Švýcarka Corinne Suterová na trati super-G v Garmish-Partenkirchenu.

Švýcarka Corinne Suterová na trati super-G v Garmish-Partenkirchenu. | foto: AP

První výhru v super-G slaví Suterová, Ledecká byla v Ga-Pa sedmnáctá

• 113
Den po sjezdu, ve kterém Ester Ledecká obsadila třetí příčku, pokračovala zastávka Světového poháru v německém Garmisch-Partenkirchenu superobřím slalomem. Česká lyžařka zaznamenala druhý nejlepší výsledek v super-G v sezoně, sedmnácté místo. Na vítězku Corinne Suterovou ze Švýcarska ztratila přes dvě vteřiny.

Přesně před týdnem zajela Ester Ledecká své maximum v super-G v sezoně, v Krásné Poljaně obsadila desáté místo. V Garmisch-Partenkirchenu se sice tak vysoko neprosadila, i přesto je sedmnáctá pozice jejím druhým nejlepším výsledkem v této disciplíně.

ONLINE

super-G v Ga-Pa v podrobné reportáži

Česká lyžařka měla stejně jako v sobotu, kdy obsadila ve sjezdu třetí příčku, skvělý start. V úvodních metrech nabrala rychlost a horní pasáž tratě zvládla výborně. V polovině jízdy držela ztrátu okolo osmi desetin.

Jenže v obtížné spodní pasáži nezvládla rychlost udržet.

Musela výrazně zpomalit, aby na zledovatělé trati ukočírovala ostré zatáčky a aby ji nepotkal drsný pád jako některé z hvězd. Zatímco na prvním ukazateli rychlosti měla Ledecká osmou nejvyšší hodnotu, na druhém klesla až na 35. pozici.

Do cíle dorazila na patnáctém místě s odstupem 2,06 sekundy za vedoucí Corinne Suterovou ze Švýcarska. Následně ji předstihly ještě Rakušanka Elisabeth Reisingerová a Francouzka Tiffany Gauthierová.

Česká lyžařka Ester Ledecká se řítí po trati super-G v Garmish-Partenkirchenu.

„Bylo to trošku rodeo dneska,“ komentovala Ledecká sjezdovku Kandahar, na níž se střídaly ledové plotny s měkčím sněhem.

„Jsem ráda, že jsem v cíli a myslím, že každý super-G je obrovská zkušenost. Jsem ráda, že tady můžu být a sbírat zkušenosti. Žádný trénink nedokáže nasimulovat svěťákové podmínky, takže jsem ráda, že jsem si to dala. Zajela jsem nejlepší jízdu, na kterou jsem v tu chvíli měla a rozhodně jsem to nebrzdila,“ doplnila.

Suterová startovala s číslem pět a díky bezchybné a agresivní jízdě odsunula z čela o 43 setin v té době vedoucí Rakušanku Nicole Schmidhoferovou. Švýcarská lyžařka, která v aktuální sezoně vede hodnocení sjezdu, vybojovala první vítězství v super-G v kariéře a posunula se rovněž do čela pořadí druhé nejrychlejší disciplíny.

Třetí místo obsadila její krajanka Wendy Holdenerová, hned za ní skončila překvapivě Francouzka Gauthierová, která na čtvrtou příčku vyšplhala s vysokým startovním číslem 24.

S nástrahami tratě se nedokázalo vypořádat hned 17 lyžařek, mezi nimi i domácí vítězka sobotního sjezdu Rebensburgová nebo Italka Goggiaová. Obě lyžařky po pádu skončily v ochranné síti podél trati a závod musel být na několik minut přerušen.

SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu

Německo

Ženy - super-G: 1. C. Suterová (Švýc.) 1:19,46, 2. Schmidhoferová (Rak.) -0,43, 3. Holdenerová (Švýc.) -0,70, 4. Gauthierová (Fr.) -0,71, 5. Brignoneová (It.) -0,90, 6. Venierová (Rak.) -0,93, 7. Gisinová (Švýc.) -1,01, 8. Miradoliová (Fr.) -1,29, 9. Vlhová (SR) -1,41, 10. Bassinová (It.) -1,49, ...17. Ledecká (ČR) -2,06.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 5 ze 7 závodů): 1. C. Suterová 300, 2. Brignoneová 261, 3. Schmidhoferová 206, 4. Shiffrinová (USA) 186, 5. Venierová 185, 6. Gutová-Behramiová (Švýc.) 183, ...26. Ledecká 41.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 39 závodů): 1. Shiffrinová 1225, 2. Brignoneová 1080, 3. Vlhová 891, 4. Bassinová 666, 5. C. Suterová 617, 6. Holdenerová 563, ...13. Ledecká 334, 77. Dubovská 35, 91. Capová (obě ČR) 21.