Petr Vabroušek skončil na ME dvanáctý a pomohl českému družstvu ke stříbrným medailím.

České družstvo získalo stříbro na ME v dlouhém triatlonu

Medailovým úspěchem skončilo pro české barvy mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu. Družstvo mužů se ozdobilo stříbrem, když ho předčili pouze domácí Francouzi. Nejlepšího individuálního výsledku dosáhla mezi ženami sedmá Eva Nováková, Jan Vodehnal skončil jedenáctý.

V Gérardmeru se v sobotu závodilo na tratích 4 km plavání - 120 km na kole - 30 km běh. Jelo se i na silnicích, po nichž letos vedla jedna z etap Tour de France.

Zvítězil Brit Joseph Gambles s téměř čtyřapůlminutovým náskokem před hlavními favority, loňským mistrem světa v duatlonu Paulem Ameyem a domácím Xavierem Le Flochem. Závod žen nečekaně vyhrála pětatřicetiletá Běloruska Natalija Barkunová.

Petr Vabroušek obsadil šest dnů po startu na MS v Nizozemsku 12. místo a v konečném pořadí Světového poháru na dlouhých tratích se posunul na druhou pozici. "Tratě byly kopcovité, přestože jsem podobný dvojboj už absolvoval, přece se jen trochu projevila únava," řekl spolupracovníkovi ČTK.

. Výsledky

Muži: Muži: 1. Gambles 6:18:05, 2. Amey (oba Brit.) -4:28, 3. Le Floch (Fr.) -5:28, ...11. Vodehnal -25:38, 12. Vabroušek -25:50, 13. Petr -30:42, 16. Bednář -41:02, Wainer (všichni ČR) nedokončil.

Ženy: 1. Barkunová (Běl.) 7:04:35, 2. Pelletierová (Fr.) -3:09, 3. Klinglerová (Licht.) -20:55, ...7. Nováková (ČR) -41:55.