V devatenácti jsem bral tvrdé drogy, mám deprese a ADHD, píše Bieber

  16:06aktualizováno  16:06
Zpěvák Justin Bieber (25) prodělal na konci prázdnin jakousi duchovní katarzi a měl potřebu předat revizi svého života fanouškům. Na Instagramu zveřejnil delší text, v němž mimo jiné přiznává, že v devatenácti letech začal užívat tvrdé drogy a byl nesnesitelný vůči svému okolí i nejbližším.

Justin Bieber (West Hollywood, 26. srpna 2019) | foto: Profimedia.cz

Hudebník přiznal, že problémy začaly ve chvíli, kdy se z neznámého chlapce z malého kanadského města stala téměř přes noc mezinárodní hvězda. Kvůli tomu bojoval s úzkostí, depresemi a navíc mu diagnostikovali ADHD.

Fotogalerie

„Je těžké ráno vstát z postele se správným nastavením, když jste zahlceni svým životem, svou minulostí, prací, povinnostmi, emocemi, rodinou, financemi, vztahy. Když máte pocit, že za problémy jsou další problémy a další problémy. Začnete ten den nazírat optikou hrůzy a očekávat další špatný den,“ píše Bieber v příspěvku.

Zpěvák prožíval cyklus neustálého pocitu zklamání, někdy prý dospěl do bodu, kdy už nechtěl žít vůbec, protože měl pocit, že se jeho život už nikdy nezmění.

„Mám obrovské štěstí, že mám v životě lidi, kteří mě neustále podporují v tom, abych šel dál. Víte, mám hodně peněz, oblečení, aut, ocenění, výsledků, cen, a přesto jsem se pořád cítil nenaplněný. Všimli jste si, jaké jsou statistiky dětských hvězd a jejich životů? Na děti, jejichž mozek, emoce a čelní laloky ještě nejsou vyvinuty, je vynakládán obrovský tlak a zodpovědnost,“ přemítá zpěvák. 

I kvůli tomu se podle Biebra u něj objevily neschopnost myslet, vzdor, rebelství, věci, kterými prochází spousta mladých, ale jemu se k tomu přidala sláva a tlak s ní spojený.

„Učiní to s vámi něco, co se nedá ani vysvětlit. Víte, nevyrostl jsem ve stabilním domově, mým rodičům bylo osmnáct, když se rozešli, neměli žádné peníze, byli stále mladí a také vzpurní. Můj talent se projevil a začal jsem být ultra úspěšný v průběhu pouhých dvou let. Celý můj svět byl náhle vzhůru nohama. Z třináctiletého chlapce z malého města byl ten, kterého svět uctíval napravo i nalevo, miliony mi říkaly, jak mě milují a jak jsem skvělý,“ tvrdí Bieber.

02.září 2019 v 23:38, příspěvek archivován: 03.září 2019 v 14:18

Pokora podle něj přišla až s věkem. Když mu každý pochleboval, uvěřil, že je výjimečný, a jelikož všichni za něj všechno dělali, nenaučil se žádné základy zodpovědnosti. 

„Takže když mi bylo osmnáct, byl jsem bez jakýchkoli dovedností z reálného života, s miliony dolarů v kapse a přístupem k čemukoli, co jsem chtěl. Je to velmi děsivý koncept pro kohokoli. Ve dvaceti jsem už udělal všechna nejhorší rozhodnutí, která si dokážete představit, a změnil se z jednoho z nejmilovanějších a nejobdivovanějších lidí na světě v toho nejsměšnějšího, nejodsuzovanějšího a nejnenáviděnějšího na světě!“ píše ve svém vyznání.

„Začal jsem s docela dost tvrdými drogami v devatenácti a zneužíval všechny své vztahy. Stal se ze mě naštvaný člověk, který nerespektoval ženy a byl vzteklý. Odsouval jsem od sebe všechny, kteří mě milovali, skrýval jsem se v ulitě osoby, jíž jsem se stal. Měl jsem pocit, že už to nikdy nebudu schopen zvrátit,“ přiznal.

Justin Bieber momentálně žije v americkém Hollywoodu. Jeden čas nosil delší...

Justin Bieber (2018)

Justin Bieber na policejní fotografii (2014)

Zpěvák na policejní fotografii (2014)

Zpěvák Justin Bieber (2010)

Coby dětská hvězda

Trvalo mu roky, než se vzpamatoval ze všech příšerných rozhodnutí, vyléčil rozbité vztahy a změnil své chování. Pomohla mu v tom také jeho manželka Hailey, kterou si vzal loni.

„Naštěstí mi Bůh do života dal výjimečné lidi, kteří mě miluji pro to, kým jsem. Teď proplouvám nejlepším obdobím svého života, manželstvím! Což je úžasná, šílená a nová zodpovědnost. Naučíte se trpělivosti, důvěře, závazku, vlídnosti, pokoře a všem těmto věcem, které má ten, kdo je dobrým člověkem,“ prohlásil a dodal povzbuzení pro všechny fanoušky. „I když jsou vyhlídky špatné, nepřestávejte bojovat. Ježíš vás miluje. Buďte vlídní. Buďte odvážní a milujte lidi ne podle vašich běžných standardů, ale podle dokonalé nehynoucí boží lásky.“ 

Autoři:

Nejčtenější

Přišel jsem o všechno. Jsem vlastně bezdomovec, svěřil se Aleš Brichta

Aleš Brichta (tisková konference k 60. narozeninám Aleše Brichty, Libeňský...

Aleš Brichta (60) nemá rád rozhovory. Nejraději je doma nebo v oblíbené hospůdce, kam to má z domova pár kroků. V...

Volal jsem si sanitku a nechával se odvézt do blázince, řekl Michal Penk

Zpěvák a skladatel Michal Penk v diskusním pořadu Rozstřel.

Zpěvák, skladatel a muzikant Michal Penk (51) byl v pondělí hostem Rozstřelu. V 80. a 90. letech byl dívčím idolem, v...

Karel Gott poslal z Bertramky fanouškům nové foto a vzkaz

Karel Gott na křtu alba Ta pravá (Malostranská beseda, Praha, 26. července 2018)

Karel Gott (80) pozdravil příznivce aktuální fotografií z Bertramky. Zpěvák bojuje s akutní leukémií a podstupuje...

Nemohla jsem jinak, říká Jitka Boho. I s dcerou náhle opustila manžela

Jitka Boho s manželem Lukášem a dcerou (Praha, 26. června 2017)

Zpěvačka a bývalá modelka Jitka Boho (27) oznámila na sociálních sítích, že se po čtyřletém manželství odstěhovala od...

Stav mé těhotné přítelkyně mě momentálně nezajímá, říká MMA zápasník Vémola

Lela Ceterová a Karlos Vémola na premiéře filmu Rambo: Poslední krev (Praha,...

Karlos „Terminátor“ Vémola (34) a jeho přítelkyně, playmate Lela Ceterová (30) se těší na svého prvního společného...

Další z rubriky

Jsem sapiosexuál, tvrdí o sobě držitel Oscara producent Mark Ronson

Mark Ronson v pořadu Good Morning Britain na stanici ITV (Londýn, 19. září 2019)

Hudební producent Mark Ronson (44) tvrdí, že se pro něj ze všeho nejvíc hodí označení sapiosexuál – partnerky si...

Strašně jsme se bály, říká česká Renée Zellwegerová

Petra Nesvačilová

Dokázala se prosadit ve světě, kde je víc mužů než žen. Herečka a dokumentaristka Petra Nesvačilová se na svět kolem...

Proměny v tváři: Pohlreich a Brožová k nepoznání, Debbi jako sexy Aguilera

Tvoje tvář má známý hlas (2019)

Třetí kolo šesté série show Tvoje tvář má známý hlas přineslo opět zajímavé proměny a prověřilo pěvecké schopnosti...

Moderátorka Kloubková nabídku na StarDance nedostane. A tak tančí s přítelem

Moderátorka Kristina Kloubková a tanečník Václav Kuneš

Ten nejhodnější porotce z loňského ročníku StarDance Václav Kuneš se svým souborem 420PEOPLE právě dokončil podařené...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz