Andrea Henkelová

Andrea Henkelová | foto: AP

Závody biatlonistů s hromadným startem vyhráli Björndalen a Henkelová

• 1
Německá biatlonistka Andrea Henkelová a Nor Ole Einar Björndalen vyhráli v Oberhofu závody Světového poháru s hromadným startem.

Pětatřicetiletý Nor se tak přiblížil stovce triumfů v SP, když
vyhrál už svůj 91. závod. Björndalen na patnáctikilometrové trati při střelbě jen jednou chyboval a zvládl ji v čase 38:57,3.

Na druhém místě skončil se ztrátou jedné minuty a dvou vteřin Američan Tim Burke, který se tak vrátil do čela průběžného pořadí seriálu. Z něj ho po sobotním sprintu sesadil Rus Jevgenij Usťugov, který byl dnes čtvrtý.

Třetí místo obsadil Tomasz Sikora z Polska. Čeští reprezentanti v Oberhofu nestartovali.

Henkelová uspěla doma

Dvaatřicetiletá veteránka Henkelová, která v tomto zimním středisku bydlí, zaznamenal své osmnácté vítězství v podniku Světovém poháru.

Ještě před poslední střelbou se o vítězství praly také druhá Helena Jonssonová ze Švédska a třetí Tora Bergerová z Norska. Ta ale musela po třech čistých položkách dvakrát na trestný okruh a ani vedoucí ženě SP Jonssonové se nepovedlo trefit všech pět terčů.

Závody v Oberhofu neabsolvovaly české reprezentantky, na start v dnešním závodě by stejně neměly potřebné umístění v celkovém pořadí sezony.

Výsledky

Ženy - závod s hromadným startem na 12,5 km:
1. Henkelová (Něm.) 40:53,6 (2 tr. okruhy), 2. Jonssonová (Švéd.) -23,3 (2), 3. Bergerová (Nor.) -40,2 (2), 4. Becková (Něm.) -51,3 (3), 5. Vita Semerenková (Ukr.) -54,3 (2), 6. Zajcevová (Rus.) -1:15,2 (4), 7.
Hauswaldová (Něm.) -1:22,8 (6), 8. Bogalijová (Rus.) -1:24,8 (4), 9. Domračevová (Běl.) -1:37,8 (7), 10. Wilhelmová (Něm.) -1:51,4 (5).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 25 závodů):
1. Jonssonová 450 b., 2. Olofssonová-Zideková (Švéd.) 352, 3. Slepcovová (Rus.) 337, 4. Wilhelmová 282, 5. Medvědcevová (Rus.) 268, 6. Hauswaldová 264, ...62. Vejnarová 22, 63. Vítková 21, 84. Rezlerová (všechny ČR) 3.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)