Dorfmeisterová poprvé kralovala super-G

S a n t a C a t e r i n a - Za špatné viditelnosti a stálého sněžení se šestadvacetiletá rakouská sjezdařka Michaela Dorfmeisterová prohnala nejrychleji sjezdovkou při superobřím slalomu v Santa Caterině a zvýšila svůj náskok v čele Světového poháru. Byl to už její pátý triumf v sezoně, ovšem předešlá čtyři prvenství dobyla v obřím slalomu. Druhá byla Regine Cavagnoudová z Francie a třetí vedoucí závodnice této disciplíny Rakušanka Renate Götschlová.

Dařilo se i dalším rakouským lyžařkám a do šestého místa se seřadily ještě dvě. Vítězka čtvrtečního sjezdu v Santa Catarině Italka Isolde Kostnerová fanoušky příliš nepotěšila a skončila až sedmá.

Na špatné počasí doplatila Martina Ertlová, pátá v průběžném pořadí Světového poháru, si při pádu poranila koleno. "Byla špatná vidět, neviděla jsem díru," popsala Ertlová, proč upadla. "Doufám, že to nebude nic vážného," přála si před vyšetřením zraněného kolena.

Závod nedokončila i další Němka Regina Häuslová, druhá z čtvrtečního sjezdu, když minula jednu z branek.

Výsledky - super-G: 1. Dorfmeisterová (Rak.) 1:34,46 min., 2. Cavagnoudová (Fr.) -0,45, 3. Götschlová (Rak.) -0,73, 4. Suhadolcová (Slov.) -0,79, 5. Obermoserová -1,10, 6. Schusterová (obě Rak.) -1,13, 7. Kostnerová (It.) -1,44, 8. Turgeonová (Kan.) -1,62, 9. Jacquemodová (Fr.) -1,87, 10. Reyová-Belletová (Švýc.) -1,89, 11. Merlinová (It.) -1,98, 12. Flemmenová (Nor.) -2,14, 13. Montilletová (Fr.) -2,18, 14. Schneiderová (Rak.) -2,22, 15. Markenová (Nor.) -2,53.

Pořadí super-G (po pěti závodech): 1. Götschlová 274 b., 2. Cavagnoudová 240, 3. Suhadolcová 231, 4. Kostnerová 230, 5. Dorfmeisterová 211, 6. Schneiderová 196, 7. Obermoserová 184, 8. Gergová (Něm.) 178, 9. Merlinová 152, 10. Putzerová (It.) 143.

Pořadí SP (po 25 závodech): 1. Dorfmeisterová 902, 2. Götschlová 802, 3. Cavagnoudová 713, 4. Kostnerová 668, 5. Ertlová (Něm.) 490, 6. Nefová (Švýc.) 476.

Rakušanka Dorfmeisterová se řítí sjezdovkou v Santa Caterině ke svému prvnímu vítězství v super-G v této sezoně