„Nehoda se stala mezi obcemi Tursko a Debrno, kde osobní automobil narazil do stromu. Záchranáři z Roztok a Kralup nad Vltavou nalezli na místě dva zraněné pasažéry, zaklíněné ve voze,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Při vyprošťování cestujících museli záchranáři nasadit hydraulické nářadí.
Fotogalerie |
„Vozidlo jelo směrem od Kralup a po projetí levotočivé zatáčky nepřizpůsobilo na rovince rychlost jízdy, sjelo mimo komunikaci a narazilo do stromu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Jana Dětská.
Vzhledem k závažnosti zranění přivolali záchranáři vrtulník a vytyčili místo pro jeho přistání. Jednoho z těžce zraněných pasažérů transportovali letecky, druhého odvezla sanitka.
„Účastníci nehody utrpěli středně těžká až těžká zranění, jeden z nich byl převezen na traumatologii do nemocnice v pražském Motole,“ upřesnila mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.
Oba pasažéři byli ročník 1990. Protože je náraz do stromu vymrštil ze sedadel, není zřejmé, který z nich vozidlo řídil. Policie zprvu zvažovala i možnost, že řídil třetí člověk, který z místa nehody utekl, a přivezla psovody a termokamery.
„U jednoho zraněného byla zjištěna hladina 1,7 promile alkoholu a přiznal se také ke kouření marihuany před jízdou,“ dodala policejní mluvčí s tím, že dechové zkoušce se mohl podrobit pouze jeden z pasažérů.