítězství

B e r l í n - Vítězné tažení Schalke v německé lize pokračuje.
Vítězné tažení Schalke v německé lize pokračuje. K výhře 2:1 v 16. kole nad Stuttgartem přispěl i záložník Radoslav Látal, jenž dal první gól zápasu. Potom soupeř vyrovnal. V 68. minutě byl za faul na dalšího českého záložníka Jiřího Němce po druhé žluté kartě vyloučen Balakov, tvůrce hry Stuttgartu, což hosty položilo. Útočník Marek Heinz z Hamburku zazářil proti Chotěbuzi. Po přestávce vystřídal Yilmaze a v 78. minutě dal gól, který rozhodl o vítězství 2:1. V týmu vítězů poprvé v bundeslize nastoupil obránce Tomáš Ujfaluši a podle agentury SID patřil k nejlepším hráčům. Po delší době uspěl Mnichov 1860, který doma zdolal Rostock 2:1. Ze tří Čechů se v sestavě vítězů objevil jen záložník Roman Týce, jenž vystřídal ve 22. minutě Risetha. Tomáš Votava a Martin Čížek opět nenastoupili. Mistr Bayern Mnichov v Kaiserslauternu remizoval 0:0. Kaiserslautern měl jasnou převahu a jen chabá střelba jej brzdila. Největší šanci měl útočník Vratislav Lokvenc, který v 45. minutě po Djorkaeffově volném kopu trefil hlavičkou břevno. Další dvě příležitosti měl ve druhé půli, ale neuspěl stejně jako Djorkaeff a Klose, který Lokvence vystřídal.

Výsledky 16. kola: Kaiserslautern - Bayern 0:0, Mnichov 1860 - Rostock 2:1 (21. Max, 68. Angreifer - 66. Agali), Freiburg - Bochum 5:0 (51. a 75. Jašvili, 21. Diarra, 48. Sellimí, 66. Baya), Schalke - Stuttgart 2:1 (21. Látal, 90. Waldoch - 47. Ganea), Dortmund - Unterhaching 3:0 (15. Stevič, 30. Bobic, 40. Reina), Frankfurt - Wolfsburg 1:2 (13. Gebhardt - 52. Juskowiak, 74. Marič), Leverkusen - Hertha Berlín 4:0 (7. a 19. Neuville, 67. Ramelow, 82. z pen. Rink), Brémy - Kolín n. R. 2:1 (73. a 84. Bogdanovič - 69. Arveladze), Hamburk - Chotěbuz 2:1 (72. Barbarez, 78. Heinz - 41. Reghecampf).

18. Stuttgart 16 3 5 8 21:29 14

Nejlepší střelci: 12 Sand (Schalke), 10 Barbarez (Hamburk), 9 Agostino (Mnichov 1860), 8 Jancker (Bayern), Lottner (Kolín), Neuville (Leverkusen).