Varování vyzývající fanoušky Utahu ke slušnému chování

Varování vyzývající fanoušky Utahu ke slušnému chování | foto: Reuters

Washington se nechytil ani na Floridě. Hayward zažil nevlídné přijetí

• 21
Washington se utápí v nezdarech, souboj ze dna Východní konference basketbalové NBA v Orlandu ztratil 108:117 a na třetí výhru stále čeká. Prohráli už podeváté v sezoně. Bídné období zaživá i jeho náhradní rozehrávač Tomáš Satoranský, který minul svou jedinou střelu a za sedm a půl minuty na hřišti si připsal jen jednu asistenci.

Washington začal v Orlandu dobře a vedl 13:2, jenže pak opět ukazoval, proč se v této sezoně tolik trápí. Jeho hráči dělali velké chyby v obraně i útoku, kde několikrát hodili míč do rukou soupeře. Navíc i v jedenáctém utkání v sezoně prohráli na doskoku. Domácí ještě do konce první čtvrtiny získali sedmibodové vedení a postupně je navýšili až na 25 bodů.

Wizards se sice v poslední čtvrtině snažili porážku odvrátit a dvě a půl minuty před koncem snížili na rozdíl jediného bodu (105:106). Jenže pak dali domácí osm bodů v řadě a nedovolili obrat. Rozehrávač D. J. Augustin na sebe vzal odpovědnost, Magic si hlavně díky jeho šesti bodům v posledních 150 sekundách došli pro výhru.

Celkem Augustin zaznamenal 11 bodů, nejlepším hráčem vítězů byl Nikola Vučevič s 21 body a 14 doskoky, Aaron Gordon zajistil 20 bodů a sedm doskoků. Evan Fournier s nováčkem Mo Bambou přidali po 15 bodech.

Wizards se pokusil nastartovat Bradley Beal, autor 27 bodů, John Wall přispěl 19 body, 12 asistencemi a sedmi doskoky. Na 19 bodů se dostal i náhradník Kelly Oubre Jr. Dwight Howard se na palubovku Orlanda vrátil 12 body a osmi doskoky a nechal se zastínit pivotmany floridského celku.

Satoranský byl prvním náhradníkem Wizards, který zasáhl do hry, ale příliš se nechytl i kvůli velké chybě, kterou soupeř potrestal snadným košem. Do zakončení se dostal jen s klaksonem první čtvrtiny, ale trojku po driblinku přes celé hřiště netrefil. Po sedmi minutách šel ze hry a už se do ní nevrátil.

Wizards se v sobotu na Floridě utkají s Miami, které v pátek podlehlo doma Indianě 102:110. Hostující Pacers zakončili zápas šňůrou 12:0 a vyhráli pátý zápas na palubovce soupeře v řadě. Vedl je jako už tradičně Victor Oladipo (22 bodů, 10 asistencí, čtyři zisky), Domantas Sabonis přidal 17 bodů a 11 doskoků, Darren Collison 17 bodů.

Heat nastoupili bez Gorana Dragiče, Dwyanea Wadea, Jamese Johnsona či dlouhodobě zraněného Diona Waiterse. Jejich nejlepším střelcem byl náhradník Kelly Olynyk s 20 body, Josh Richardson zvládl 18 bodů. Hassan  Whiteside přidal k 11 bodům 20 doskoků.

Philadelphia doma vyhrála také sedmý zápas, proti Charlotte uspěla 133:132, potřebovala k tomu však prodloužení, když v základní domě smazala jedenadvacetibodový odstup.

Joel Embiid vedl Sixers k vítězství 42 body a 18 doskoky, hned 16 bodů si schoval do poslední čtvrtiny, 11 do posledních tří minut a utkání poslal do prodloužení trojkou 34 sekund před koncem. Ben Simmons ho podpořil 22 body, 13 asistencemi a osmi doskoky, Dario Šarič 18 body a devíti doskoky.

Charlotte nestačilo 30 bodů z ruky Kemby Walkera (19 z nich vysázel ve čtvrté části). Malý rozehrávač zajistil i devět asistencí a sedm doskoků. Jeremy Lamb vypomohl 17 body.

Joel Embiid proti Charlotte:

Brooklyn může děkovat za vítězství 112:110 nad Denverem svému křídelníkovi Carisi LeVertovi, který rozhodl v poslední sekundě floaterem od čáry trestného hodu. Nets koncovku zcela ovládli, nastříleli posledních šest bodů utkání.

Třetí porážce Nuggets v sezoně a druhé v řadě nezabránil ani Nikola Jokič a jeho 37 bodů (sezonní maximum) a 21 doskoků (osobní rekord). Jamal Murray sekundoval 16 body.

D’Angelo Russell byl nejlepším střelcem Nets s 23 body, mladík Jarrett Allen se blýskl 18 body, devíti doskoky a pěti bloky, LeVert dodal 17 bodů.

Sestřih závěru zápasu Denver - Brooklyn:

Utah uhájil domácí hřiště proti Bostonu, k výhře 123:115 ho vedl australský křídelník Joe Ingles s 27 body (vyrovnaný osobní rekord) a sedmi asistencemi. Činili se však i ostatní tahouni: Donovan Mitchell s 21 body, Jae Crowder se 20 body a Rudy Gobert se 17 body a 15 doskoky.

V dresu Celtics se v Salt Lake City poprvé představil Gordon Hayward, proti bývalým spoluhráčům zapsal 13 bodů a sedm asistencí. Ani jeho roční pauza kvůli vážnému zranění nezmírnila zklamání fanoušků Jazz, že si loni v létě vybral Boston, při každém kontaktu s míčem slyšel bučení.

Nejlepšími střelci Bostonu byli Terry Rozier (22 bodů) a Jayson Tatum (21 bodů), třetí prohru za poslední čtyři duely ale ani oni neodvrátili. Do utkání nenastoupil Kyrie Irving.

Ani sezonní maximum Karla-Anthonyho Townse 39 bodů plus 19 doskoků nestačilo Minnesotě k úspěchu v Sacramentu. Wolves podlehli 110:121 a už osm zápasů čekají na první venkovní výhru. Derrick Rose za poražené zapsal 21 bodů, šest doskoků a pět asistencí, Jimmy Butler 13 bodů, osm doskoků a osm asistencí.

Karl-Anthony Towns proti Sacramentu:

Kings vedl Willie Cauley-Stein, někdejší Townsův náhradník na univerzitě Kentucky má na kontě 25 bodů. Iman Shumpert přidal 17 bodů, De’Aaron Fox 16 bodů a 10 asistencí, Buddy Hield 15 bodů a 10 doskoků a Nemanja Bjelica proti bývalým spoluhráčům nastřádal 14 bodů plus osm doskoků.

Detroit neměl potíže s Atlantou, porazil ji 124:109. Hlavní slovo si vzali Andre Drummond s 23 body a 11 doskoky (je to jeho 300. double double v NBA) a Stanley Johnson, pro kterého je 22 bodů sezonním maximem. Blake Griffin se smířil se šesti body, dodal i devět doskoků a devět asistencí.

Statistikám Heat vévodili Jeremy Lin s 19 body, Trae Young se 16 body a stále se zlepšující Omari Spellman se 14 body a 10 doskoky.