Eisley zchladil Slunce

New York - Hrdinou večera ve Phoenixu se stal hostující náhradník Howard Eisley z Utahu, který dokonale zmrazil domácí "Suns" ("Slunce") trojkou v poslední vteřině utkání a zajistil tak hostům výhru 96:99. Paradoxem je, že Eisley vlastně vůbec střílet neměl, když přeslechl pokyn kouče Jerryho Sloana.

Phoenix - Utah 96:99
Karl Malone (nejlepší střelec zápasu s 29 body) doskočil míč za nerozhodného stavu 96:96 po neúspěšném nájezdu Hardawaye a 6 sekund před koncem ho přihrál Eisleymu. Hostující kouč okamžitě signalizoval, aby si Eisley vyžádal oddechový čas a Utah si mohl v klidu připravit závěrečnou akci. Eisley si toho však nevšiml, dodribloval za trojkovou čáru soupeře a s ledovým klidem zavěsil trojku zároveň s klaksonem. "Kouče jsem neviděl," přiznal Eisley po zápase, "zdálo se mi, že už je moc pozdě a měl jsem dobrou pozici, protože Cliff Robinson couvl ke koši, tak jsem prostě vystřelil." Za hosty nastřílel Russell 22 bodů, Stockton si připsal 17 bodů a 12 asistencí a jeho náhradník Eisley 11 bodů (všechny v poslední čtvrtině). Domácí střelecky táhl Penny Hardaway (28 bodů), Longley přidal 17 bodů.

Philadelphia - New York 77:82
Veterán Patrick Ewing včera znovu jasně dokázal, že ještě nepatří do starého železa, když byl hlavním strůjcem vítězství New Yorku ve Philadelphii. Ewing nastřílel 19 bodů, doskočil 21 míčů a ještě vstřelil klíčový koš 24 sekund před koncem. Ewing tak nahradil střelecký výpadek obou hvězdných křídel Sprewella a Houstona (10 bodů a 14 bodů), kteří oba trefili jen 4 ze 14 pokusů z pole. Domácí však stříleli ještě hůř, Iverson sice kraloval zápasu s 30 body, ale ani on neměl nijak dobrou úspěšnost (9 z 26 pokusů), doslova tragicky tentokrát zahrál Kukoč (3 body, střelba 1/11, 1 doskok, 0 asistencí za 21 minut hry).

Washington - San Antonio 99:106 po prodl.
Domácí potvrdili zlepšenou formu i proti obhájci titulu, ale nakonec odešli s prázdnou, protože Tim Duncan po skvělé individuální akci vyrovnal 2,2 sekundy před koncem na 95:95. V prodloužení už jasně kralovali zkušení hosté, za které nejlépe střílel právě Duncan (23 bodů), David Robinson přidal 21 bodů a 11 doskoků. Za domácí hrál skvěle Howard (29 bodů, 12 doskoků), ale právě on v rozhodující chvíli neubránil Duncana. Veterán Richmond přidal 22 bodů.

Cleveland - Indiana 92:95
Hosté nastoupili bez Rose a Mullina a tak na sebe musel vzít střeleckou odpovědnost Reggie Miller. Nastřílel 28 bodů (z toho 21 ve druhé půli) a 40 sekund před koncem proměnil všechny 3 klíčové trestné hody po trochu diskutabilním faulu Persona. Za domácí nejlépe střílel Murray (25 bodů, 11 doskoků), nováček Andre Miller přidal 17 bodů a 14 asistencí.