Doktor pošesté celkově vyhrál Světový pohár

• 1
Praha - Martin Doktor se pošesté za sebou stal celkovým vítězem Světového poháru v rychlostní kanoistice. Český reprezentant nasbíral celkem 170 bodů a o 14 bodů porazil Němce Andrease Dittmera. Doktor startoval na čtyřech regatách SP a vynechal jen závěrečný závod v japonském Komacu, který se jel o uplynulém víkendu stranou zájmu kanoistické elity.

Doktor profitoval z Dittmerovy absence na předposlední regatě v Miláně, pouhé dvě regaty absolvoval v pořadí třetí Maxim Opalev z Ruska.

Hodnocení kajakářů vyhrál suverénně Litevec Romas Petrukanecas, který jako jediný z širší světové špičky vážil cestu do Japonska. Mezi kajakářkami získala nejvíc bodů Australanka Katrin Borchertová.