Washingtonský Nene (vpravo) sleduje, co provede s míčem Derrick Williams z

Washingtonský Nene (vpravo) sleduje, co provede s míčem Derrick Williams z Minnesoty. | foto: AP

Basketbalisté Washingtonu prohráli v Minnesotě, Veselý nebodoval

• 66
Basketbalová NBA pokračovala porcí čtrnácti zápasů a v jednom z nich tým Washingtonu prohrál na půdě Minnesoty 82:87. Byl u toho i český reprezentant Jan Veselý, který se ale výrazněji neprosadil. V dresu Wizards odehrál 8 minut a 13 vteřin, nepřipsal si žádný bod a měl tři doskoky.

Nejpilnějším střelcem Washingtonu byl s 19 body ještě hraje, v týmu vítězů se nejvíce prosadil Derrick Williams se 16 body.

LeBron James košem 3,2 sekundy před koncem zápasu proti Orlandu prodloužil vítěznou šňůru basketbalistů Miami, kteří vyhráli pošestnácté za sebou. Dvoubodový zásah hvězdy ligy znamenal obrat na konečných 97:96, Miami přitom ve druhém poločase floridského derby ztratilo dvacetibodový náskok.

James zápas rozhodl úspěšným nájezdem na levou ruku, ke kterému se odhodlal poté, co v předchozích momentech minul dvě trojky. "Další takovou střelu už jsem neměl v úmyslu zkoušet," řekl James, s 26 body nejlepší střelec vítězů. Poražený tým vedl Nikola Vučevič, který se blýskl 25 body a 21 doskoky.

Dvaadvacetiletý Černohorec narozený ve Švýcarsku zaznamenal alespoň dvacet doskočených míčů podruhé v kariéře a předtím se mu to povedlo rovněž proti Miami. V silvestrovském zápase proti Heat se zaskvěl 20 body a 29 doskoky.

Velký obrat se ve středu povedl losangeleským Lakers, které Kobe Bryant dovedl 42 body k výhře 108:102 v New Orleans. Lakers prohrávali až o 25 bodů a ještě po třech čtvrtinách byli pozadu o osmnáct, ale poslední část ovládli i díky dvacetibodové šňůře v poměru 33:9. Bryant si připsal i 12 asistencí, Dwight Howard zaznamenal 20 bodů a 15 doskoků.

"Přestože jsme hráli proti týmu, který nemá zrovna nejlepší bilanci na světě, tak nás taková výhra ještě víc stmelí," řekl Bryant. Lakers se vrátili na vyrovnanou bilanci 31-31, na první nepostupové pozici jim navíc v boji o play off nahrály prohry osmého Utahu v Clevelandu (101:104) a sedmého Houstonu v Dallasu (108:112).

Los Angeles Clippers na své palubovce porazili Milwaukee Bucks 117:101 a v domácím dresu si Blake Griffin připsal třetí triple double v kariéře. Nasbíral 23 bodů a po 11 doskocích i asistencích.