Chomutov zopakoval výhru i v Brně

• 8
Praha - Nejvyšší soutěž basketbalistů Mattoni NBL se dnešním kompletním 12.kolem přehoupla do druhé poloviny základní části. Na programu byly odvety utkání z minulého kola - odveta se však překvapivě nepodařila brněnské Trize, která prohrála i druhý zápas s Chomutovem. Naopak Pardubice oplatily porážku Děčínu. V dalších dosud odehraných zápasech vítězili favorité.

BK Synthesia Pardubice - BK SČE Děčín 91:82
(20:22, 45:44, 80:66)

Dosud druhý tým Národní basketbalové ligy Děčín utrpěl v sezoně třetí porážku. Do utkání nastoupili bez zraněného dirigenta Levella Sanderse a také bez Jana Sitaře, naopak domácím chyběl znovu rozehrávač Václav Hrubý. Po oboustranně nervózním začátku se domácí začali ve druhé čtvrtině postupně prosazovat a o výsledku rozhodli výborným výkonem ve třetí čtvrtině, ve které získali až šestnáctibodový
náskok. V závěrečné desetiminutovce se při absenci Hrubého projevila nezkušenost mladíků v pardubickém dresu a hosté snížili na rozdíl osmi bodů, ale domácí zvýšenou bojovností dovedli utkání k důležitému vítězství. Střelecky se konečně v pardubickém dresu prosadil Tomáš Grepl, který se do tohoto týmu nedávno vrátil z Nymburka.

STŘELCI: Grepl 28, Laco 22, Musil a Skalecký 13, Raděj a Kukačka 6, R.Svoboda 3 - Prach 20, Roberts 15 bodů a 10 doskoků, Šušák a Soukup 13, Wiedner 8, Balík 6, Houser 5, Kiršbaum 2
Milan Majer (asistent trenéra domácích):
Po nervozním a nevydařeném zápase v Děčíně jsme měli Děčínu doma co oplácet, hráče jsme motivovali s tím, že chceme-li vyhrát musíme vycházet z tvrdé a agresivní obrany. To se nám podařilo a podařilo se nám zvlášť ubránit středního rozehrávače Balíka, který nám v Děčíně dělal velké problémy. Díky velké bojovnosti jsme zápas dotáhli do vítězného konce, je potěšující že střelecky chytil Tomáš Grepl, který byl nejlepším hráčem utkání.
Zdeněk Hummel (trenér hostů): Dnešní vítězství Pardubic bylo zasloužené, u nás se samozřejmě projevila vyšší marodka, i když pardubičtí také mají zraněného klíčového hráče Hrubého. U nás to jsou ale 4 hráči a projevilo se to v celé herní koncepci, malé agresivitě a zejména jsme neuhlídali střelce Pardubic. To bylo rozhodující, protože zpod koše nedávali a utkání rozhodli střelci z pole.

Mlékárna Kunín - Sparta Praha 91:77
(18:21, 51:35, 74:58)

Pražané začali lépe, v první čtvrtině se jim hra i střelba dařila a v šesté minutě vedli již o deset bodů 17:7. Sparta nakonec po první čtvrtině vedla, ale domácí zahráli výborně ve druhé části, kterou vyhráli 31:14. Novojičínští rychlými akcemi a dobrým zakončením útoků rozvraceli obranu soupeře a do poločasu získali šestnáctibodový náskok, který se ukázal jako rozhodující. Ve druhém poločase se urputně bránilo a skóre narůstalo pomalu, Sparta nesložila zbraně a bojovala až do konce. Nakonec vyhrála druhý poločas o dva body, ale ze dvou bodů za vítězství se radovali domácí.

STŘELCI: Callahan 19 bodů a 11 doskoků, Šoška 18, Bobb 10, Kovář, Štec a Mužík Marek 8, Hájek a Hovaňák 6, Z.Formánek 5, Pelikán 2, Šebek 1 - Miloš 20, David Douša 17, Reinberger a Kraus 6, D.Marek, Dvořák a Ličartovský 5, Daniel Douša a Velenský 4, Bohunický 3, M.Marek 2
Zbyněk Choleva (trenér domácích):
Chtěli jsme po náročném programu v tomto týdnu hrát se všemi hráči, což se v podstatě podařilo, ale projevilo se to opět na kolísavosti skóre v utkání. Jsem rád, že jsme tento zápas vyhráli, protože nás čeká náročná cesta v úterý do Maďarska na Evropský pohár.
Jiří Zídek (trenér hostů): Jsem smutný. Jdeme od porážky k porážce, dnes jsme chtěli vyhrát. Je pravda, že bez klasického pivota se hrát nedá. Blahopřeji k vítězství domácím. Byli lepším týmem.

BK SČP Ústí nad Labem - BK ECM Nymburk 86:112
(16:33, 40:61, 55:92)

Lídr ligové tabulky získal hned v úvodu zápasu patnáctibodové vedení a neustále je zvyšoval. Domácí sice snížili dvě minuty před koncem druhé čtvrtiny na rozdíl 13 bodů, ale hosté znovu zabrali a po pauze připravili Severočechům až devětatřicetibodové manko. Nymburk předčil domácí ve všech herních činnostech a měl výraznou výškovou převahu, přesto Ústí v závěru skóre alespoň trochu zkorigovalo.

STŘELCI: Gittens 17, Kuzmanič 13, Houška 12, Holešovský 9, Modr 8, Zajíc a Feštr 6, Pištěcký, Eisner a Procházka 5 - Zídek 24, Nečas 18, Whitfield 17, Johnson 13, Mujagič a Trnka 11, Kubálek 8, J.Novotný 4, Špička, Vorlíček a Votroubek 2
střelba za 3b.: 23/9:19/9
střelba za 2b.: 34/22:52/31
trestné hody: 24/15:28/23
doskoky: 25:35
osobní chyby: 26:26
5 osobních chyb: 31. Trnka
rozhodčí: Lukeš a Vondráček