Knížecí kampaň sází na muziku, Zeman raději vysílá své věrné

  12:00aktualizováno  15:36
Zemanův tým vyjíždí na spanilé jízdy, ale bez kandidáta. Do aut by měli nasednout i příznivci Karla Schwarzenberga. Nedělní noc s Karlem a koncerty zdarma si mohou užít v pardubické Ponorce, v litomyšlské Kotelně i ve svitavské Fabrice.

Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg | foto: koláž iDNES.cz

Předvolební horečka stoupá. Na podporu Karla Schwarzenberga v klubech po republice zahrají kapely Tatabojs, Zrní, Jablkoň, Hudba Praha, The Tap Tap i Václav Koubek, Xindl X nebo Sylvie Krobová.

Prezidentská kampaň

Neděle 20. ledna

Nedělní noc s Karlem Pardubice, Club Ponorka -kapela Moped, My name is Ann!

Svitavy, Fabrika - Dozing Brothers, Jiří Pešta a Tonda Janko, Photolab, Čechomor Litomyšl, Music Club Kotelna -program se upřesní K akci „Hospody volí Karla“ se přihlásily hospody v Sezemicích, v Přelouči, Ronově n. D., Litomyšli, Svitavách, Jevíčku, Ústí nad Orlicí a České Třebové.

V pardubickém Clubu Ponorka budou od 20 hodin koncertovat s řízným rock´ n´ rollem kapela Moped a hudební experimentátorky s názvem My name is Ann!

Do uspořádání mimořádného koncertu se nemusel šéf pardubického klubu Lumír Sokol nijak nutit.

"Karel je mi bližší jak názorově, tak i lidsky, takže výběr koho volit byl pro mě jednoduchý. V tom, že by zastával post prezidenta vidím cosi symbolického, už kvůli jeho původu ze starého šlechtického rodu," řekl Sokol.

V Music Clubu Kotelna zatím ještě včera program dolaďovali. Ve svitavském Multikulturním centru Fabrika zahrají Dozing Brothers, Jiří Pešta a Tonda Janko i Photolab.

Vrcholem pak bude koncert jedné z nejpopulárnějších českých kapel Čechomoru, jejíž členové budou díky svým kořenům na Svitavsku i volit.

Frontmani dnešní české politické scény Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg coby prezidentští kandidáti zřejmě do Pardubického kraje před druhou volbou nepřijedou. Kdyby však nakonec dorazili, kam by zamířili? O tipy se obvykle starají krajští představitelé jejich politických stran.

"Tím, že je náš kandidát ministr zahraničí a má svůj pracovní program, včetně cesty do Bruselu, tak je pro něj těžké najít si na cesty čas. Kdyby přijet měl, tak bych pro něj zvolil jednak návštěvu jedné z hospod na Orlickoústecku, která se zapojila do kampaně Hospody volí Karla. A potom návštěvu Svitavska, kde počtem svých hlasů v prvním kole za Zemanem ztrácel,“ řekl krajský manažer TOP 09 Ondřej Müller.

Nejen majitelé klubů, ale i hospodští riskují úbytek zákazníků s jinou politickou orientací a hlásí se ke knížeti. Do akce Hospody volí Karla se v Pardubickém kraji zapojilo devět restaurací v osmi městech.

Z toho na Orlickoústecku dvě - takže by kníže mohl skončit v ústeckém Sport Music Clubu, či v českotřebovském baru Café Bar Márty. Na Svitavsku pak by byl mezi svými ve svitavské restauraci Fabrika, jevíčském hotelu Alster či Literární kavárně Na Sklípku v Litomyšli. Ovšem rozumnější by možná bylo vyrazit za hlasy váhajících voličů mimo okruh svých příznivců.

Nepřijede ani Miloš Zeman

Jeho soupeř Miloš Zeman zřejmě Pardubický kraj také nestihne navštívit. Místo něj křižují kraj jeho příznivci auty a oslovují voliče. "Na 99 procent Miloš Zeman do Pardubického kraje nepřijede. Ale kdyby přijel, měl by podle mne navštívit Pardubice, protože je tam hodně voličů a navíc je to město, kde v prvním kole prohrál,"  řekl místopředseda krajských Zemanovců Roman Doležal.

Zároveň ovšem dodává, že by to měl Miloš Zeman těžké ve městech, kde prohrál s knížetem mnohem víc, tedy například v Litomyšli, Letohradu či Žamberku.

Pokud by však měl tento kandidát na prezidenta volit cíl své cesty podle svých zálib, pak by mohl skončit například u voňavých klobás a šťavnatého uzeného u výrobce uzenin ve Skupicích u Heřmanova Městce, anebo nad "kaléškem" u některého z výrobců pálenek v proslulých Biskupicích u Jevíčka.

Ostatně tam by se měli vydat oba kandidáti, protože tamní voliči dali v prvním kole nejvíc hlasů Janu Fisherovi.

Nejčtenější

Do křižovatky není vidět, čílí se řidiči. Podle silničářů je tak bezpečná

Řidičům kruhový objezd u pardubické záchranné služby sice slouží teprve pár...

Kruhový objezd u sídla záchranné služby slouží řidičům v Pardubicích teprve krátce, ale už se na něj snáší kritika...

Hasič odjel na dovolenou do Itálie, první den zachraňoval tonoucí dítě

Miloslav Vašák si užívá dovolenou v Itálii, na úvod zachraňoval topícího se...

Pardubický profesionální hasič Miloslav Vašák odjel na dovolenou do Itálie. Odpočinout si a relaxovat. Hned první den...

VIDEO: Dealer drog ujížděl před policií v obci 140kilometrovou rychlostí

Policisté naháněli ujíždějícího dealera drog, museli se u toho vyhýbat i...

Drogový dealer se pokoušel ujet svitavským policistům, honičku s nimi ale nezvládl a otočil auto na střechu....

Zuřivý dlužník bil exekutora pěstmi, chtěl ho shodit do montážní jámy

Ilustrační snímek

Nervy na uzdě neudržel dlužník, který v Moravské Třebové zaútočil na soudního exekutora. Nejprve na něj křičel, pak ho...

Čára nakreslená umělci se podobá dopravnímu značení, malování úřad zatrhl

Bílá čára v pardubických ulicích vzbudila u mnohých lidí zájem.

Streetartový počin kuriózně pojali umělci v pardubických ulicích. Bílé čáry nakreslené napříč ulicemi, které měl být...

Další z rubriky

Radniční koalice v Pardubicích po půl roce drží, praskliny jsou však vidět

Vyjednávací tým lídrů. Zleva stojí primátor Martin Charvát (ANO), Ludmila...

Během půl roku společné vlády zatím politici z ANO, ODS, SPP, ČSSD a Koalice pro Pardubice prosadili na pardubické...

Hasič odjel na dovolenou do Itálie, první den zachraňoval tonoucí dítě

Miloslav Vašák si užívá dovolenou v Itálii, na úvod zachraňoval topícího se...

Pardubický profesionální hasič Miloslav Vašák odjel na dovolenou do Itálie. Odpočinout si a relaxovat. Hned první den...

Rychlou silnici z Pardubic do Hradce zasypala hlína z nákladního auta

Hlína se vysypala do obou jízdních směrů.

Frekventovanou rychlostní silnici mezi Pardubicemi a Hradcem Králové částečně zablokovala u Opatovic nad Labem hlína z...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz