Michaela Rullová (vlevo)

Michaela Rullová (vlevo) | foto: ČTK

České florbalistky zahájily Polský pohár remízou s Finskem

• 4
České florbalistky vstoupily do Polského poháru v Zbaszynu remízou s favorizovaným Finskem 3:3. Svěřenkyně trenéra Jaroslava Markse dvakrát vedly, pak tým Suomi výsledek otočil, ale o dělbu bodů se postarala trefou 15 vteřin před koncem v přesilové hře Ilona Novotná.

V pátek hraje český tým nejdříve od 8:00 s Německem a pak od 16:00 s Polskem.

Češky se ujaly vedení ve čtvrté minutě, když se při svém reprezentačním debutu střelecky prosadila Koníčková. Za 83 vteřin ale vyrovnala Suomalainenová. Ještě v úvodní části přečkal Marksův výběr oslabení a v 23. minutě mu vrátila vedení Šteglová.

V polovině utkání odpověděla Korhonenová a v 55. minutě Finky díky druhé trefě Suomalainenové poprvé vedly. Ke konečné remíze pomohlo Češkám vyloučení Jouhtenové, které po přihrávce Šindelové využila Novotná.

"Musím pochválit celý tým za bojovnost. Holky se nevzdaly ani v závěru a odměnou jim bylo zasloužené vyrovnání. Finky měly sice opticky více ze hry, ale na góly a nakonec i na střely bylo utkání zcela vyrovnané," řekl trenér Marks oficiálním stránkám České florbalové unie.

Potěšila ho zlepšující se produktivita týmu. "Tři góly Finsku už jsme
opravdu dlouho nedali. Naopak nejvíce jsme chybovali při přechodu do útoku, prakticky všechny tři inkasované góly padly po ztrátách míčku při
riskantním zakládání protiútoků středem hřiště," dodal.

Výsledky

Skupina B:
Česká republika - Finsko 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
4. Koníčková (Novotná), 23. Šteglová (Šindelová), 60. Novotná (Šindelová) - 6. Suomalainenová (Jouhtenová), 31. Korhonenová, 55. Suomalainenová. Rozhodčí: Chomnicki, Bienkowski (oba Pol.). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0.

Finsko - Slovensko 16:2 (6:2, 7:0, 3:0)
Německo - Polsko 4:8 (1:5, 2:1, 1:2)
Slovensko - Německo 5:5 (1:2, 1:3, 3:0).