C. J. Aiken (vpravo) ze Svitav v akci (ilustrační snímek)

C. J. Aiken (vpravo) ze Svitav v akci (ilustrační snímek) | foto: Geosan Kolín / Adam Hruška

Svitavy se po drtivé výhře v Ústí vrátily na druhé místo tabulky

• 7
Svitavští basketbalisté deklasovali v dohrávce 19. kola Ústí nad Labem 103:56 a připravili tak Severočechům nejtěžší domácí porážku v sezoně. Tuři dominovali především ve třetí čtvrtině, v níž Ústí dovolili dát pouhé dva body, a v tabulce se vrátili na druhé místo za mistrovský Nymburk.

Svitavy předchozí vzájemný zápas s Ústím doma těsně prohrály, tentokrát ale od počátku měly utkání pod kontrolou. Duel zahájil úspěšnou trojkou Pavel Slezák a právě střelbou z dálky hosté celý zápas kralovali.

V úspěšnosti střelby Svitavy domácí tým jasně přehrály, v proměněných pokusech zpoza oblouku dominovaly dokonce 14:1.

„Po porážce s Nymburkem, kdy se nám příliš střelecky nedařilo, jsme ukázali výbornou mentalitu. Myslím, že jsme na útočné polovině předvedli výborný výkon, 32 asistencí hovoří za vše,“ pochválil své svěřence trenér Svitav Lubomír Růžička.

První poločas hosté vyhráli 46:37 a rozhodující nápor předvedli po přestávce. Druhou půli zahájili čtrnáctibodovou šňůrou a teprve poté proměnil dvoubodový pokus Pavel Houška. To bylo také ve třetí čtvrtině ze strany domácích vše.

Svitavy pak daly dalších 22 bodů v řadě a definitivně Slunetu zlomily. Třetí desetiminutovku tak ovládly 33:2 a celý druhý poločas 57:19.

„Bohužel dnes to bylo tak, že když se nám střelba nedařila, přestali jsme i bránit. V poločase jsme si k tomu něco řekli, chtěli jsme změnit obranu, bohužel se nám to vůbec nepodařilo a od začátku druhého poločasu to bylo vraždění neviňátek,“ konstatoval domácí trenér Antonín Pištěcký.

Ve vítězném týmu zazářil C. J. Aiken s 23 body a osmi doskoky, Pavel Slezák zvládl 17 bodů (pět trojek) a šest asistencí a Šimon Puršl 13 bodů a osm doskoků. V dresu Ústí vynikl jen veterán Houška se 13 body a 10 doskoky.